עלילות בלדרי הקוקאין הברזילאים בארץ הקודש

שתף כתבה עם חברים

בני זוג נעצרו בנתב"ג עם 4 ק"ג קוקאין. בעוד שהגבר הודה ושיתף פעולה בניסיון לסייע למשטרה ללכוד את מזמיני הסם, האישה טענה כי כלל לא ידעה על תכולת המזוודה, והיתה בטוחה שהיא באה עם אהובה לבקר במקומות הקדושים בארץ. בהמשך נעצרו ארבעה חשודים נוספים

cocain suitcase 2
תפיסת קוקאין בנתב"ג (צילום ארכיון להמחשה)

בני זוג מברזיל, שהגיעו לישראל, נעצרו ביום שישי שעבר (15.1) בנתב"ג, בחשד לייבוא של למעלה מארבעה ק"ג קוקאין. הם נעצרו על ידי שוטרים, שככל הנראה המתינו לנחיתתם בעקבות מידע מודיעיני. 

לאחר שבני הזוג עברו את עמדת ביקורת הדרכונים, הם נלקחו למסוע המזוודות בנמל התעופה על מנת לאסוף את המזוודה שלהם, בה הסמים. לאחר מכן הובלו לחקירה, במהלכה הגבר הודה בהחזקת הסמים, בעוד שבת זוגתו טענה כי כלל לא ידעה לגבי הימצאות הסמים במזוודה. לטענתה, היא הצטרפה לבן זוגה לטיול בארץ. היא אמרה לחוקרים כי בן זוגה סיפר לה שהם באים לנפוש בישראל, ובין היתר לבקר במקומות קדושים. עם זאת, במשטרה אומרים כי יש סתירות בגרסאות בני הזוג.

לאחר שנעצרו, המשטרה ביצעה צעד חריג: גם לאחר שחלפו 24 שעות ממועד מעצרם, בני הזוג לא הובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט, ככל הנראה בניסיון שלא לחשוף את דבר מעצרם ולנסות ללכוד את מזמיני הסמים. אלה, טוענת המשטרה, היו אמורים לאסוף את הקוקאין מהחשוד.

כדי לנקוט בתרגיל הזה, המשטרה קיבלה את הסכמת החשוד, והוא נלקח על ידי חוקריו לבית מלון בתל אביב, שם הוזמן עבורו חדר והוא היה אמור להתאכסן. לפי גרסתו, הוא אף היה אמור לפגוש שם את האנשים שהיו אמורים לאסוף את הסמים. החשוד שהה בחדר בבית המלון בפיקוח הדוק של המשטרה, שהמתינו שעות ארוכות להגעתם של מזמיני הסם.

בשלב מסוים, החוקרים החזירו לחשוד את מכשיר הטלפון הסלולארי שלו, שנתפס על ידם קודם לכן, וביקשו ממנו לשלוח הודעת סמס למי שהיו אמורים לאסוף את הקוקאין. אלא שככל הידוע, מזמיני הסמים לא הגיעו לבסוף לאסוף אותם.

בתום חקירתו הראשונית, וכמעט יומיים אחרי שנעצרו בני הזוג, הם הובאו אתמול (ראשון, 17.1) לבית משפט השלום בתל אביב, ומעצרם הוארך עד ה-20 בינואר.

עדכון (20.1)

בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרם של הבלדרים הברזילאים, וכן את מעצרם של שלושה חשודים נוספים שנעצרו בפרשה – שניים מהם ישראלים. חשוד נוסף, ישראלי גם כן, שוחרר בתנאים מגבילים.

בני הזוג מברזיל הם דויד נונס ולוסיאן רגינה ברסילרו. החשוד הודה במהלך חקירתו במיוחס לו ויחד עם בת זוגתו הם שיתפו פעולה באופן מלא עם החוקרים ואף ביצעו בהנחייתם פעולות אקטיביות שסייעו לחוקרים לעצור את שאר החשודים. יש לציין כי ברסילרו טענה בחקירתה שכלל לא ידעה על הסמים ובסך הכל התלוותה לבעלה לטיול בישראל.

חשודים נוספים שנעצרו בפרשה הם דוד ממן מחיפה שנעצר בבית מלון ברמת גן ואליאור ממן מחולון שנעצר במלון בתל אביב, לגביו יש חשד כי היה בקשר עם מי מהבלדרים, אך אין ראיה לכך. ידוע כי הוא שהה תקופה ארוכה בברזיל. אולם, סנגורו, עו"ד צפריר יגור, הכחיש כל קשר בינו לבין הבלדרים.

לגבי אליאור ממן, המשטרה טענה כי הוא הגיע לארץ יחד עם החשוד זורב לוין מבת ים. לוין, המיוצג על ידי עו"ד עמיחי ימין, עומד על פי החשד מאחורי העברת הסם מברזיל לישראל, והיה זה שטיפל בהכנה של החבילה. כמו כן, בפרשה נעצר קרוב משפחתם, עדן שמעון ממן מחיפה, שהגיע לפגוש את אחיו אליאור במלון בתל אביב. לגביו החשד היה ברף הנמוך ועל כן ביקשה המשטרה לשחררו למעצר בית.

עו"ד אבו עמאר, המייצג את הבלדר נונס, טען בדיון בבית המשפט: "מדובר באדם ללא עבר פלילי. למרבה הצער הסתבך בעניין שלא שייך לו. מיד כשנעצר בנתב"ג ונמצא סם במזוודה, הכל החל בכך שהפרו את זכויותיו, למעשה החלו לחקור אותו, ובכל זאת בחר לשתף פעולה עם היחידה החוקרת לאחר שהובטח לו באופן מפורש, שאם ישתף פעולה הוא ואשתו ישוחררו ויגורשו והעיקר שייצמד להנחיות של מי ששלחו אותו, לרבות טלפונים ולשלוח הודעות ולעשות כל פעולה על מנת שייראה שהכל תקין, שהכל ייראה טבעי. לאחר שהובטח לו מפורשות שבתום מעצרם של הישראלים הוא יגורש, והוא עשה זאת, ועכשיו מתברר לו שעבדו עליו".

 od yamin amihay  od yagur zafrir
 עו"ד עמיחי ימין   עו"ד פריר יגור 

עו"ד ימין, המייצג את לוין שנעצר בחדרו של נונס במלון, טען בהארכת המעצר של מרשו: "החשוד אומר שהוא מכיר את נונס והיה אמור להביא לו כסף שלא קשור לסמים. הם שוחחו מספר דקות בחדר עד שנעצרו אבל לא דיברו על סמים אלא רק על כסף. מצד החשוד, נונס שנתפסו אצלו הסמים מנסה להיחלץ מהמבוך שנקלע ומספר סיפורים. אין שום קשר בין הסם לבין מרשי".

בתום הדיונים הוחלט להאריך את מעצרם של נונס ולוין עד ה-26 בינואר. מעצרם של אליאור ודוד ממן הוארך עד ה-25 בינואר. מעצרה של החשודה ברסילרו הוארך עד ה-22 בינואר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות