יום עצמאות שמח

שתף כתבה עם חברים

שלושה אחים הואשמו בתקיפת הבן של השכנה בערב יום העצמאות 2014, אבל השופטת האמינה לגרסתם, לפיה המתלונן תקף את אחד מהם בקרש והם נאלצו להגן על עצמם. התוצאה: זיכוי

 nizaney os1
 הכניסה לניצני עוז. סכסוך שכנים מתמשך

את יום העצמאות שחל ב-6 במאי 2014 בילו שלושה אחים בשנות השלושים לחייהם בבית אחד מהם בניצני עוז, כאשר לפתע הגיעה אחת השכנות והחלה לצעוק על האח. היא האשימה את השכן בהצפת מים שנוצרה בחצר שלה, מה שהוביל אותו ואת שני אחיו ללכת איתה לחצר ולבדוק את פשר התלונה. הוויכוח בין הצדדים עלה לטונים גבוהים במיוחד, ובסיומו הוזמנה משטרה אל המקום. סופו של האירוע בהגשת כתב אישום נגד שלושת האחים, בו הם הואשמו בתקיפה אלימה של בנה של השכנה. 

היה זה ויכוח אחד מיני רבים בסכסוך שכנים מתמשך, שכלל בין היתר אפילו תלונות במשטרה. בחקירתם במשטרה טענו האחים כי הגנו על עצמם מפני בנה של השכנה, שהגיע בעקבות הצעקות ותקף את אחד מהם באמצעות קרש עם מסמרים. המשטרה לא האמינה לגרסתם, ובאמצעות עו"ד דנית שושן חליוה מהתביעה המשטרתית, הגישה נגדם כתב אישום. לטענת התביעה, בנה של השכנה אכן שמע את הצעקות ויצא לכיוון מקום הוויכוח, מה שהוביל את האחים לתקוף אותו באגרופים ובבעיטות בגופו. עוד נטען, כי הם המשיכו להכות אותו גם כשהיה שרוע על הריצפה.

בבית המשפט טען סנגורם של שלושת האחים, עו"ד עמיחי ימין, כי האחים נאלצו להגן על עצמם מול בנה של השכנה, שיצא אחוז טירוף ותקף את אחד מהם בקרש בהפתעה. בבית המשפט התנהל משפט הוכחות, במהלכו עלו בזה אחר זה המעורבים באירוע אל דוכן העדים, וכמוהם גם עדי ראייה לשלבים שונים באירוע האלים.

od yamin amihay  shofetet behor nava 
 עו"ד עמיחי ימין  השופטת נאוה בכור

שופטת בית משפט השלום בכפר סבא, נאוה בכור, החליטה לזכות את שלושת הנאשמים מהמיוחס להם, תוך שהיא מציינת כי הם "חוסים בצל ההגנה העצמית". בהחלטתה ציינה כי עדויות עדי התביעה, ביניהם של השכנה המתלוננת, היו רצופות בסתירות. כך למשל היא ציינה, כי בעוד שהשכנה העידה כי בנה לא אחז בקרש במהלך כל האירוע, הוא עצמו העיד כי אחז בקרש כדי להרתיע את הנאשמים, ואף הרים בלוק אבן, למרות שלא זרק אותו לכיוונם. בעדותו, בנה של השכנה אף אמר, כי יתכן ופגע עם הקרש בטעות באחד האחים. 

אחד מהפרטים הנוספים שציינה השופטת היה, שהתמונות שהוצגו על ידי התביעה בבית המשפט, בהן נראה בנה של השכנה כשהוא חבול, הוגשו למשטרה רק חודש וחצי לאחר האירוע האלים. לדברי השופטת בכור, אם התמונות צולמו חודש וחצי אחרי האירוע, הרי שיש בכך להטיל ספק במשמעותן לגבי המשפט, ובמידה וצולמו מיד לאחר האירוע אך הוגשו באיחור כה רב למשטרה – גם בכך יש להטיל ספק.

לאחר שסקרה את העדויות, השופטת קבעה למרות שהשכנה ובנה טוענים כי חשו מאוימים, הם לא הזמינו משטרה ולא ביקשו מהאחים לעזוב את המקום. לבסוף קבעה כי התביעה לא הצליחה להוכיח את עובדות כתב האישום, ולכן, כאמור – זיכתה את הנאשמים מהמיוחס להם.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות