עד המדינה מפרשת הבר-נוער, זאור חנקישייב, נעצר בחשד לסחיטה

שתף כתבה עם חברים

צעיר שהכיר אותו באתר הכרויות טוען שחנקישייב החל לסחוט אותו אחרי מערכת יחסים קצרה. חנקישייב מכחיש וטוען שלמתלונן היו "דרישות מיניות מוזרות"

חנקישייב, לפני שנה (צילום: פלאש 90)

זאור חנקישייב, עד המדינה בפרשת הבר-נוער שבדה ראיות והשתחרר בינואר השנה אחרי חמש שנים וחצי במאסר, נעצר היום בחשד לסחיטה באיומים של צעיר אחר במסגרת מערכת יחסים מינית (18 בדצמבר).
המתלונן טוען כי חנקישייב (32) ששינה את שמו לזיו חן, איים שיוציא אותו מהארון אחרי שקיימו יחסים, ודרש ממנו כסף. חנקישייב מנגד טוען כי לחבר היו דרישות פוגעניות והוא "ביקש ממנו לבצע אקטים מוזרים".

מהתלונה עולה כי מערכת היחסים היתה בהסכמה בתחילתה. ההיכרות היתה באתרי הכרויות של הקהילה הגאה. המתלונן כבן 20 שייך לקהילה אך "לא יצא מהארון". לטענתו, הקשר נמשך זמן מה, וכאשר הוא לא היה מעונין יותר בקשר, חנקישייב סחט אותו, ואיים שיפיץ תמונות אינטימיות שלו.

הסנגור עו"ד חי הבר, אמר כי גם חנקישייב נפגע מהמתלונן ש"פניותיו אליו, נגדיר בעדינות, היו בקריאות לא ראויות, בבקשות לעשות דברים קיצוניים או מוזרים. ביקש לבצע אקטים מיניים לא סטנדרטים בצורה פוגענית".
כאמור, בינואר השנה חנקישייב שוחרר מבית הסוהר אחרי שישב חמש וחצי שנים על עדות השקר שמסר נגד חגי פליסיאן, אותו ניסה להפליל ברצח הנערים במועדון הקהילה הגאה ב-2009. חנקישייב הונה את חוקרי ימ"ר תל אביב. פליסיאן ישב חודשים ארוכים במעצר, ולאחר שכתב האישום נגדו בוטל, תבע את המדינה וזכה בשני מיליון שקלים.

עורך דין הבר טוען כי עכשיו המשטרה מחפשת את חנקישייב, ורודפת אותו על לא כלום. לדבריו, "יש כאן מערכת יחסים שהתדרדרה להתכתבות שלא מן העניין, וכאן זה נעצר. מדובר בשני אנשים בגירים, שחיים באורח חיים מסוים ונפגשו במשך תקופה קצרה לצורך מטרה מסוימת.
"לדברי החשוד, המתלונן פנה אליו באמירות ובקשות שפגעו בו, שהעליבו אותו, שהרגיזו אותו, וברוב טמטומו הוא בחר לכתוב את מה שכתב. בסופו של דבר, פרופורציה, מדובר בדרישה של 500 שקל.

 

"החשוד לא עשה שום מעשה פיסי כדי לממש את 'האיום'. לא לקח ממנו כסף ולא הפיץ שום דבר על המתלונן, מסיבה מאוד פשוטה. הוא מכיר את העניין הזה בעצמו, וגם חי בעולם הזה וחווה את אותן חוויות בשלב כלשהו בחיים. יכול להיות שהשיח ביניהם לא היה צריך להיות, אבל מפה ועד לבוא עם בקשת מעצר לשישה ימים?
"מטריד אותי שמגיע מתלונן למשטרה, מוסר תלונה, ואת המשטרה מעניינת הודעת טקסט אחת, ולא הרקע של אותה מערכת יחסים על מנת שתהיה תמונה רחבה ויוכלו להבין למה הדברים הגיעו לשיח שאליו הגיעו".

עו"ד הבר הוסיף כי "במשך שנה, החשוד עובד כל יום מבוקר עד ערב בסופר, עבודה פיסית, ולא מחפש קיצורי דרך. הוא שם את כל הפרשיות שלו מאחוריו".
בבקשת המעצר, המשטרה ייחסה לחנקישייב גם עבירות של החזקת סם לצריכה עצמית, בגלל כמות קטנה של גראס שמצאה בדירה, וכן הפרעה לשוטר ושיבוש הליכי חקירה. בימים הקרובים ייערך עימות בינו ובין המתלונן.
השופט ישראל פת מבית משפט השלום בפתח תקוה כתב כי "על פי החשד העיקרי, איים החשוד על המתלונן שעמו קיים יחסים. עבירות האיומים מקימות עילות מעצר המתעצמות נוכח עברו הפלילי של החשוד. עם זאת, מן הראוי לציין כי ההרשעות האחרונות שלו הנן מלפני כמעט שבע שנים".
בשלב זה הוארך מעצרו עד יום ראשון (20.12).

עדכון 20.12

בית משפט השלום בפתח תקוה האריך בשנית את מעצרו של זאור חנקישייב, שעל פי החשד, צילם את המתלונן באירוע אינטימי, ולאחר מכן דרש ממנו כסף ואיים עליו כי יפרסם את הסרטון.
על אף תחנוניו של המתלונן כי אין לו כסף לשלם, וכי ככל ויתפרסם הסרטון הוא ישלח יד בנפשו – חנקישייב לפי החשד המשיך לסחוט אותו.
המשטרה אומרת כי "יחסי המין היו בהסכמה – אך הצילומים והסחיטה לא. הפעולות הנוספות שיש לבצע: לנסות לחדור לטלפון של החשוד. כמו כן נשקל עימות".

חנקישייב אינו מכחיש כי צילם סרטון במהלך קיום יחסים, אך טוען כי לא התכוון ברצינות לדרישה הכספית. סנגורו עו"ד חי הבר טוען כי המתלונן כתב הודעות לחנקישייב בהנחיית המשטרה, והמשיך לפנות אליו, במטרה "למשוך אותו בלשון".
לדברי עו"ד הבר, חנקישייב אינו רוצה לתת למשטרה את קוד הכניסה לטלפון כי יש תמונות אינטימיות שלו, אך הוא מוכן למחוק את הסרטון של המתלונן.
שופטת בית משפט השלום בפתח תקוה, אופיר כתבי-ריבלין, קיבלה את בקשת המשטרה לשלושה ימי מעצר נוספים להשלמת החקירה והעברת התיק לפרקליטות, עד יום שלישי (22 דצמבר).

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות