תחומי עיסוק
עבירות המתה
סמים
עבירות מין
פשיעה כלכלית
משפט פלילי
אודות

משרד עורך הדין דוד יפתח נמצא בצמרת עורכי הדין בתחום הפלילי, ועורך הדין דוד יפתח נחשב כאחד המובילים המרכזיים בו. מאז נוסד בשנת 1986 מתמחה המשרד בייצוג מגוון נרחב ביותר של לקוחות, החל מראשי משפחות פשע, עברייני סמים, תיקי רצח, עבירות מין, עבירות צווארון לבן, וייצוג בפני ועדות חקירה.

במשרד עורך הדין דוד יפתח עובדים 4 עורכי דין, כולם מתמחים בתחום הפלילי, המאמינים הלכה למעשה שכל אדם זכאי לייצוג משפטי ברמה הגבוהה ביותר, גם אם הוגש נגדו כתב אישום על עבירות חמורות. זאת בהתאם לכלל הבסיסי על פיו אדם חף מפשע עד שהוכחה אשמתו.

מורשת עורך הדין שמחה זיו ז״ל

עורך הדין דוד יפתח הנו בוגר במשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 1976, התמחה בתחום הפלילי בפרקליטות מחוז ירושלים והחל דרכו כעורך דין שכיר במשרדו של עורך הדין שמחה זיו ז״ל. בהמשך הפך שותף ובשנת 1986 פתח משרד פרטי. השנים בהן עבד יפתח עם עורך הדין זיו תרמו לגיבוש תפיסת עולמו המקצועית וליחס החם ללקוחות, שבחלקם הגדול הגיעו לפשע דרך נסיבות חיים קשות שלא הותירו להם סיכוי אחר.

טיפול אישי

במשרד עורך הדין דוד יפתח מתנהלים בו-זמנית מספר תיקים גדולים, כשכל אחד מהלקוחות מקבל ליווי צמוד החל משלב המעצר, כולל בבית המעצר, והחקירה, דרך ייצוג בבית המשפט בכל הערכאות ועד ליווי במהלך המאסר.

מעל 30 שנה מופיע עורך הדין יפתח מדי יום בבתי המשפט, והתמחותו בנושא ידועה. שמו הטוב, נועם הליכותיו ופקחותו הולכים לפניו והוא מוערך על ידי השופטים כמו גם על ידי רעיו למקצוע. למשרד יחסים טובים עם הפרקליטות, כך שבמקרים רבים מצליח המשרד, עוד בשלב החקירה והשימוע, למנוע הגשת כתב אישום או להגיע לכתב אישום מינורי. כל תיק המגיע למשרד נבדק על ידי כל עורכי הדין לעומקו, והכנת ההגנה נעשית רק לאחר למידה יסודית של התיק על כל מרכיביו, כולל הפרטים הקטנים ביותר. הניסיון העשיר וההתמקצעות בתחום המשפט הפלילי באים לידי ביטוי בחקירות הנגדיות של עורך הדין יפתח, שלא אחת שינו את תוצאות המשפט.

למשרד עורך הדין יפתח רקורד בזיכויים בתיקים חמורים ביותר, וכן בהסדרי טיעון, ובכך הפך שם דבר בקרב לקוחותיו הרבים.

תיקים מפורסמים

זיכוי שרה אנג׳ל מאישום ברצח כפול.

האחים פריניאן – תיק רצח וניסיון לרצח הסתיים בהסדר טיעון של 5 שנות מאסר.

ייצוג דניאל עוקב ברצח תייר ופציעתה הקשה של תיירת במהלך הסעה בטרמפ – המקרה הראשון בו החליט בית המשפט על ענישה מופחתת בגין מצב נפשי של רוצח. פסק דין זה מהווה פסק דין מנחה הנלמד בפקולטות למשפטים.

רצח בפרשת בני הדייג – לראשונה נעתר בית המשפט לבקשה לחשוף זהות של מקור משטרתי, וכדי למנוע זאת הסכימה פרקליטות המדינה לחזור בה מכתב האישום על רצח ולהסכים להסדר טיעון של כ-3 שנות מאסר לחמשת הנאשמים.

אי הרשעה של הסנגורית הציבורית של מחוז הצפון בפרשת ניקוב צמיגיו של שופט מחוזי.

שחרורו בעליון וזיכויו מרצח של ברק צרפתי.

זיכויו של אסי אבוטבול מאישום סחר בנשק.

על לקוחות המשרד נמנו ונמנים הרצל אביטן ז״ל, שמעיה אנג׳ל ז"ל ושרה אנג׳ל, אביבה גרנות בערעור לעליון, משפחת קקון מהצפון, משפחת אבוטבול מנתניה.

פרו-בונו

לא פעם נתקל עורך הדין יפתח בתיק פלילי בו נראה לו שעלול להיווצר עיוות דין קשה. תיק מסוג זה לוקח יפתח לייצוג למען עשיית הצדק ללא קשר לעלויות הייצוג המקובלות במשרדו.

צוות המשרד

דוד יפתח, עו"ד, שותף מייסד

מבכירי עורכי הדין הפליליים בישראל ובעל ניסיון נרחב בכל תחומי המשפט הפלילי, החל מייעוץ לחשודים ועצורים בשלב המעצר, דרך ניהול משפטים מורכבים בכל הערכאות, לרבות ערעורים לבית המשפט העליון. כליטיגטור המופיע כמו מדי יום בבתי המשפט ברחבי הארץ, עו"ד דוד יפתח ידוע בסגנונו המיוחד ובפרט במומחיותו בחקירות נגדיות, אשר לא פעם הביאו למהפך בתוצאות ההליך, לטובת הנאשם.

בעל תואר ראשון במשפטים LLB מהאוניברסיטה העברית ובעל רישיון לעריכת דין משנת 1977.

גיא יפתח , עו"ד, שותף מנהל

מנהל את מצבת כוח האדם במשרד ואחראי על הצד הפיננסי והתפעולי במשרד.

בעל תואר ראשון BA במנהל עסקים (הצטיינות יתרה) מאוניברסיטת NEC בארה"ב, ותואר ראשון במשפטים, LLB במסלול למצטיינים של המרכז הבינתחומי הרצליה. בעל רישיון לעריכת דין משנת 2011.

דן ענבר, עו"ד

בעל ניסיון רב בניתוח תיקים פליליים עבי כרס, מרובי נאשמים ועדים בכל הערכאות. עו"ד דן ענבר מתמחה בפירוק כל הראיות בתיק ובבניית אסטרטגיית ההגנה, לאחר למידה יסודית של התיק על כל מרכיביו, כולל הפרטים הקטנים ביותר. כמו כן כישוריו האנלטיים ויכולות הניסוח של עו"ד ענבר באים לידי ביטוי בהכנת חקירות נגדיות, סיכומים, ערעורים ובג"צים.

בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב, תואר שני במשפטים LLMמהאוניברסיטה העברית ובעל רישיון לעריכת דין משנת 1999.

יגאל דותן, עו"ד

אחראי על תחום טיפול בענייני אסירים ובעבודה השוטפת מול שירות בתי הסוהר. בין היתר עוסק בהגשת בקשות לשב"ס, זכויות אסירים ובטיפול שוטף בלקוחות המשרד. כמו כן מתמחה עו"ד יגאל דותן בהופעה בפני ועדות שחרורים (ועדות שליש), עתירות ובקשות לחנינה מנשיא המדינה.

בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב ובעל רישיון לעריכת דין משנת 2010.

קרן פרידמן, עו"ד

הצטרפה למשרדנו לאחר התמחות בסנגוריה הציבורית, במהלכה צברה ניסיון בטיפול בנאשמים, עצורים ואסירים. מסייעת לאסירים בכל הקשור בתנאי המאסר ועובדת באופן שוטף מול שירות בתי הסוהר, המשטרה, הפרקליטות וגורמים נוספים. כמו כן, עו"ד פרידמן מתמחה בניתוח תיקי פשיעה חמורה ובפרט חקירות משטרה, עדויות וראיות שונות.

בעלת תואר ראשון במשפטים מהמכללה למנהל ובעלת רישיון לעריכת דין משנת 2015. לומדת לתואר שני במשפטים במסלול הפלילי באוניברסיטת תל אביב.

אתי סביה, מנהלת אדמיניסטרציה

מנהלת את הטיפול השוטף במשרד ואחראית על העבודה האדמיניסטרטיבית מאז הקמתו משנת 1986. מתמחה בהגשת בקשות וכתבי דין באמצעות מערכת נט המשפט.

המידע הוא באחריות העורך דין.