שוטר מג"ב נעצר בחשד להחזקת אקדח לא חוקי וירי באזור מגורים

שתף כתבה עם חברים

החשוד טען כי לבני משפחה ומקורבים אחרים יש גישה לרכב ולכן יתכן שהנשק שייך להם. מעצרו הוארך

האקדח נמצא מוסתר ברכב (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

בליל ה-27 בנובמבר התקבל דיווח על ירי בשטח בנוי בכפר כעביה. שוטרים שהגיעו למקום עצרו צעיר שנהג ברכבו והתברר להם כי מדובר בסעד כעביה (19), שוטר משמר הגבול, כשלצדו רובה M16. אמנם מדובר בנשק שהחשוד מחזיק במסגרת שירותו במשטרה, אלא שהשוטרים חיפשו ברכב ומצאו גם אקדח שהוסתר ברכב.

החקירה הועברה למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), שעצרה את החשוד על החזקת ונשיאת נשק, ירי באזור מגורים והפרעה לשוטר במילוי תפקידו. לאחר חקירתו הובא החשוד לבית משפט השלום בנצרת, שם ביקשה מח"ש להאריך את מעצרו במספר ימים. מהדיון עלה כי החיפוש לא בוצע על פי צו אלא כנראה בעקבות חשד כלפי הצעיר.

סנגורו של החשוד בדיון הראשון טען כי מדובר ברכב משנת 2005 שאין לו קוד ופתוח לשימושם של אחרים, כאשר המפתח נמצא בתוך הרכב ומשמש את כל המשפחה. מנגד, נציג מח"ש בדיון סירב לחשוף מה היו גרסאות החשוד בחקירה, מהן הראיות בתיק ומי עוד אמור להיחקר.

"מדובר באירוע מאוד חמור", אמר נציג מח"ש. "אנו כיחידה אוכפת וחוקרת, גם במשטרה וגם רשויות החוק רואים באירוע זה אירוע שצריך לטפל בו מיד, בתקופה מאוד קשה ואלימה. אנו רואים את התוצאות של העבירות האלה. אני רק אומר שהעובדה שהוא שוטר לא רק מגדילה ומכפילה את הסיכון והמסוכנות, גם האירועים שקרו במהלך החיפוש ובמהלך התפיסה וגם העובדה שהוא שוטר גם מגדילה את השיבוש ולאור הפעולות שיש לנו בתיק".

השופט ארנון קימלמן קבע כי קיים חשד סביר שהחשוד מעורב בעבירות שיוחסו לו. לדברי השופט, שחרור החשוד עלול לשבש את החקירה, להשפיע על עדים ולהביא להעלמת ראיות. לכן מעצרו של החשוד הוארך בחמישה ימים.

אתמול הובא השוטר החשוד לדיון נוסף בעניינו ומח"ש ביקשה להאריך את מעצרו פעם נוספת (1 דצמבר). מאז הארכת המעצר הראשונה נחקרו מספר בני משפחה וקרובים ביחס לשימוש ברכב, אולם נציג מח"ש בדיון סירב לומר האם חקירות אלו חיזקו את החשדות נגד השוטר הצעיר.
בדיון זה החל לייצג את החשוד עו"ד זוהר ארבל. לאחר דיון קצר, השופטת רות שפילברג כהן החליטה להאריך את מעצרו של החשוד בחמישה ימים נוספים, עד 5 בדצמבר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות