חשד: בעל מכבסה שלח מוכרים למשטרה לסחוט לקוח שלא שילם

שתף כתבה עם חברים

הקורבן טוען כי מדובר בחוב של אביו שהלך לעולמו, וכעת הוא נדרש לשלם אותו. בעל המכבסה: "עולה ריח של מתלונן שמנסה לא לשלם את חובו"

הקורבן טוען כי מדובר בחוב של אביו (אילוסטרציה: Chris Fuller מאתר unsplash)

שוטרים מתחנת בני ברק עצרו שלושה תושבי גוש דן בחשד למעורבות בסחיטה באיומים והשלכת רימון. השלושה – דניאל ימיני, חן ימיני ואהד נירן – חשודים בעבירות של סחיטה, קשירת קשר לפשע, הנחת חומר נפיץ ופציעה כשעבריין מזויין – כל אחד לפי חלקו.

לפי החשד, נירן שהינו בעל מכבסה שלח את דניאל וחן ימיני לגבות חוב כספי מהקורבן. המשטרה חושדת כי בעקבות הסכסוך הכספי הזה, דניאל ימיני אף הניח רימון גז בבית קרוב משפחתו של הקורבן, ובמקרה אחר דקר אדם אחר ופצע אותו.

במשטרה אמרו כי הקורבן הכחיש קיומו של חוב. לדבריו, מדובר בחוב של אביו, שהלך לעולמו וכעת הוא נדרש משום מה לשלם אותו.
לאחר חקירה ראשונית הובאו שלושת החשודים לבית משפט השלום בתל אביב, שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרם בשבעה ימים. מהדיון עלה כי לא היתה היכרות בין הקורבן לבין החשודים ימיני, שפנו אליו בעקבות החוב לנירן. לפי המשטרה, מסכת הסחיטה כללה שיחות טלפון וגם מפגשים פיזיים.

דניאל וחן ימיני מוכרים למשטרה. סנגורם, עו"ד נס בן נתן, הכחיש את המיוחס למרשיו, ששמרו בחקירתם על זכות השתיקה. בתום הדיונים בעניינם, השופט רז נבון קבע כי "קיים חשד סביר ואף למעלה מכך כנגד שני החשודים, לביצוע עבירות של סחיטה באיומים". עם זאת ציין השופט כי החשד הסביר ביחס לעבירות הנוספות, המיוחסות כאמור לדניאל ימיני, "ברמה מספקת אך שאינה גבוהה".
השופט הוסיף וציין כי ביחס לעבירות הסחיטה קיימת תלונת המתלונן, עדויות ואינדיקציות נוספות. הוא האריך את מעצרם של השניים בארבעה ימים, עד 19 באוקטובר.

בדיון נפרד בעניינו של נירן טענה המשטרה כי מיוחסות לו עבירות תקיפה וסחיטה באיומים. פרט נוסף שנחשף במהלך הדיון הוא כי התקיפה, שאירעה לפני מספר חודשים, אירעה בתוך בית עסק.
סנגורו של נירן, עו"ד ירין סולאש, אמר בדיון: "למרשי יש עסק שהוא מנהל – בעלים של מכבסה. המתלונן שהיה לקוח גדול הזמין עבודה מאוד גדולה. החשוד נאלץ במשך חודשיים לעבוד כמעט אך ורק עבורו… הוא חייב לו עשרות אלפי שקלים ומנסה לקבל את כספו. המתלונן לכאורה גזל את כספו של החשוד ותקף אותו. החשוד מספר שהוא הותקף על ידו ועל ידי אחרים בחנות. מכל הסיפור עולה ריח של מתלונן שמנסה לא לשלם את חובו".
השופט קבע בעניינו של נירן כי קיים חשד סביר וציין כי לטענת המשטרה מדובר במי שהיה "מחולל" – מפעיל האחרים לגביית חוב כספי. מעצרו הוארך בשלושה ימים, עד 18 באוקטובר. בדיון השני בעניינו של נירן, השופט אור ממון דחה את בקשת המשטרה והורה על שחרורו של החשוד. לבקשת המשטרה ניתן עיכוב ביצוע על מנת לשקול הגשת ערר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות