איתן חייא ביקש לייצג את עצמו בערעור לעליון

שתף כתבה עם חברים
 hya eitan gzar din 400 302
 חייא. רוצה לבד

איתן חייא הדהים הבוקר בפתח הדיון בערעורו בבית משפט עליון, וביקש לפטר את סנגוריו, עורכי הדין מוטי כץ וישראל קליין – ולייצג את עצמו בערעור. שנה וחצי אחרי שנדון ל-20 שנות מאסר, פנה חייא להרכב השופטים בעליון הנדל, מזוז ושהם ואמר: "יש לי חילוקי דעות שלא ניתנים לגישור עם עורכי דיני, הם מסרבים לטעון טענות שאני דורש שיטענו. אני רוצה לייצג את עצמי".

השופטים נעתרו לבקשה להחלפת הייצוג – אך הציעו לחייא לדבר עם עורכי דינו ואמרו שלא נכון שייצג בעצמו. חייא ביקש זמן לחפש סנגורים נוספים. הדיון בערעור שלו ושל יתר הנאשמים בתיק נדחה.

חייא נדון ל-20 שנות מאסר בגזר דין מבית היוצר של השופט צבי גורפינקל, על ארבעה אירועי סחיטה, שניים מהם מלווים בפיצוצי רימוני רסס וארוע אחד בו היה ירי לעבר רכבו של חייב, וכן שורת עבירות כלכליות והלבנת הון.

od katz moti 150 od felus lia 150 od zilbershlag gadi 150
עו"ד כץ עו"ד פלוס עו"ד זילברשלג

חייא ביקש לתקוף בערעור את המערכות ובית המשפט בדרך שעוררה חילוקי דעות עם סנגוריו. עו"ד כץ, שייצג אותו גם בבית המשפט המחוזי, ועו"ד קליין שהצטרף לערעור, ביקשו לטעון באופן ענייני ולהתמקד בנקודות שיכולות להביא לתוצאה היעילה ביותר, ללא השפעות אמוציונליות

ערעורים לבית משפט עליון הוגשו גם על ידי השותפים של חייא לאירועי סחיטה: אבי לויה, שנדון לשש וחצי שנות מאסר, מוטי גיגישנדון לארבע וחצי שנים, היהלומן דני וולפרט שנדון לשלוש שנים ואיש העסקים יניר סודאי, שנשפט לשנתיים מאסר.

הסנגורים המייצגים את המערערים האחרים הם עורכי הדין ליה פלוס וגדי זילברשלג, אבי חימי, אלי כהן, יניב שגב וקנת מן.

od himi new od cohen eli 151 od segev yaniv new new 200 200 
עו"ד חימי עו"ד כהן  עו"ד שגב

תזכורת: גזר הדין של חייא

הערעור: "20 שנות מאסר כמו עונש מוות"

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות