אישום נגד קצין בינוי בשב"ס: גניבה, שוחד והלבנת הון במיליון שקל

שתף כתבה עם חברים

הפרקליטות טוענת כי קצין הבינוי המחוזי ארקדי שכוביצקי שיפץ את בתיו ומלונית חדרי אירוח במאות אלפי שקלים על חשבון קבלני שב"ס ששילמו עבור העבודות, וגלגלו חלק מהעלות על שירות בתי הסוהר

שוחד מאחורי הסורגים? (אילוסטרציה)

פרקליטות מחוז מרכז הגישה לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד קצין בינוי מחוז מרכז בשב"ס לשעבר, ארקדי שכוביצקי (55), הנאשם בלקיחת שוחד של יותר מ-400 אלף שקל, גנבה בידי עובד ציבור, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס. נאשמים נוספים הם אשתו נטליה שכוביצקי, והקבלנים דורון טבורינסקי, אסף קלאוס ובנימין ביטון, שביצעו עבודות במתקני שב"ס.
כתבי אישום קודמים בפרשה הוגשו נגד הקבלנים אהרון שקד וראובן גונן.
לפי כתב האישום שהגיש התובע עו"ד טובי הראל, שכוביצקי הכתיב לכאורה לקבלנים באופן שיטתי ניפוח של תמחור העבודות שביצעו בבתי הסוהר, על מנת שהוא והם יוכלו לכאורה לגזור קופון נוסף פרטי מהעבודות. לפי כתב האישום, הקבלנים נענו לדרישה ושילמו לשכוביצקי במזומן את עיקר תוספת המחיר שקיבלו עבור העבודה, עקב תלותם בו כגורם המאשר את ביצוע העבודות בבתי הסוהר והתשלום, ובשל רצונם לזכות בעבודות. לפי הנטען, וכפי שפורסם באתר "פוסטה", שכוביצקי פרט צ'קים במאות אלפי שקלים שקיבל לכאורה כשוחד, מתוך מחיר העבודות המנופח שאותו הכתיב, כאשר את הצ'קים לפי הנטען ניכה בצ'יינג'ים על שם גורמים אחרים.

עוד עולה מכתב האישום כי "הקבלנים של שכוביצקי בשב"ס" ביצעו לכאורה עבודות בבתים שלו, לפי דרישתו, כולל בווילה אותה הפך למלונית של חדרי אירוח והשכרה בראשון לציון. הפרקליטות טוענת כי קצין הבינוי שיפץ את המלונית, את הבית הפרטי שלו ובית נוסף במאות אלפי שקלים, והקבלנים שעבדו בשב"ס לכאורה שילמו את החשבון כשוחד שנדרש מהם.

לפי כתב האישום, הקבלנים טבורינסקי וקלאוס שזכו במכרזי שב"ס שונים, שילמו לפי דרישת קצין הבינוי לכאורה עבור עבודות שביצעו מספר קבלני משנה בבתיו. כך נטען כי באוגוסט 2016 החליף שכוביצקי את מערכת המצלמות בדירת הפנטהאוז שלו, ובאוגוסט 2018 ביצע עבודות שיפוץ שכללו החלפת פרקטים. באוקטובר 2018 רכש סחורה עבור עבודות שיפוץ פרטיות, ובמקרה אחר ביצע עבודת שיפוץ במלונית. בכל אותן פעמים, נטען, קבלני השיפוץ הוציאו חשבונית לקבלנים המועסקים באישור שכוביצקי בשב"ס, והאחרונים שילמו את החשבון ורשמו כי מדובר לכאורה בעבודות עבור שירות בתי הסוהר.

לפי כתב האישום, קבלן נוסף אשר ביצע עבודה בווילה הפרטית ובמלונית של שכוביצקי בסכום של 160 אלף שקל (!), לא קיבל תשלום וסירב לדרישה לקיזוז החוב באמצעות ביצוע עבודות בשב"ס אשר יגלמו לכאורה עמלת שוחד נוספת. עוד נטען כי קבלן אחר העסיק פיקטיבית ושילם משכורת לאדם שהלווה כסף לשכוביצקי, ככיסוי של חוב ההלוואה.
לבסוף נטען, כי שכוביצקי ובת זוגו לא דיווחו ולא שילמו מס על הכנסות של שש שנים מהשכרת חדרי אירוח ויחידות המלונית ששיפצו והשכירו לתקופות קצרות, בסכום של שני מיליון שקל. סך עבירות הלבנת ההון הנטענות – מעל מיליון שקל.
הפרקליטות מבקשת לחלט בסיום המשפט את ביתו הפרטי של הנאשם. הפרשה נחקרה על ידי יחידה ארצית לחקירות סוהרים בלהב 433 (יאח"ס) ויחידת יהלום ברשות המסים. את שכוביצקי מייצגים עו"ד עמית בר ועו"ד מאיר ארנפלד.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות