העונש לשודדים מחופשים ששדדו חנות תכשיטים וצ'יינג' בכפר מנדא

שתף כתבה עם חברים

אחד התחפש לאישה, השני לבש אפוד זוהר וחבש את ידו כדי להסתיר קעקוע, השלישי המתין ברכב כנהג מילוט. יחד הם שדדו סכום כסף גדול בשקלים ומטבע זר. אחרי שנהג המילוט נשפט ל-26 חודשי מאסר, הגיע תורם של השודדים בפועל

צילום מתוך תיעוד של השוד שהתפרסם ברשתות חברתיות

מתישהו לפני ה-5 ביולי 2020 החליטו אמיר סאלם (47) מאשקלון, קרוב משפחתו עאטף עבד אל חמיד (21) מכפר מנדא, וחברו של סאלם אליאור אזמה (35) מאופקים, לשדוד חנות תכשיטים בכפר מנדא, המשמשת גם להמרת כספים (צ'יינג').
לאחר תיאום בין השלושה, עאטף פגש את האחרים בצומת חנתון, לשם הם הגיעו ברכב. השלושה נסעו ברכב בו נהג אזמה לכיוון כפר מנדא, ובמהלך הנסיעה עצרו בשטח פתוח כדי להתארגן לביצוע השוד. עאטף לבש ג'לאביה ורעלה שחורות על מנת להידמות לאישה ולהסתיר את פניו וגופו, ואילו סאלם חבש את ידו בתחבושת על מנת להסתיר צלקת בידו השמאלית. כמו כן הוא לבש אפוד צהוב זוהר, חבש לראשו כובע ומשקפי שמש, ועטה מסכת בד.

בשעה 15:00 הגיעו השלושה לחניה סמוכה למתנ"ס הכפר ולעסק. אזמה עצר את הרכב בעוד שסאלם ועאטף ירדו ממנו וצעדו לעבר העסק. סאלם נכנס לתוכו ועאטף המתין בחוץ. באותה עת היו בעסק ארבעה לקוחות, המתלונן, ובנו שעובד גם הוא בעסק. סאלם ניגש למתלונן והמיר סכום כסף משקלים לדולרים. בזמן הזה שלושה לקוחות מתוך הארבעה פתחו את הדלת החיצונית ואז נכנס עאטף למבואה.
לאחר מספר שניות ניגש סאלם לעאטף, הנחה אותו להחזיק את הדלת החיצונית פתוחה, שב לבעל העסק וביקש להמיר סכום כסף נוסף. כאשר בעל העסק פתח את המגירה בה הוחזק הכסף, סאלם שלף חפץ הנחזה להיות אקדח, הורה לבעל העסק להתרחק.

לאחר מכן דרש סאלם שקית, לתוכה הכניס שטרות כסף. בסך הכל הוא שדד  בין 14 אלף ל-15 אלף דולר אמריקאי, כ-5,000 יורו, 1,500 לירות טורקיות, 3,000 דינר ירדני, 150 ריאל סעודי, 15 אלף שקל, וסכום לא ידוע של ליש"ט.

מיד לאחר מכן יצא סאלם מהעסק ונמלט יחד עם עאטף לרכב המילוט בו המתין אזמה, והשלושה נמלטו. במהלך הנסיעה זרקו לצד הדרך חלק מהציוד, והמשיכו למתחם צימרים במושב כלנית.

בתוך אחד הצימרים חילקו ביניהם השלושה את השלל, ובהנחיית סאלם נסע עאטף לביתו של סאלם באשקלון, על מנת להחביא שם את חלקו של סאלם בשלל. ב9 ביולי אשתקד נמצא הרכב נטוש ביער עין הכובש.

השלושה נעצרו בסופו של דבר והוגש נגדם כתב אישום. הם הורשעו בשוד בנסיבות מחמירות, ובמסגרת הטיעונים לעונש עתרה הפרקליטות לגזור על סאלם ואזמה 4-7 שנות מאסר, תוך שהדגישה את חומרת מעשיהם, הצביעה על הסכום המשמעותי שנשדד והדגישה את העבר הפלילי המכביד של הנאשמים.

סנגוריהם של הנאשמים, עורכי הדין סאהר פאר ויצחק לוי, ביקשו להפחית מחומרת נסיבות האירוע, ציינו כי הקורבן לא נפגע, ועתרו הסנגורים להקל בעונשים.
השופט דניאל פיש גזר על סאלם ארבע שנות מאסר בפועל, מהן תנוכה תקופת מעצרו. על אזמה גזר השופט שלוש שנות מאסר בניכוי תקופת מעצרו. כמו כן הוטלו על השניים מאסרים מותנים, וכל אחד מהם חויב לפצות את הקורבן ב-20 אלף שקל.
עוד לפני כן, בחודש יולי נגזרו 26 חודשי מאסר על עבד אל חמיד, שיוצג על ידי עו"ד יוסף סלימאן, לאחר שהורשע גם כן, בנפרד, בשוד בנסיבות מחמירות. העונש הקל יותר מפני שלנאשם זה אין עבר פלילי.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות