אסיר משוחרר מדימונה נעצר בחשד לירי והנחת מטען חבלה

שתף כתבה עם חברים

המשטרה טוענת כי בביתו נמצאו אריזות כרטיסי SIM עם מספרים שמחזקים מחקרי תקשורת אשר קושרים את החשוד הן להנחת המטען והן לירי. נעצר חשוד נוסף בפרשה

מטען חבלה הונח בבית הקורבן (צילום ארכיון להמחשה)

שני חשודים, ביניהם אסיר משוחרר מדימונה, נעצרו בחשד לירי לעבר מסעדה באשקלון הנחת מטען חבלה סמוך לבית בעיר שדרות (11 מאי).

תחילה, ב-28 באפריל התקבל דיווח על חפץ חשוד בפתח בית בשדרות. חבלני משטרה שהגיעו למקום העלו כי מדובר במטען ונטרלו אותו. זמן קצר לאחר מכן התקבל דיווח באשקלון אודות אירוע ירי לעבר המסעדה באזור התעשייה הדרומי, בעת שהיתה סגורה וריקה מאדם.
במרחב לכיש של המשטרה הוקם צוות חקירה מיוחד (צח"מ), בעקבות החשד לקשר בין שני האירועים החמורים, שלפי החשד התרחשו על רקע סכסוך פלילי. החוקרים אספו ראיות וממצאים בשתי הזירות ועצרו שני חשודים, אחד מהם הוא יבנאל קרטר (27), מוכר למשטרה ואסיר משוחרר מדימונה.

לאחר חקירה ראשונית הובא קרטר אתמול לבית משפט השלום באשקלון, שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרו בתשעה ימים (11 מאי).
מהדיון עלה כי שמו של קרטר כחשוד עלה כבר מספר ימים לאחר התרחשות האירועים. לפי המשטרה, בתיק החקירה ממצאים פורנזיים, מחקרי תקשורת וצילומי אבטחה. עוד נטען כי בביתו של החשוד נמצאו אריזות של כרטיסי SIM עם מספרים שמחזקים את מחקר התקשורת שבוצע במסגרת החקירה. לטענת המשטרה, כרטיסים אלו מחברים את חוקרי המשטרה לשתי העבירות.
החשוד עצמו הכחיש כל קשר לאריזות. כמו כן, אמנם לחשוד עצמו אין סכסוך אישי עם הקורבן, אך לטענת המשטרה נמצא קשר לאדם שמסוכסך עם החשוד.

סנגורו של החשוד, עו"ד אהודה בן יהודה, הכחיש את המיוחס למרשו.
השופטת מירב עמר כהן, שעיינה בחומרי החקירה ושמעה את טיעוני הצדדים, קבעה כי קיים חשד סביר הקושר את החשוד למיוחס לו. עוד היא ציינה כי לפי המשטרה צפויים מעצרים נוספים בפרשה. מעצרו של קרטר הוארך עד 16 במאי.
ניתן לציין כי קרטר נפצע לפני קצת יותר מחצי שנה באורח קל לאחר שנורה באשקלון. הוא גם מוכר למשטרה מהסתבכויות קודמות בעבירות אלימות וסמים שבגינן ריצה מאסרים, כאמור, ממאסרו האחרון השתחרר לפני מספר חודשים.
החשוד הנוסף יובא בהמשך לבית המשפט והמשטרה תבקש להאריך גם את מעצרו.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות