חשד: האזין לרשתות קשר מסווגות

שתף כתבה עם חברים

עמוס בלולו מבת ים חשוד שהאזין באמצעות סורק התדרים למשטרה, למד"א ואפילו לרשות שדות התעופה. הוא טוען שמדובר בתחביב, אבל נבדק החשד שהעביר מידע לעבריינים

שופט בית משפט השלום בתל אביב, ירון גת, האריך בשלושה ימים את מעצרו של עמוס בלולו (50) מבת ים, החשוד כי האזין באופן בלתי חוקי לרשתות קשר מסווגות, בין היתר של המשטרה.

בלולו נעצר על ידי בלשי תחנת שרת במרחב יפתח, שמצאו בביתו מכשיר "סקאנר" (סורק) שאפשר לו להאזין לרשתות השונות. מהחקירה עולה כי האיש, ללא עבר פלילי, רכש את המכשיר באמצעות האינטרנט וצרב עליו תדרים של המשטרה, כבאות והצלה, מד"א ורשות שדות התעופה. במשטרה חושדים כי הוא האזין לגורמים אלה במשך כשנתיים. בנוסף עלה החשד כי במספר מקרים מכר מכשירים דומים לאנשים אחרים תמורת כסף.

od yamin amihay od itzkovitz ytzhak 2 shofet gat yaron
עו"ד ימין עו"ד איצקוביץ השופט גת

 

בחקירתו טען בלולו כי רכש את המכשיר לצורך תחביב בלבד, אולם במשטרה טוענים כי לא מדובר במעשים תמימים בלבד, וחוקרי הפרשה בודקים כעת האם הוא העביר מידע מסווג ששמע ברשתות הקשר השונות לעבריינים.

השופט גת קבע בהחלטתו, כי במידה ובסיום שלושת ימי המעצר החשד נגד החשוד לא יתחזק ופעולות החקירה תסתיימנה, ישקול קצין החקירות לשחרר את החשוד כבר בתחנת המשטרה, מבלי להביא אותו לדיון נוסף בהארכת מעצרו. ביום שישי שוחרר החשוד בערבות כספית. 

את החשוד מייצגים עורכי הדין עמיחי ימין ויצחק איצקוביץ.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות