האישום נגד עומרי זוארץ והנתנייתים: המארב, המרדף והתקיפה בשפיים

שתף כתבה עם חברים

חוקרי ימ"ר מרכז השיגו סרטונים בהם מתועדת התארגנות הנאשמים לקראת האירוע האלים, וגם תיעוד של אירוע התקיפה של משה מקונן והמרדף אחר מור מסיקה

video
בסרטון: המרדף אחר הקורבנות
באתר "פוסטה" פורסם כי הפרקליטות הגישה בשבוע שעבר לבית משפט השלום בראשון לציון הצהרת תובע נגד עומרי זוארץ (30) וארבעה חשודים נוספים בתיק ניסיון הרצח הכפול בשפיים.
היום, הפרקליטות הגישה נגד החמישה כתב אישום, אולם הוא אינו מייחס להם ניסיון רצח, אלא שורה ארוכה של עבירות חמורות אחרות: קשירת קשר לביצוע פשע, חבלה בכוונה מחמירה, חבלה במזיד ברכב, והפרת הוראה חוקית  – כל אחד לפי חלקו (13 ינואר).
מלבד עומרי זוארץ, הנאשמים האחרים בתיק הם:
גל זוארץ (28)
אסי מסיקה (50)
חיים תורג'מן (23)
אליק בן (36).

מכתב האישום עולה כי על רקע סכסוך בין שתי קבוצות עברייניות, החמישה תכננו מבעוד מועד לתקוף את הקורבנות – מור מסיקה, משה מקונן ונודר באזוב. במסגרת הסכסוך הזה, יש לציין, מסיקה נפצע מספר פעמים כתוצאה מניסיונות פגיעה בו.

לפי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד מיטל אילן בתום חקירת ימ"ר מרכז, ב-9 בדצמבר יצאו מסיקה, מקונן ובאזוב לטיול, כשהם רכובים על שני טרקטורונים ואופנוע סמוך לשטח פתוח בין היישובים ארסוף ושפיים.
לטענת הפרקליטות, הנאשמים הגיעו למקום מבעוד מועד בשלוש מכוניות, ביחד עם אנשים נוספים שזהותם אינה ידועה. נטען כי כאשר הבחינו הקורבנות בכלי הרכב ובהם הנאשמים שועטים לכיוונם, הם החלו לברוח, שניים מהם באמצעות טרקטורון ואופנוע ואילו השלישי בריצה.

מכתב האישום עולה כי הנאשמים החלו במרדף אחר הקורבנות, תוך נהיגה פרועה ובמטרה להשיגם. חלק רדפו באמצעות רכב אחר מקונן, וחלק אחר מהנאשמים והאחרים רדפו באמצעות רכב אחר מסיקה. במקביל, רכב אחר מסוג ב.מ.וו נסע לכיוון בריחתו של מסיקה.

עומרי וגל זוארץ על רקע זירת האירוע (צילום הזירה: משטרה)

הפרקליטות טוענת כי כשהתקרבו חלק מהנאשמים למקונן, הם ניגחו את גופו עם הרכב ודרסו אותו. בכתב האישום נטען כי לאחר מכן ירדו מהרכב, היכו אותו בכל חלקי גופו, דקרו אותו בראשו, בפניו ובגופו באמצעות חפץ חד, הותירו אותו בשטח ונמלטו מהמקום.

בינתיים, כך נטען, האחרים פתחו במרדף אחר מסיקה תוך שנסעו במהירות ונגד כיוון התנועה, והתנגשו במכוון בטרקטורון בו נהג. לאחר שנפגע הצליח מסיקה לברוח. או אז, לפי כתב האישום, החבורה נטשה את רכב הב.מ.וו ונאספו על ידי רכב אחר.

לטענת הפרקליטות, כתוצאה ממעשי הנאשמים ואחרים נגרמו למקונן חתכים רבים ועמוקים ושברים. הוא הובהל לבית חולים ושם הורדם ונתפר בחלקי גוף שונים. למסיקה נגרמו חבלות ושברים בחלקי גוף שונים.

חמשת הנאשמים נעצרו בחלוף כשבועיים ומעצרם הוארך מעת לעת להגשת כתב האישום הבוקר.
הפרקליטות מציינת בין היתר, כי אליק בן ביצע לכאורה את העבירות המיוחסות לו בעת שהיה אמור לשהות במעצר בית ובתנאים מגבילים אחרים. הותרו לו אמנם שעות התאווררות מדי יום, אך בליווי ובפיקוח. לכן הוא מואשם גם בעבירה של הפרת הוראה חוקית.

התשתית הראייתית נגד הנאשמים מתבססת על סרטוני אבטחה שבהם תועדה התארגנות הנאשמים לקראת האירוע האלים, בריחת הקורבנות והמרדף של הנאשמים ואחרים אחריהם. כמו כן, בידי המשטרה תיעוד של אירוע התקיפה של מקונן והמרדף אחר מסיקה.
בתיק החקירה גם עדויות שנגבו, השופכות אור על השתלשלות האירועים והתקיפות.
זאת ועוד, בתיק תיעוד ממצלמת אבטחה של סוכנות להשכרת רכבים בנתב"ג, לשם אסי מסיקה ואדם אחר החזירו את הרכב שפגע במקונן, תוך שניסו לסדר את הפגיעה בפגוש הקדמי שלו.
לצד כתב האישום, הוגשה בקשה להאריך עד תום ההליכים את מעצרם של הנאשמים, המיוצגים על ידי עורכי הדין ויקי שמואל, דוד יפתח וג'קי סגרון. מהבקשה עולה כי לכלל הנאשמים עבר פלילי מכביד, כל אחד על פי חלקו, בין היתר בעבירות אלימות, נשק, סמים, סחיטה ועוד – בגינן ריצו מאסרים, חלקם אף ממושכים מאוד.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות