צח ברקוביץ' רכב על אופנוע בזמן פסילה ונשלח לרצות מאסר כפול

שתף כתבה עם חברים

החבר הבכיר מארגון לביא קיבל מהמשטרה הודעה על כך שרשיונו נפסל כבר בשנת 2016, אבל בחלוף חודש נתפס רוכב שוב על אופנוע ימהה ברחובות עם לוחית רישוי מקופלת

צח ברקוביץ'

צח ברקוביץ' (33) מנס ציונה, הוא עבריין מוכר היטב למשטרה במרחב שפלה אשר נחשב לחבר בכיר בארגון הפשע של האחים לביא מרחובות, ונחשב בעצמו ליעד של ימ"ר מרכז. בימים אלה הוא המתין למועד תחילת ריצוי עונש מאסר של חצי שנה שהוטל עליו בתיק אלימות. אבל כעת הצטרפו לעונש הזה שני חודשי מאסר נוספים, בעקבות הסתבכותו בתיק תעבורה דווקא.
הפעם, סרבות המשטרה ובית המשפט לדחיית מועד ריצוי העונש והוא החל לרצות את מאסר על אתר (31 יולי)

ב-14 בפברואר 2016 נפסל רישיון הנהיגה של ברקוביץ' בבית משפט השלום באשדוד, ברקוביץ' לא נכח בדיון הזה ופסק הדין ניתן בהיעדר.
ביחידות המשטרה שמנטרות את הפעילות בארגון לביא, רואים את ברקוביץ רוכב על אופנועים, אבל כאשר הבינו שיש לו שלילה הם בדקו וראו שהיא נתנה בהיעדרו. כדי למנוע ממנו טענה של אי ידיעה, ב-23 ביוני השנה שוטר תנועה מסר לברקוביץ' הודעה על פסילת הרישיון שלו.
בשלב זה היה על ברקוביץ' להפקיד את הרישיון במזכירות בית המשפט, אולם הוא לא עשה זאת, ובדיוק כמו שהעריכו במשטרה, בשבוע שעבר הוא נראה שוב רוכב על אופנוע ימהה ברחובות. שוטרים מיחידת האופנוענים במשטרת מרחב שפלה הוקפצו בעקבותיו ועצרו אותו.

בכתב אישום שהוגש נגד ברקוביץ' על ידי יחידת התנועה של מרחב שפלה צויין כי בנוסף לנהיגה בזמן פסילה, התברר כי רישיון הנהיגה של ברקוביץ' מלכתחילה אינו מתאים לאופנוע כזה, מה גם שרישיון האופנוע (טסט) פג לפני יותר מחצי שנה, ומן הסתם הוא גם נהג ללא פוליסת ביטוח מתאימה. כמו כן נטען נגדו, כי לוחית הזיהוי האחורית של האופנוע היתה מקופלת כלפי מעלה כך שלא ניתן להבחין במספר הנקוב בה.

במצב הדברים הזה, כל שנותר לסנגורו של ברקוביץ', עו"ד אברהם ג'אן, היה להגיע להסדר טיעון עם התביעה, שהוצג בבית המשפט (1 אוגוסט).
הצדדים ביקשו מהשופטת אטליא וישקין לכבד את ההסדר ולהטיל על ברקוביץ' שמונה חודשי מאסר, מתוכם שישה חודשים בחופף לעונש שהוא צריך להתחיל בתיק הפלילי, ורק חודשיים במצטבר.

עו"ד ג'אן הזכיר כי ברקוביץ' הודה במיוחס לו בהזדמנות הראשונה.
ברקוביץ' עצמו אמר בבית המשפט: "אני לא אגיע לפה יותר. אני לא אעלה על רכב יותר. אני אסדר את הרישיון שלי".
בהתאם להסדר, השופטת וישקין הטילה על ברקוביץ' מלבד המאסר בפועל גם שמונה חודשי מאסר על תנאי ופסלה את רישיונו לתקופה של שנתיים.
כאשר הוא ביקש תקופת הסתגלות לריצוי העונש התפתחה באולם מלחמת עולם ובסיומה נעתרה השופטת וישקין לדרישת המשטרה, שמבוססת על עברו הפלילי העשיר ועוד יותר מכך על המידעים המודיעינים בעניינו, כבכיר בארגון פשע. כך, ברקוביץ לא שוחרר מהמעצר ונשלח להתחיל את המאסר על אתר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות