מסתמן: כתב אישום יוגש נגד פליט "האח הגדול" החשוד בשוד מזוין

שתף כתבה עם חברים

למרות שלא הוגשה הצהרת תובע, נציג המשטרה אמר בבית המשפט כי בכוונת הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד צבי פורטל החשוד במספר מעשי שוד של סניפי דואר

צבי פורטל (צילום מסך מ"האח הגדול")

בכוונת הפרקליטות להגיש בימים הקרובים כתב אישום נגד צבי פורטל (44) מאשקלון, פליט תוכנית הריאליטי "האח הגדול", שנעצר בסוף השבוע שעבר בחשד למעורבות בסדרת מעשי שוד. כך הצהיר נציג המשטרה בדיון שהתקיים בבית משפט השלום בראשון לציון (5 אוקטובר).

פורטל נעצר בחשד שב-27 בספטמבר היה מעורב בשוד אלפי שקלים באיומי אקדח מקופאית בסניף דואר ברחוב ראובן ובת שבע בראשון לציון.
לאחר השוד, כוחות משטרה החלו בסריקות ובמקביל נפתחה חקירה במסגרתה בוצעו מגוון פעולות חקירתיות, כולל בדיקת מצלמות אבטחה. בבדיקת הצילומים זוהה רכב שנקשר לפורטל.

למחרת הצליחו בלשי תחנת ראשון לציון לאתר את פורטל. כבר בדיון הראשון בעניינו בבית משפט השלום בפתח תקווה הצהירה המשטרה כי הוא חשוד בשלושה אירועי שוד מזוין נוספים שהתרחשו בסניפי דואר באזור תל אביב וגוש דן. במשטרה בודקים חשד לפיו פורטל ביצע את מעשי השוד נוכח חובות הימורים.

בחקירתו הכחיש פורטל את המיוחס לו או לחילופין שמר על זכות השתיקה. השופטת אליאנא דניאלי, שעיינה בחומרי החקירה, קבעה כי קיים חשד סביר והאריכה את מעצרו בחמישה ימים.

בדיון לאחר מכן ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו בשבוע נוסף (5 אוקטובר). הפעם שכר פורטל את שירותיו של עו"ד בנימין מלכא, במקום הסנגוריה הציבורית שייצגה אותו בדיון הראשון. מהדיון עלה כי החוקרים הציגו לחשוד בחקירה סרטונים ופרטי לבוש שלכאורה שייכים לו, ובהם היה לבוש השודד.

עו"ד מלכא הכחיש את המיוחס לפורטל וטען כי הראיות בתיק נסיבתיות. נציג המשטרה שלל טענה זו וטען כי הדבר נכון חלקית. "קיימות ראיות די חזקות שקושרות אותו למעלה מחשד סביר", כך לדבריו.
"החשוד משלם מזונות באמצעות העברות בנקאיות", אמר הסנגור בדיון. "מי שגונב במזומן לא מעביר העברה בנקאית". עוד התברר כי בחקירתו נתן החשוד גרסה ביחס להתנהלותו הכלכלית.
עו"ד מלכא הוסיף וטען: "מדובר בחשוד נורמטיבי לחלוטין, נעדר כל עבר פלילי. אב מסור, עובד בעבודה מסודרת במקום מכובד, מתפרנס בכבוד. החשוד הוא בן למשפחה נורמטיבית, חלקם קצינים נכבדים בצה"ל. הוריו נמצאים כאן ומוכנים לשמש לו כמפקחים לאחר שהסברתם להם את ההשלכות של הפרה. בנסיבות התיק מאוד נסיבתי ומדובר בשלב בוסרי. חברי מדבר על כוונה להגיש כתב אישום שתמוהה בעיניי שעה שאין הצהרת תובע".

השופט דב גוטליב ציין בהחלטתו: "קיים חשד סביר הקושר את החשוד למעשים המיוחסים שלו וקיימת עילת מעצר מסוג מסוכנות וחשש לשיבוש". חרף דברים אלו, טרם ברור האם כתב האישום, במידה ואכן יוגש, יכלול רק את אירוע השוד האחרון שבגינו נעצר, או אירועי שוד נוספים מתוך הארבעה שנחקרו.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות