כתב אישום נגד עורכת דין שאיימה על עשרה עורכי דין

שתף כתבה עם חברים

הנאשמת האשימה את עורכי הדין ב"רצח סבתה", התקשרה אל עורכי הדין אלפי פעמים, קיללה ואיימה. התביעות: הנאשמת מוכרת למערכת הפסיכיאטרית

החשודה סירבה לקבל זימונים מעורכי הדין (בתמונה), וסירבה לפתוח את הדלת לשוטרים שנשלחו לביתה

יחידת התביעות במשטרת מחוז תל אביב הגישה (17 יוני) לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום נגד עורכת דין מתל אביב ששמה אסור בפרסום, לאחר שבוצעה לה הסתכלות פסיכיאטרית ראשונית.
לנאשמת מיוחסים איומים על עשרה עורכי דין, הפרת צווי בית משפט, הטרדה מינית והטרדה באמצעות מתקן בזק. במקביל לכתב האישום הגיש התובע, עו"ד איתן לאמעי, בקשה להארכת מעצרה של הנאשמת עד תום ההליכים.

לפי כתב האישום, עורכת הדין התקשרה אלפי פעמים לעשרה עורכי דין שהטרידה, ושלחה להם מאות הודעות טקסט והודעות קוליות בהן איימה עליהם ועל בני משפחותיהם, בהם קטינים, קיללה וגידפה אותם ללא הרף, שלחה להם הודעות בעלות אופי מיני מבזה ופגעה בפרטיותם. נטען כי אף לאחר שהוצאו נגדה צווי מניעה שאסרו עליה ליצור קשר עם המתלוננים – לא פסקה והמשיכה ביצירת קשר מטריד ומאיים.

מכתב האישום עולה עוד, כי עורכת הדין האשימה את המתלוננים ברצח סבה וסבתה ובבליל האשמות אחרות, ודרשה מהם כספים. כך למשל נטען כי ב-14 במאי משעה 13:28 עד 23:40 חייגה הנאשמת מהטלפון שלה לטלפון של אחת מעורכות הדין 140 פעם. למחרת התקשרה אליה 80 פעמים נוספות. גם ביומיים לאחר מכן, המשיכה והתקשרה.

המתלוננים, רובם ככולם, אינם מכירים את הנאשמת, ואין ביניהם כל קשר קודם להטרדותיה ואיומיה. בתלונותיהם תיארו כיצד עורכת הדין התקשרה אליהם מאות פעמים בשיחות טלפוניות בהן איימה עליהם ועל קרוביהם, גידפה וקיללה, ובחלק מהפעמים התחקתה אחריהם וצילמה מבחוץ את משרדיהם.
לפי בקשת המעצר, בחקירותיה הנאשמת לא מדברת לעניין, באמירות כגון שאחד מעורכי הדין "קיבל את המוח של סבתה, או החדיר תולעים רעילות למזון שאוכלת והזמין לה פיגוע".
לדברי התובע, הנאשמת טענה כי למתלוננים היה קשר ל"רצח בני משפחתה" וכי היא זו שמוטרדת על ידם.
לפי התביעה, עולה מחומר הראיות כי ניכרת אובססיביות מסוכנת של עורכת הדין כלפי המתלוננים. עוד צוין כי לאחר שהוצא צו מעצר, כאשר הגיעו שוטרים לביתה, עורכת הדין נעלה את דלת הבית וסירבה לפתוח, פעם אחר פעם. רק בפעם השלישית צלחה דרכם של השוטרים ועורכת הדין נעצרה.
לפי בקשת המעצר, הנאשמת נשלחה לבדיקה פסיכיאטרית ראשונית, ממנה עולה כי היא מוכרת למערכת הפסיכיאטרית אך אינה נמצאת במעקב מסודר מחודש מרס 2021.

עו"ד ירוסלב מץ שמייצג את הנאשמת מטעם הסניגוריה הציבורית: "בטרם נוכל להבין את טיבו של האירוע, יש לחכות לבחינה של הרקע ומצבה הרגשי של הלקוחה שלנו שנמצאת בבדיקה כרגע לבקשתנו. נראה כי התמונה תתבהר רק לאחר מכן ואז נגיב בצורה מסודרת בבית המשפט".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות