חמישה מארגון דומרני נאשמים בתיק ירי והחזקת נשק

שתף כתבה עם חברים

לאחר מעצרם הוגדרו החמישה כ"חוליית חיסול" שהיתה בדרכה לרצוח חבר בארגון בני שלמה, אולם כתב האישום אינו מייחס להם ניסיון רצח. על אפודי מגן וכפפות שלבשו הנאשמים נמצאו שרידי ירי

רגעי המעצר של הנאשמים (צילומים: משטרה)

הסכסוך המתמשך בין ארגוני הפשע של שלום דומרני ובני שלמה כלל לאחרונה ניסיונות פגיעה הדדיים. על רקע זה ביצעה ומבצעת ימ"ר לכיש פעילות סמויה, שהביאה בסוף חודש מאי למעצרם של חמישה חשודים המזוהים עם ארגון דומרני, בחשד שהתארגנו כ"חוליית חיסול" בכוונה לפגוע בצעיר בן 28 המתגורר ביישוב ניצן, בעל עבר פלילי כבד המזוהה מודיעינית עם ארגון בני שלמה.
לאחר מעצרם של החשודים ייחסה להם המשטרה ניסיון רצח וטענה כי התחמשו בכלי נשק, שכפצים ורכב גנוב. לעומת זאת, הבוקר הגישה הפרקליטות כתב אישום המייחס לחמישה בעיקר עבירות נשק.

הנאשמים הם:
בר בטיטו (25) מאשקלון. נתפס עם אפוד מגן וכפפות גומי על ידיו. מיוצג על ידי עו"ד תומר סבג.
אברהם טויזר (22) מבאר שבע. נתפס עם אפוד מגן. מיוצג על ידי עו"ד חן בן חיים.
אלברט אברהם אדינייב (28) מקרית מלאכי. נתפס עם כפפות גומי על ידיו. מיוצג על ידי עו"ד עינב יתח.
שגיא מדמון (36) משדרות. נתפס עם אפוד מגן, כפפות, סכין וגז פלפל. מיוצג על ידי עו"ד יתח.
משה יאדגרוב (22) מאשקלון. נתפס עם אפוד מגן, כפפות, כפפה בכיס מכנסיו, סכין וגז פלפל. מיוצג על ידי עו"ד בן חיים.

רובה קלצ'ניקוב שנתפס

בכתב האישום נטען כי בליל האירוע נפגשו הנאשמים באשקלון, סמוך לרכב גנוב שעליו הרכבו לוחיות זיהוי מזויפות. בהמשך, כשעה לאחר חצות, נכנסו בטיטו ויאדגרוב לרכב כשהם לובשים אפודי מגן ועוטים כפפות ונסעו לכיוון באר טוביה. בשלב מסוים השניים נכנסו לשטח ליער סמוך, שם פגשו את שלושת הנאשמים האחרים, והחזיקו רובה קלצ'ניקוב עם מחסנית טעונה ב-25 כדורים, ואקדח FN עם מחסנית תואמת וחמישה כדורים.
מחקירת המשטרה עולה כי הנאשמים ביצעו ירי מספר פעמים בשטח, ובהמשך, סמוך לשלוש לפנות בוקר, החביאו את כלי הנשק בשטח, עשרות מטרים מהרכב. לאחר מכן עזבו את המקום.

עוד נטען, כי כלי רכב משטרתיים נסעו בעקבות הנאשמים, וחסמו את נתיב נסיעתם סמוך ליישוב באר גנים. נהג הרכב, כך נטען, ביצע פניית פרסה ונסע בכיוון הנגדי, אך השוטרים חסמו את דרכו של הרכב באמצעות רכב סמוי, ורק לאחר התנגשות בין כלי הרכב, הנאשמים נעצרו.

נתפס גם אקדח FN

מכתב האישום עולה כי ברכב נתפסו סכין נוספת ושני בקבוקים בנפח של חצי ליטר, כשכל אחד מהם הכיל חומר דליק. נטען כי כלי הנשק נתפסו סמוך לאחר מכן מוסלקים בתוך צינור בטון באדמה.
כתב האישום מייחס לנאשמים החזקת נשק ותחמושת, ירי מנשק חם, קבלת רכב או חלק גנובים, החזקת סכין ונסיבות מחשידות בכוונה פריצה.
התשתית הראייתית נגד הנאשמים מתבססת על צילומים, מעקבים, הקלטות ותמלולים מתוך הרכב הגנוב. בהקלטות נשמעים הנאשמים משוחחים ביניהם על עלי הנשק, על פגיעה באחר, ואף קוראים זה לזה בשמותיהם הפרטיים. עוד בתיק החקירה, דוחות פעולה של השוטרים.

בנוסף, די-אן איי של טויזר נמצא על בדל סיגריה בשטח שבו שהו הנאשמים, ושרידי ירי נמצאו על כלל פרטי הלבוש או הכפפות שהיו על הנאשמים.
חרף ראיות אלו ואחרות, הנאשמים שמרו על זכות השתיקה. מדמון טען כי אינו מכיר את יתר הנאשמים.
לצד כתב האישום הוגשה בקשה להארכת מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים. מהבקשה עולה כי הם בעלי עבר פלילי במגוון עבירות, כל אחד על פי חלקו, אך בעיקר אלימות ונשק. נגד חלקם תלויים ועומדים מאסרים על תנאי.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות