מלחמות השרון: נעצרה ברכב גנוב חוליה המזוהה עם קבוצת אלפרון דחבש

שתף כתבה עם חברים

בימ"ר מרכז ותחנת כפר סבא בטוחים שהצליחו לסכל אירוע פלילי כאשר עצרו ברכב "משוכפל" ארבעה חשודים לבושים שכפ"צים, כפפות ומסיכות סקי

הפריטים שנתפסו על החשודים (צילום: דוברות המשטרה)

בלשי ימ"ר מחוז מרכז, בשיתוף פעולה עם מרחב השרון ושוטרי תחנת כפר סבא, מבצעים לאחרונה אכיפה מוגברת באזור השרון, המתמקדת בכנופיות פשיעה.
כך קרה גם אמש, כאשר בפעילות סמויה וממוקדת עצרו בלשי הימ"ר ארבעה תושבי כפר סבא בשנות ה-20 לחייהם, בעת שנסעו ברכב גנוב ו"משוכפל" הנושא לוחיות רישוי מזויפות, כשהם עוטים מסיכות סקי, שכפ"צים וכפפות (25 מאי).
במשטרה מעריכים כי מעצרם של החשודים סיכל אירוע פלילי, מאחר ונראה כי הארבעה היו בדרכם לבצע פעילות פלילית במסגרת סכסוך בין כנופיות פשיעה מקומיות.
הארבע נעצרו לחקירה במשרדי הימ"ר, בסיומה נכלאו. בכוונת המשטרה להביאם לדיון בבית משפט השלום, ושם לבקש את הארכת מעצרם, בהתאם לצורכי החקירה וממצאיה.
לאתר "פוסטה" נודע כי החשודים שנעצרו משתייכים לפי החשד לקבוצה המזוהה עם דרור אלפרון וערן גחבש, במסגרת סכסוך הכנופיות מול אבי טולדו, שלפני מספר חודשים הותקף ונפצע – מה שפתח לכאורה את הסכסוך בין הצדדים.

החשודים שנעצרו הם: האחים נתנאל (36) ושי (26) דהן וכן בני הדודים אושר (21) ואושרי (19) אלמקייס.

הארבעה הובאו בצהריים לבית משפט השלום בראשון לציון – שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרם בתשעה ימים. המשטרה יחסה להם, כל אחד על פי חלקו, עבירות של קשירת קשר לפשע, זיוף סימני זיהוי רכב, גניבת רכב ותקיפת שוטרים. לאחים דהן מיוחסת נהיגה פוחזת של רכב, בעוד לבני דודים אלמקייס מיוחסת הכשלת שוטר.

בפתח הדיון, נציג המשטרה, סיפר על הרקע למעצר החשודים. "מזה מספר חודשים קיים סכסוך בין שתי כנופיות מסוכנות בכפר סבא-רעננה. הסכסוך כולל אירועים חמורים כגון ירי וזריקת חפצים. במהלך הסכסוך נפגעו פיזית אנשים וקיים חשש ממשי לפגיעה בשלום הציבור. בתקופה האחרונה פועלת משטרת ישראל בצורה נחרצת כנגד פעולה זו תוך ביצוע פעולות. אתמול, נמצאו ארבעת החשודים שהם מתוך כנופיה אחת אשר עלה חשד שהם מעוניינים לתקוף מי בכנופיה השנייה".

מהדיון עלה כי החשודים נסעו בשני כלי רכב שונים. נציג המשטרה טען, בהתייחסו לבני הדודים אלמקייס: "הם עטו על ידיהם כפפות. אושר אלמקאיס שישב ליד הנהג היה לבוש באפוד מגן (שכפ"ץ). במושב האחורי ברכב הם היו עם מסכות סקי, כפפות, איזולירבנד. כששוטרים מגיעים לבצע מעצר ויש התנגדות אז הם הפעילו כוח סביר".

החשד של המשטרה, כפי שנטען בדיון, כי החשודים היו בדרכם לפגוע באחרים. המשטרה הציגה גם בפני בית המשפט חומרי חקירה שקושרים את החשודים לסכסוך המדובר בין שתי הכנופיות בשרון.

סנגוריהם של החשודים, עורכי הדין רן שטרצר וניר דוד, הכחישו את המיוחס למרשיהם. כך או כך, בתום הדיון, השופט גיל גבאי, שעיין בחומרי החקירה ושמע את טיעוני הצדדים, קבע כי קיים חשד סביר והאריך את מעצרם של החשודים עד 31 במאי.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות