הצהרת תובע: שכר צעיר כדי שיתקוף אישי ציבור חרדים וישחית קבר צדיק

שתף כתבה עם חברים

לפי החשד נגד משה איראם מירושלים, על רקע התנגדותו לחיסונים וגיוס בחורי ישיבות, הוא שילם לצעיר בן 18 מצפת כדי שיגזוז את זקנם של חבר כנסת ורב מוכר ויתקוף את אשתו של עורך עיתון חרדי

ח"כ מאיר פרוש (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

משטרת ירושלים מדווחת על פענוח שורת מקרי אלימות בירושלים, שכוונו כלפי נבחר ציבור, רבנים ואישה נוספת. היום הגישה הפרקליטות הצהרת תובע נגד החשוד המרכזי בפרשה.
החקירה הסמויה התנהלה בתקופה האחרונה ביחידה המרכזית של משטרת מחוז ירושלים, בעקבות שורת אירועי אלימות.
בין הקורבנות היה גם ח"כ מאיר פרוש, ונחקר גם מקרה של השחתת קבר הרב שטיינמן זצ"ל. במהלך החקירה הסמויה התברר כי יתכן וקיים קשר בין המקרים, ולכן מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן, הטיל את החקירה על הימ"ר.

מהחקירה עלה כי החשודים היו מעורבים במספר מקרים:
תקיפת רב ונבחר ציבור (ח"כ פרוש) בדרך של גזיזת זקנם באמצעות מספריים.
שפיכת חומר עם ריח חריף לעבר דלת ביתו של ח"כ פרוש.
תקיפת אשתו של עורך עיתון מהקהילה החרדית באמצעות ריסוס גז פלפל לפניה.
השחתת קברו של הרב שטיינמן זצ"ל.

החשוד המרכזי הוא משה איראם (44) מירושלים. הוא נעצר בחשד שתכנן, יזם והזמין את מקרי האלימות והוונדליזם ושילם כסף לצעיר שביצע אותם בפועל.
החשוד השני, "שכיר חרב", הוא צעיר בן 18 מצפת, שלפי החשד קיבל תשלום כספי מאיראם. לאחר שמעצרו הוארך הוא נשלח למעצר בית והחקירה בעניינו נמשכת.

המשטרה חושדת כי הרקע לביצוע המעשים הוא דעותיו הקיצוניות של החשוד המרכזי בנושאים שונים, בהם התנגדותו לחיסונים נגד נגיף הקורונה, התנגדותו לגיוס בחורי ישיבות לשירות חובה, והיבטים נוספים הנוגעים לציבור החרדי. במשטרה אומרים כי המעשים הפליליים כוונו כלפי הקורבנות במטרה להשפיע על דעותיהם ולמנוע מהם לקבלת החלטות בנושאים אלו.

מעצרו של איראם הוארך מעת לעת ובימים האחרונים השלימה המשטרה את החקירה. היום הוגשה נגדו כאמור הצהרת תובע לבית משפט השלום בירושלים, ומעצרו הוארך עד 12 בינואר, אז יוגשו נגדו כתב אישום ובקשת מעצר עד תום ההליכים באמצעות פרקליטות המחוז.
החשוד מיוצג על ידי עורכי הדין אביחי חג'בי ונתי רום.
מהמשטרה נמסר: "מדובר בחקירה מורכבת שבה הושקעו מאמצים ומשאבים משטרתיים רבים במטרה להגיע לחקר האמת ולפענחה. המעשים שתוארו הם פסולים וחמורים, בפרט כשאלו כוונו כלפי אישים בכירים בציבור החרדי במטרה להטיל עליהם מורא ולפגוע בהם פיזית. נמשיך לפעול נגד כל מעשה אלימות ובריונות ולמצות את הדין עם המעורבים".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות