25 שנות מאסר לתושב עראבה שרצח את גיסו בדקירות

שתף כתבה עם חברים

מאמון בדארנה הורשעה פה אחד בביצוע רצח בכוונה תחילה, אך ללא נסיבות מחמירות, בנימוק שלא תכנן את הרצח. העונש נקצב ל-25 שנה, לאחר שהנאשם שילם למשפחת המנוח 750 אלף שקל במסגרת הסכם סולחה

הנאשם כפי שתועד לאחר הרצח בתחנת הדלק (צילום מתיק החקירה)

מה גורם לאדם להגיע לשיחה קצרה עם גיסו, שיחה שעד מהרה תסלים עד לכדי דקירות ורצח? הסיפור הזה עומד במרכזו של גזר הדין שניתן נגד מאמון בדארנה (37) מהכפר עראבה שבצפון.

בסוף נובמבר 2018 התפתח ויכוח קולני בין בדארנה לבין אשתו, עימות שהביא אותו לאיים עליה באמצעות חפץ אגרטל או סכין. כחצי שעה לאחר מכן קיבל בדארנה שיחת טלפון מאחיה של האישה, זייד עסאלה (38), שביקש לשוחח עמו במשרד תחנת הדלק בו הוא עובד, על רקע האירוע האלים עם האישה.
לפי כתב האישום שהוגש נגד בדארנה, במפגש ביניהם שנמשך מספר דקות בלבד התגלע ויכוח, אז דחף בדארנה את עסאלה, הפיל אותו ומיד התנפל עליו ודקר אותו בסכין שתי דקירות עמוקות בגב. הדקירות החזקות גרמו לשני פצעים חודרים ועמוקים, שפגעו בליבו וחזהו של הגיס. תוך זמן קצר הוא נפטר מפצעיו.

עסאלה נראה עצבני וזועם לאחר שיצא מהחדר וניכר כי לולא נוכחותו של עד ראייה, שהתעקש כי בדארנה ייכנס לרכבו, הוא היה חוזר שוב לתוך החדר. הוא נמלט מהמקום, לא לפני שתועד במצלמות האבטחה שבמקום, כשהוא לא דואג לסייע או להזעיק עזרה לגיסו שדימם למוות. לאחר מכן העלים את הסכין באמצעותה ביצע את הרצח.

ב-14 ליוני 2021 הורשע בדארנה פה אחד בביצוע רצח בכוונה תחילה, אך ללא נסיבות מחמירות. בהכרעת הדין נכתב כי "לא הוכח שהנאשם הגיע למפגש במטרה לפגוע במנוח. בעת תחילת המפגש לאף אחד מהשניים לא היתה כוונה לפגוע בשני. המנוח לא תקף את הנאשם והנאשם לא פעל מתוך הגנה עצמית… ההחלטה להמית התגבשה אצל הנאשם באותן שניות קריטיות, בהן עמד מול המנוח ולאחר שהמנוח הוכיח את הנאשם אודות מעשיו כלפי אשתו מוקדם באותו בוקר".

לפי תסקיר נפגעי העבירה שהוגש לבית המשפט, עסאלה היה נשוי ואב לארבעה והותיר אחריו בנוסף גם זוג הורים, שישה אחים וחמש אחיות. "מהתסקירים עולה כי מותו הפתאומי, הטרגי והכואב של המנוח, פגע קשות בחייהם של כל בני המשפחה שעד היום היא משפחה שבורה וכואבת", נכתב בגזר הדין, "האלמנה וארבעת הילדים נאלצו לעבור לגור במקום אחר, הם בטראומה קשה ומנסים לעבד את אובדנו הכבד של האב והבעל… המצב הכלכלי הורע ונוצר קרע ביחסים בין האלמנה לבין משפחת המנוח על רקע רצונה לעבור לגור בסמוך למשפחתה".

הפרקליטות, שיוצגה ברוב הדיונים על ידי עו"ד לילך תמיר, ביקשה להטיל על בדארנה, משהורשע בעבירת רצח בכוונה תחילה – מאסר עולם. בטיעונים לעונש הושם דגש על חומרת הנסיבות: "הנרצח לא היה רק בן משפחה של הנאשם, הוא היה גם חבר. העובדה שהשיח ביניהם הצליח להסלים לדקירות קטלניות בפחות מדקה, מלמדת על חומרת המקרה".

סנגורו של בדארנה, עו"ד יוני דדון, לא חלק על הנזקים שנגרמו למשפחת המנוח, כפי שנכתב בתסקירי נפגעי העבירה. הוא הסביר מדוע על המאשימה להציע מתחם עונש הולם וביקש לגזור על הנאשם עונש מתאים בתחתית המתחם, בהתחשב בכך שלאירוע לא קדם תכנון. "בתחילת המפגש לא היתה כוונה לפגוע במנוח ולא הוכחו הטענות בכתב האישום בדבר איומי הנאשם בסכין על אשתו", אמר הסנגור, "בסמוך למעצרו נערך הסכם סולחה בעקבותיו שולם למשפחת המנוח פיצוי בסכום של 750 אלף שקלים".

אב בית הדין בבית המשפט המחוזי בחיפה, השופט אברהם אליקים, וכן השופטות תמר נאות פרי ורונית בש, גזרו על הנאשם מאסר עולם שנקצב ל-25 שנה.
השופט אליקים ציין בגזר הדין: "לטעמי בשל הקלות הבלתי נסבלת בה נקטלים חיי אדם כמעט מדי יום, אני סבור כי יש צורך במקרה זה בהרתעת הרבים מפני ביצוע עבירות מסוג זה ויש סיכוי של ממש שהחמרה בעונש תביא להרתעת הרבים. תוצאת מעשהו של המערער קשה וחמורה. חייו של המנוח – אדם צעיר, נקטעו באיבם. מתסקירי נפגעי העבירה עולה תמונה קשה באשר לאבדן העמוק שחווים בני משפחת המנוח. שום עונש לא יחזיר את המנוח לחיק משפחתו האוהבת, אבל אני מקווה שרמת החרדות והאימה המוזכרת בתסקירי נפגעי העבירה יפחתו מיום ליום ובמהרה".

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות