מוכר למשטרה מטייבה נעצר בחשד שביצע "מסע ירי" באזור המשולש

שתף כתבה עם חברים

תחילה ירה על בית ורכב חונה, המשיך בירי וזריקת רימון על אטליז ולאחר מכן ירה על אוטובוס של חברת קווים

video
צעיר בן 25, מוכר למשטרה מטייבה, נעצר בחשד שהיה מעורב במסע ירי והשלכת רימון באזור המשולש (2 דצמבר).
מחקירת המשטרה עולה כי לפנות בוקר החל הצעיר את מסע הירי שלו בירי לעבר בית ורכב חונה, לאחר מכן המשיך בנסיעה לעבר אטליז בטייבה, לעברו ביצע ירי והשליך רימון.
עוד עולה מהחקירה, כי לאחר מכן המשיך החשוד על כביש 444 לכיוון צומת טירה, שם נתקל באוטובוס קו 39 של חברת קווים, שהיה בנסיעה מטירה לנתניה. לדברי נהג האוטובוס, החשוד חסם אותו עם רכבו, יצא מהרכב וירה לעבר האוטובוס. הנהג סיפר כי נשכב על הרצפה והזמין משטרה.
בשלב זה, הנהג המשיך לכיוון טייבה, שם ניגח ניידת משטרה. השוטרים ביצעו לכיוונו ירי ולבסוף גם עצרו אותו. הנשק שנתפס ברשותו היה טעון, והשוטרים תפסו ברכבו גם כפפות וכובע גרב.

בשל אירוע הירי לעבר האוטובוס, הופסקה תנועת האוטובוסים לעיר טירה שבמשולש.
ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית, מסר בתגובה לאירוע: "זוהי חציית קו אדום. דם הנהגים ובמקרה זה גם הנוסעים הפקר. שבענו מסיסמאות והבטחות ריקות. אנו קוראים למשרד התחבורה ולמשרד לביטחון הפנים גם לפעול. הכרה בנהגי האוטובוסים כעובדי ציבור תרתיע ותוכל לשמור על חייהם ועל חיי הנוסעים ותגרום לכך שתוקפי נהגים ונוסעים ישבו מאחורי סורג ובריח. רשויות החוק חייבות לפעול ויפה שעה אחת קודם. מקרה חמור זה יכול היה להפוך לאסון כבד ללא תושיית הנהג. האוטובוסים והנהגים הם סמל שלטון ולכן תוקפים אותם והנהגים משלמים מחיר כבד. דם הנהגים והנוסעים הופקר".
בשלב זה לא ברור מה המניע לירי במוקדים שונים. כך או כך, החשוד, מחמוד ג'אבר,   שנעצר על ידי שוטרי תחנת טייבה הובא בהמשך להארכת מעצרו בבית משפט השלום בפתח תקווה.

עו"ד אבי כהן

עו"ד אבי כהן שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את החשוד, מסר: "מדובר בנהג שנהג תחת השפעת אלכוהול ואינו זוכר דבר מהאירוע. לאור מצבו, בית המשפט קיבל את בקשתנו והפנה את הנהג להסתכלות פסיכיאטרית".

הנהג נשכב על הרצפה. סימן ירי על האוטובוס (צילום: ארגון נהגי האוטובוסים מבית ההסתדרות הלאומית)
השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות