סוף רע למסיבת יום הולדת

שתף כתבה עם חברים

בן 13 וחצי חשוד שתקף נער ונערה בחגיגת יום הולדת בפארק בהרצליה, וניסה להצית את הנערה. בית המשפט נענה לבקשת סנגורו ושחרר אותו למעצר בית

 

mazit bayad 
 רדף אחריה עם מצית? (אילוסטרציה)

מסיבת יום הולדת הסתיימה בתקיפה ובמעצר: נער בן 13 וחצי מאזור השרון נעצר בחשד שתקף שני קטינים ואף ניסה להצית את ידידתו במהלך מסיבת יום הולדת לחבר משותף. חרף העובדה כי בעברו שלל הסתבכויות פליליות, החליט בית המשפט לפני ימים אחדים לשחרר את הנער, המיוצג על ידי עו"ד עמיחי ימין, לחלופת מעצר.

ב-6 בנובמבר קיימו מספר בני נוער חגיגת יום הולדת בפארק בהרצליה ועשו "על האש". לפי המשטרה, בשלב מסוים, ככל הנראה בעקבות ויכוח כלשהו, תקף הנער החשוד קטין וחנק אותו. עוד טוענת המשטרה, על סמך עדויות שנגבו ממשתתפי המסיבה, כי לאחר מכן  תקף החשוד נערה בכך שחבט בפניה באגרוף, שפך עליה חומר דליק ורדף אחריה עם מצית תוך כדי שהוא מאיים להצית אותה. הנערה הצליחה להימלט ולאחר מספר ימים התלוננה במשטרה, שם גם חושדים כי הנער שיבש את החקירה בכך שהוא וחברו התקשרו למתלוננת לאחר שהתברר להם כי התלוננה.

למחרת הגשת התלונה עצרו שוטרי תחנת גלילות את הנער והביאו אותו לחקירה. הנער אמנם קשר את עצמו לאירוע, אולם סיפק גרסה משלו להשתלשלות העניינים. לדבריו, הוא עמד עם גבו לנערה ולאחר שהציקה לו הסתובב לכיוונה ותוך כדי הסיבוב שפך עליה בטעות את החומר הדליק. עוד הוא  טען כי רץ אחריה כדי להרגיע אותה ולהתנצל ולא היתה לו כל כוונה להצית אותה. החוקרים לא התרשמו מגרסתו והביאו אותו להארכת מעצר בבית משפט לנוער בתל אביב.

בבית המשפט התברר כי הנער משתייך למשפחה שכמה מהנפשות בה מוכרות היטב למשטרה. אחד מקרובי המשפחה שלו מרצה מאסר עולם לאחר שהורשע ברצח בתחילת העשור הקודם וקרוב משפחה נוסף ריצה מאסר על הריגה לאחר שגרם למותו של צעיר בתאונת דרכים.

הנער עצמו אמנם צעיר בגילו, אולם לדברי גורמים במשטרה "מעורב עמוק בעולם הפלילים". "מדובר בקטין שאחת לחודש בממוצע מבצע עבירות פליליות חמורות ביותר", אמר גורם במשטרה ל"פוסטה". בעברו למעלה מ-11 מפגשים עם המשטרה, בהם נחשד בעבירות חמורות של החזקת  סכין, תקיפה הגורמת לחבלה של ממש, סחיטה באיומים ועבירות נוספות.

 od yamin amihay
 עו"ד עמיחי ימין

סנגורו של הנער, עו"ד ימין, טען כי החזקתו במעצר עלולה לפגוע בשיקומו וביקש לשחררו לחלופת מעצר. השופטת נעם שילו נענתה חלקית לבקשת המשטרה והאריכה את מעצרו ביממה בלבד. במקביל היא הורתה לשירות המבחן לטפל מיידית בנער החשוד. בחלוף יומיים שוחרר הנער לחלופת מעצר ובתנאים מגבילים. לאחר סיום החקירה וגביית עדויות נוספות תחליט המשטרה אם להגיש נגד הנער כתב אישום או להפנות אותו להליך שיקומי במוסד טיפולי.

עו"ד ימין מסר בתגובה: "מדובר בקטין שעדיין אפילו לא בן 14. לטענתו, לא היתה לו כל כוונה לפגוע בה. הבקבוק היה לו ביד, הוא עמד עם גבו לילדה, היא הציקה לו ותוך כדי שהוא הסתובב אליה נשפך עליה הדלק. הוא לא התכוון לנסות להציתה. מדובר בטעות מצערת".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות