מריחואנה נגד טראומה

שתף כתבה עם חברים

בן 42 שעובד כסניטר במחלקת טראומה בבית חולים נקלע לבעיה נפשית בעקבות המראות בהם נתקל במחלקה, והחל לגדל סמים לשימושו העצמי כדי להקל על מצוקתו. בית המשפט הסתפק במאסר על תנאי

shtiley samim malachi
שמונה שתילים בבית (צילום ארכיון להמחשה – אין קשר לכתבה)

סניטר שעבד במחלקת הטראומה בבית חולים שבמרכז הארץ, נחשף במסגרת עבודתו למראות קשים, נקלע למשבר שגרם לו לבעיות נפשיות, והחל להשתמש במריחואנה, כדי להקל על מצוקתו. כך עולה מגזר דין שניתן בבית משפט השלום בחדרה, על ידי השופט אביהו גופמן.

השופט גופמן גזר חצי שנת מאסר על תנאי על א' (42), שהודה והורשע בגידול שמונה שתילי קנבוס במשקל 390 גרם נטו. השתילים נמצאו בחיפוש שנערך בביתו של הנאשם ב-15 בספטמבר 2014. בכתב האישום נגדו נטען גם כי יומיים קודם לכן סיפק את הסם לאדם אחר, ולכן הוא הורשע בגידול הסם ובהספקתו לאחר.

שירות המבחן שסקר את נסיבותיו האישיות של א' במסגרת תסקיר מבחן, ציין בחוות הדעת שהוגשה לבית המשפט, כי הנאשם מביע צער על מעשיו, וכי מאז שנת 2000 הוא עובד כסניטר בבית החולים. בבדיקות שנערכו לו נמצא כי הוא נקי מסמים, למרות ששירות המבחן מציין, כי האירועים אליהם נחשף הביאו איתם פגיעה נפשית, שגרמה לנאשם להשתמש בסמים כי להיטיב את מצבו הנפשי. שירות המבחן המליץ שלא לגזור עליו מאסר בפועל, אלא להסתפק בענישה מותנית, כמו גם בטיפול נפשי מסודר.

od yamin amihay shofet gofman aviu
עו"ד עמיחי ימין השופט אביהו גופמן

במסגרת הטיעונים לעונש, התביעה הפנתה לחומרת העבידות ולצורך בענישה הולמת, שעומדת לדבריה על עונש מאסר שנע בין שנה לשנתיים מאסר בפועל.

הסנגור, עו"ד עמיחי ימין, טען כי עברו הפלילי של א' ישן, כי הוא לא סחר בסמים אלא רק נתן ג'וינט לשכנו, וכי עבודתו כסניטר במחלקת הטראומה בבית החולים היא שהביאה אותו להשתמש. הוא הוסיף וטען כי מאסר על תנאי יהווה עונש מרתיע מספיק.

"בתי המשפט חזרו וציינו פעמים רבות את החומרה שיש לייחס לעבירות הסמים, והצורך להילחם בהן מלחמת חורמה", ציין בהחלטתו השופט גופמן, אולם נענה לטיעוני הסנגור ומלבד מאסר על תנאי, הורה כי א' יהיה נתון לצו מבחן למשך שנה, במסגרתו ישולב בטיפול. בנוסף גזר עליו קנס של 2,000 שקל. 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות