עו"ד אייל בסרגליק נבחר כיו"ר הפורום הפלילי בלשכת עורכי הדין

שתף כתבה עם חברים

בסרגליק לאחר המינוי: "נפעל לבצר את מעמד עורכי הדין כשומרי סף, נגיב אקטיבית לכל הפרה משטרתית וכל חקיקה הרומסת זכויות. נפעל בשילוב הסנגוריה הציבורית לקבוע גבולות לייצוג בעלי אמצעים"

עו"ד אייל בסרגליק

עו"ד אייל בסרגליק נבחר כיושב ראש משותף של הפורום הפלילי בלשכת עורכי הדין.

"קיבלתי את התפקיד בחיל וברעדה, אחרי שהייתי ארבע שנים יו"ר הוועדה לעניינים פליליים וסגן יו"ר הפורום הפלילי הארצי, ולפני כן סגן יו"ר הוועדה לעניינים פליליים של מחוז תל אביב והמרכז", אומר עו"ד בסרגליק, "חשוב לי להנגיש את פעילות הפורום הפלילי, שכל עורכי הדין המעורבים בתחום ירגישו שהם חלק מהעשייה. הפורום הפלילי, כשמו כן הוא, מטפל בכל הקשת והצדדים להליך הפלילי, לא רק חשודים ונאשמים – גם נפגעי עבירה; גם סנגורים – וגם תובעים פליליים. אני מתחייב להיות נגיש ודלתי פתוחה לכל הצעה".

"אחרי 15 שנים בתחום הפלילי", מוסיף בסרגליק, "אני חושב שראיתי הכל. עבדתי בשני משרדים גדולים, כעוזר של עו"ד משה ישראל ז"ל ובמשרד עו"ד דוד ליבאי. היום, כמי שמנהל משרד עצמאי הרבה שנים, אני רואה את כל הסוגיות המרכזיות הבוערות בתחום הפלילי".

בסרגליק מפרט את שבכוונתו לקדם במסגרת התפקיד: "נפעל באופן אקטיבי נגד חקיקה שפוגעת בזכויות חשודים ונאשמים. בשנים האחרונות אנו רואים חילוטים ותפיסות רכוש דרקוניות, שיכולות למוטט חברות, כבר בשלב הראשוני של חקירות. צריך לקבוע הגבלות בחוק, על מה מותר לחלט, ובאיזו פרוצדורה. לאחרונה, בתי המשפט התחילו לקחת צעד אחורה, והגבילו תפיסות רכוש של המשטרה בעקבות כמה פסקי דין של בית המשפט העליון, אך הצעת חוק דרקונית חדשה בתחום החילוטים כבר נמצאת בקנה (לאחר תזכיר), ואנחנו נפעל כדי לתקן ולמנוע אותה".

"אנו רואים יותר ויותר עורכי דין שמוזמנים לחקירות פליליות, וחיפושים נערכים במשרדיהם", אומר היו"ר הטרי של הפורום הנחשב, "יש לי מספר רעיונות לפעולה כדי למנוע דריסת חסיון עו"ד-לקוח, ולחדד את הגבולות. אנו נפעל בחוזקה כדי לבצר את מעמד עורך הדין כשומר סף, ולא כמי שרואים בו שותף לעשייה פלילית.

"לאחרונה (במסגרת חקירת שאול אלוביץ ובמהלך שיחה עם בנו, ז"ק), ראינו גם שבחדר המיועד לפגישת נחקרים עם עורכי דינם, המשטרה הפעילה הקלטה וניסתה לגרום להחלפת המייצג. אלו דברים שלא יעלו על הדעת, והפורום הפלילי יהיה פתוח לכל תלונה ויגיב לכל הפרה, תוך קיום דיאלוג עם הפרקליטות כגורם מפקח על המשטרה".

עו"ד בסרגליק התייחס גם לטענות על פעילות הסנגוריה הציבורית על חשבון סנגורים פרטיים: "בשילוב כוחות עם הסנגוריה הציבורית, נפעל לצמצם את פעילות הסנגוריה הפוגעת בשוק הפרטי. מתוך שיתוף פעולה עם הסנגוריה הציבורית, ניתן לעשות זאת בחוכמה. נפעל למען בדיקת זכאות כלכלית אמיתית, מבלי לפגוע בעקרון שלשמו הוקמה הסנגוריה הציבורית, של ייצוג אוכלוסיה מעוטת יכולת. לא ייתכן שחשודים בעלי רכוש רב ייוצגו על חשבון הקופה הציבורית".

עו"ד בסרגליק הוביל את צוות ההגנה בתיק אלאור אזריה, ובמהלך הקריירה ייצג בשורה של תיקים גדולים, בהם חפציבה (מנהל הכספים של החברה), דש איפקס, רשות המסים, נתיבי ישראל, תעשיה אווירית, ח"כ חיים כץ (בתיק קודם שנסגר), ישיבת פונוביץ, רב חב"ד בעמנואל וגם בתיק 512.

כיו"ר משותף בפורום הפלילי עם בסרגליק, נבחר עו"ד עדי כרמלי, אבל על זה בפעם אחרת.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות