כתב אישום על הקלות הבלתי נסבלת של רצח עו"ד משה אלנקווה

שתף כתבה עם חברים

המנוח הסתחבק עם הנאשם ושניים מחבריו וחטף דקירה מבלי שאף אחד הבחין בכך, כאשר הנאשם התוודה שדקר אותו חבריו חזרו לזירה ומיהרו להזמין כוחות הצלה, ואילו הנאשם השליך את הסכין עם דמו של המנוח לפח בפארק הסמוך

video
בסרטון: זירת הרצח והמפגש הקטלני סמוך לחוף קריית ים
פרקליטות מחוז חיפה הגישה לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד איתי בן עמי (21) מקרית ים, שבו היא מייחסת לו את רצח עו"ד משה אלנקווה, בן 42 במותו (3 פברואר).

התיק נחקר על ידי תחנת משטרת זבולון.
לפי כתב האישום שהגיש עו"ד טל עופר מהפרקליטות, הנאשם ושניים מחבריו שהו יחד בין חוף קרית ים לבריכה סמוכה, שם שהה באותה העת המנוח. נטען כי כאשר הבחין המנוח בנאשם ובחבריו, הוא התקדם לעברם וכשהגיע אליהם נעמד מולם וטפח קלות על כתפיהם של חברי הנאשם. לפי כתב האישום, אחד מהחברים אמר למנוח שהוא שיכור וחכן עדיף שיילך.
על הרקע הסתמי הזה, כך נטען, הנאשם שלף סכין מכיסו ופשוט דקר את אלנקווה בעוצמה, דקירה אחת בבית החזה שהיתה קטלנית.

מכתב האישום עולה כי מיד לאחר מכן, שני החברים שאפילו לא הבחינו בכך שחברם דקר את המנוח, הם  סברו שהוא רק חבט בו באגרוף, הדפו את הנאשם מעל המנוח, אמרו לו שאין צורך להרביץ לו כי הוא לא עשה להם דבר, ש"הוא לא בא לריב", ושעליהם ללכת מהמקום. החברים אמרו למנוח שהם מצטערים על מה שהנאשם עשה, והחלו ללכת יחד עם הנאשם ולהתרחק מהמנוח שנותר במקום המפגש.

הפרקליטות טוענת, כי במהלך העזיבה שלהם את המקום סיפר הנאשם לחבריו שהוא דקר את אלנקווה. שני החברים שהופתעו, עזבו אותו וחזרו לאלנקווה שהתמוטט בינתיים, ומירו להזמין למקום כוחות הצלה.
מכתב האישום עולה, כי בינתיים הנאשם המשיך להתרחק מהמקום וזרק את הסכין לפח אשפה.
כוחות מד"א שהגיעו לזירה ביצעו החייאה ממושכת באלנקווה והעבירו אותו למרכז הרפואי רמב"ם, שם נקבע מותו לאחר יומיים.

שני חבריו של הנאשם שהזעיקו את כוחות ההצלה הלכו לדרכם,  וחוקרי משטרת זבולון גבו מהם עדויות רק למחרת בבוקר, כאשר התברר שעו"ד אלנקווה נפטר מהדקירה. שני עדי הראייה הישירים לאירוע ניגשו למשטרה והפלילו את חברם בן עמי בביצוע הדקירה. הם סיפרו כי בתחילה לא הבחינו בדקירה אלא בחלוף שניות ספורות, לאחר שהנאשם סיפר להם על הדקירה.

המנוח, עו"ד משה אלנקווה (צילום: רשתות חברתיות)

צילומי האבטחה אישרו את גרסאות עדי הראייה, רואים בהן את הנאשם עוזב את הזירה, הולך לכיוון קיוסק ובהמשך פונה לעבר גן שעשועים.
בחיפושים שנערכו בפחים סמוכים, עוד לפני שהנאשם הודה כי השליך את הסכין, נמצאה סכין מגואלת בדם. לאחר בדיקה במכון הפתולוגי התברר כי מדובר בדמו של אלנקווה.

מלבד כתב האישום הוגשה בקשה להארכת מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים, ממנה עולה כי בחקירתו מסר הנאשם גרסה תמוהה למדי. לדבריו, הוא אכן התעמת עם המנוח והדף אותו באמצעות אגרוף, אך הכחיש שהיה מצויד בסכין. לטענתו, לאחר שחבריו חזרו לכיוון המנוח, הוא נכנס לקיוסק הסמוך, וקנה קולה ממוכרת. לטענתו, כשיצא מהקיוסק ניגש אליו אדם שקודם התעמת עם המנוח, הניח בידיו סכין ואמר לו להחביא או להעלים אותה. לפי הנאשם, הוא הלך דרך הפארק וזרק את הסכין בפח, בשל הלחץ בו היה נתון.
בפרקליטות מציינים כי מחקירת המשטרה עולה שבזמן הדקירה בקיוסק שהה בכלל מוכר ולא מוכרת, בניגוד לטענת הנאשם בחקירתו.

עו"ד יובל זמר

סנגורו של הנאשם, עו"ד יובל זמר, מכחיש את המיוחס לנאשם בן עמי, "לאחר שנלמד את כלל חומר הראיות, נגיב בבית המשפט".

זירת האירוע (צילום: דוברות המשטרה)
השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות