תיק המכבסה – כתב אישום נגד דניאל ימיני ואח' על סחיטת בנו של חייב שנפטר

שתף כתבה עם חברים

בעל מכבסה שטען לחוב של 66 אלף שקל מלקוח שהלך לעולמו דרש מבנו של המנוח לפרוע את החוב, אבל מאחר ולא היו לו ראיות להגשת תביעה הוא גייס שני עבריינים מתחום גביית החובות, שלפי כתב האישום סחטו באיומים את הבן כמיטב המסורת, עד שהוא ובני משפחתו נאלצו לעבור לדירת מסתור בעיר אחרת

"אתה עוד תרדוף אחריי כדי לשלם לי". דניאל ימיני

כתב אישום שהוגש לבית משפט השלום בתל אביב מייחס לשלושה תושבי רמת גן מסכת סחיטה באיומים כלפי אדם אחר, על רקע טענה לחוב כספי מצד אביו המנוח (29 אוקטובר).
הנאשמים הם:
אוהד נירן (32)
דניאל ימיני (30)
חן ימיני (28)
השלושה נעצרו לפני כשבועיים והחקירה נוהלה בתחנת בני ברק עד שפרקליטות מחוז תל אביב הגישה כתב אישום המגולל מסכת של סחיטה קלאסית לכאורה.

נירן ואביו הם בעלים של מכבסה בשכונת מרום נווה ברמת גן. מהחקירה עולה כי על פי טענת נירן, חמש שנים קודם לכן סוכם שבעלי המכבסה יספקו לאדם מסויים שירותי כביסה בהיקפים של עשרות אלפי שקלים. לטענת נירן, אותו אדם הלך לעולמו אבל נותר חייב לבעלי המכבסה כ-66 אלף שקל. על רקע זה במספר מועדים דרש נירן מבנו של המנוח לפרוע את החוב הנטען או חלק ממנו. לפי האישומים, הבן הכחיש את החוב המיוחס לו וסירב לדרישת התשלום.

מכתב האישום עולה כי ב-29 ספטמבר פנה נירן למקורבו דניאל ימיני, אסיר משוחרר שבאמתחתו חמש הרשעות ב-14 תיקי חקירה (סמים, רכוש, מרמה ואלימות). הוא מוכר למשטרה לא רק על רקע הסתבכויותיו הפליליות, אלא גם בשל הייחוס המשפחתי שלו, כאחיו של שלום ימיני – איש השוק האפור שריצה מאסר על דריסתה של מיטל אהרונסון.
בכתב האישום נטען כי נירן שיתף את דניאל ימיני לגבי סירוב בנו של החייב לקחת אחריות על החוב של אביו המנוח.
באותו יום, חן ימיני, קרוב משפחתו של דניאל ימיני, התקשר לחברו של הבן "החייב", ובמהלך השיחה נרמז לו כי דניאל ימיני השתחרר לא מזמן ממאסר ועל כן "אין לו מה להפסיד". בהמשך צורף דניאל ימיני עצמו לשיחה ואמר כי הוא קנה את החוב ממישהו שהיתה לו מכבסה, וכעת גובה החוב עומד על 80 אלף שקל. כמו כן אמר דניאל שהוא מחפש אחר "החייב", בנו של המנוח.

בצהרי ה-5 באוקטובר הגיע דניאל ימיני לעסק שבו עבד הבן בבני ברק וחיפש אותו, אבל הוא הסתתר בתוך העסק. מכתב האישום עולה כי דניאל פנה לאחיינו של הבן ואמר לו כי הוא מחפש אחריו ושהוא לא עונה לטלפונים. בתגובה השיב האחיין כי האדם שהוא מחפש אינו נמצא בעסק. דניאל שאל את האחיין אם הם לא מעוניינים לשלם את החוב שלהם למכבסה של נירן, וזה בתגובה השיב כי סבתו ניגשה להגיש תלונה בתחנת המשטרה. או אז, נטען, דניאל אמר לאחיין: "שיגיעו 10 משטרות, הכל בסדר, רק תגיד לו שדניאל ימיני היה פה והוא רוצה את הכסף".
לאחר מכן, לפי כתב האישום, דניאל ימיני וקרוב משפחה אחר של "החייב" ניהלו משא ומתן אודות החוב הנטען, במהלכו דרש דניאל שבנו של החייב המנוח ונירן יביאו יחד 200 אלף שקל במזומן, יעברו בדיקת פוליגרף ומי שיימצא דובר שקר ישלם לצד השני. הבן של המנוח, נטען, חשש מדניאל ימיני ומקרוב משפחתו חן ימיני, אבל לא שיתף פעולה עם "מתווה הפוליגרף". לאחר שהצדדים לא הגיעו להסכמה כלשהי לגבי החוב קרוב משפחתו של הבן הנסחט לכאורה, המליץ לו לפנות לעזרת המשטרה.

ב-14 באוקטובר, במהלך שיחת ועידה טלפונית בין הנסחט לבין הנאשמים, ביקש הנסחט שהחוב הנטען יתברר בפני בית משפט או בורר שיפסוק על פי דין תורה.
בתגובה, לפי האישום, הבהירו דניאל וחן ימיני, כי הם אינם מאמינים בבית משפט ולא מכירים בסמכותו, ואיימו על הנסחט באופן מרומז כי במידה ויסרב לשלם או לעמוד ב"מתווה הפוליגרף", הוא ייפגע. כמו כן נטען, דניאל הבהיר לו כי הוא פנה אליו רק עתה, באיחור, משום שריצה עונש מאסר, ודרש שהוא ישלם את החוב הנטען.
בצהרי אותו היום סוכם שהצדדים ייפגשו ב-18:00 בבית קפה בקניון מרום נווה ברמת גן. דניאל הורה לנסחט להתייצב בבית קפה עם מלוא סכום החוב, או לכל הפחות 15 אלף שקל. בהקשר זה נטען, כי במהלך הפגישה שהתקיימה בין דניאל וחן ימיני לבין הנסחט בבית הקפה, הגיע גם נירן לפרק זמן של 10 דקות, ובמהלך המפגש הנאשמים איימו על הנסחט.

המתלונן ביקש בוררות בבית משפט או לפי דין תורה, ימיני אמר שהוא לא מאמין בבתי משפט (אילוסטרציה)

הפרקליטות טוענת כי כבר בפתח המפגש נטל דניאל ימיני את הטלפון הנייד של הנסחוט, והחזיק בו עד תום המפגש.
אחר כך כינה אותו לכאורה במילות גנאי שונות ואמר לכאורה: "אם הייתי רוצה להרביץ לך, הייתי מרביץ לך ישר, לא באתי להרביץ לך. אל תדאג, כל אחד והפתרון שלו", ואז הוא הטיח בו, "אתה רוצה למות היום? אני בניתי על הכסף… איפה כסף יא שקרן מסריח. עכשיו תביא את הכסף. לא תהיה לך משפחה".
כמו כן נטען כי הוא לחש באוזנו: "חבל עליך, בוא נצא לסיבוב, יש לך מה לפחד כי אתה לא תחזור משם. בוא נעשה סיבוב באוטו ותגיד לי אם אתה משלם או לא משלם".

בנוסף נטען כי דניאל חיבק את הנסחט, אחז בו מספר פעמים במהלך הפגישה בצורה מאיימת וציין בפניו שוב כי רק לאחרונה הוא השתחרר מהכלא, ואילו חן ימיני שגם הוא נצמד לנסחט אמר לו מספר פעמים: "כדאי לך לתת את הכסף… יש לך כסף, כן או לא? בלי הרבה שאלות".
הפרקליטות מוסיפה וטוענת כי בשלב זה אמר נירן לנסחט: "אתה בא לי עם הפנים התמימות שלך, לא מעניין אותי נכון או לא נכון, זה מה שאני רוצה, הבנת? אני חמש שנים חיכיתי לזה, היום אתה תביא את הכסף ותגמור את זה".
מכתב האישום עולה עוד כי הנאשמים צעקו על הנסחט, הורו לו לשבת בניגוד לרצונו, וחן אף חסם את דרכו בעת שרצה לקום ולעזוב את בית הקפה.

בתום המפגש הזה התקשרה אשתו של הנסחט לטלפון של בעלה, ודניאל היה זה שענה לה ואמר לכאורה: "זה חבר שלו, בעלך חייב לי כסף, אפשר את הכסף שמגיע לי בבקשה?". במעמד הזה, נטען, הנסחט התחנן לאשתו שתנתק את השיחה מיידית.
בעקבות זאת, נטען, דניאל ימיני אמר לו כי הוא ענה לשיחה כדי שגם אשתו "תדע שהיא בסכנה".
לקראת סיום המפגש, נטען, הוא איים לכאורה שוב: "אתה תטופל, ואת הכסף אתה עוד תרדוף אחריי כדי לשלם לי".
בכתב האישום נטען, כי לאחר המפגש – בשל חששו של הנסחט – הוא, אשתו ובני משפחתו עזבו את ביתם ברמת גן ועברו לדירת מסתור בעיר אחרת.

ב-15 אוקטובר נעצרו שלושת הנאשמים ומעצרם הוארך מעת לעת עד להגשת כתב האישום, המייחס להם סחיטה באיומים בצוותא.
במהלך החקירה נבדק חשד לפיו הסחיטה כללה גם זריקה של רימון על אדם הקשור לקורבן הסחיטה, אולם בסופו של דבר הפרט הזה לא הופיע בכתב האישום.
התשתית הראייתית מתבססת על עדות מפורטת של הנסחט קורבן העבירה, על הקלטות של שיחות, הקלטת קול מהמפגש בין הצדדים ב-14 באוקטובר, וצילומי אבטחה שתיעדו את המפגש.

בגרסתו במשטרה, נירן הכחיש את המיוחס לו, אך אישר את נסיונותיו השונים לאורך השנים לגבות את החוב. הוא אף ציין כי אין לו ראיות התומכות בגרסתו לחוב הנטען, לכן לדעתו סיכוייו לזכות בתביעה משפטית בגין החוב היו נמוכים. למעשה, מכאן נובע המניע שלו לגבות את החוב הנטען באמצעים אחרים.
דניאל וחן ימיני שמרו על זכות השתיקה בחקירותיהם במשטרה.

מבקשת המעצר עד תום ההליכים שהוגשה נגד השלושה עולה, כי לנירן אין הרשעות קודמות.
דניאל מוכר כאמור, ואילו בעברו של חן שתי הרשעות קודמות בתשעה תיקי חקירה על עבירות סמים, רכוש ואלימות, שבגינן ריצה מאסרים, האחרון הוטל עליו לפני כחצי שנה.
את דניאל וחן ימיני מייצג עו"ד נס בן נתן. את נירן מייצג עו"ד ירין סולאש.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
9 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות