אישום: תושב כפר קאסם התפרץ לחצר בית בכפר ברא וירה לעבר בעליו

שתף כתבה עם חברים

בלשים שהגיעו לזירת הירי שניות לאחר מכן רדפו אחר רכב ובו שלושה חשודים, אולם לא הצליחו ללכוד אותם. טביעות אצבע על לוחית רישוי מזויפת הובילו לכתב אישום נגד החשוד שנעצר מאוחר יותר, שניים אחרים עדיין לא אותרו * הנאשם שוחרר באיזוק אלקטרוני

זירת ירי (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד הוגש כתב אישום נגד עתא סרסור (25) מכפר קאסם, בטענה שירה לעבר תושב כפר ברא.

לפי כתב האישום שהוגש על ידי הפרקליטות בתום חקירת משטרת כפר קאסם, סרסור קשר עם שניים אחרים שזהותם אינה ידועה לירות לעבר בית של תושב כפר ברא. השלושה, כך נטען, הצטיידו בכפפות, מסכות שחורות ושני כלי נשק – אחד מהם אקדח חצי אוטומטי מסוג CZ שנגנב בשנת 2018 מבית שנפרץ. עוד נטען, כי הנאשם ושותפיו עשו שימוש ברכב מילוט מסוג מאזדה, לאחר שהנאשם זייף את לוחית הזיהוי שלו, כך שהדביק עליה סרט דביק והספרה 5 נראתה כספרה 8.

מכתב האישום עולה כי ב-28 בנובמבר שהו בחצר בית בכפר ברא מספר בני משפחה, ביניהם "היעד" א' וקרוב משפחתו. מחקירת המשטרה עלה כי שלושת המעורבים הגיעו במהירות ברכב לביתו של היעד, ואחד מהם ירד ורץ לחצר ביתו של א', שם ירה לעברו ארבע יריות. א' נמלט לתוך הבית ואילו היורה נמלט בחזרה לרכב.
בשלב זה, לפי האישום, ירד האדם השני שאחז ברכב, ורץ לכיוון הבית, אולם כאשר הבחין בחברו, הוא שב על עקבותיו ושב לרכב, תוך שירה באוויר וצעק לקרוב משפחתו של א' להיכנס לתוך הבית. מיד לאחר מכן נמלט הרכב ובו לכאורה הנאשם ושני שותפיו.

שניות בודדות לאחר מכן הגיע למקום רכב משטרתי אזרחי ובו בלשים שהחלו לרדוף אחר הרכב שנמלט. מכתב האישום עולה כי סרסור ושותפיו נסעו בפראות ברחבי כפר ברא, המשיכו לכביש 444 ולכביש 40. במהלך נסיעתם, כך נטען, נסעו פעמיים נגד כיוון התנועה והצליחו לחמוק ממחסומי המשטרה, תוך שחצו צמתים באור אדום. כמו כן נטען, כי במהלך הנסיעה השליכו מהרכב את האקדח ופריטי לבוש נוספים.

מאז מעצרו של סרסור מעצרו הוארך מעת לעת, עד שלפני ימים אחדים הוגש נגדו כתב האישום המייחס לו עבירות של קשירת קשר לפשע, שינוי זהות של רכב, נשיאת נשק בצוותא חדר, ירי מנשק חם ומעשה פזיזות ורשלנות ברכב.
התשתית הראייתית נגדו מתבססת על צילומי אבטחה מביתו של יעד הפגיעה, עדויות בני משפחתו, דוחות פעולה של השוטרים שזיהו את מספר לוחית הרישוי במהלך המרדף, טביעות אצבע של סרסור על גבי סרט הדביק שהודבק על לוחית הרישוי של הרכב וראיות נוספות.

הנאשם עצמו, שמיצג על ידי עורכי הדין רן שטרצר ו-ווליד כבוב, טען כי "עשה ספורט" באזור. הוא לא מסר תשובות כאשר הוטחו בו הראיות ולא הסביר מדוע בן משפחה שלו לא התייצב בתחנת המשטרה מאז האירוע ונמלט לשטחי הרשות הפלסטינית.
לצד כתב האישום הוגשה בקשה למעצרו של סרסור עד תום ההליכים, ממנה עולה כי שותפיו טרם אותרו וכך גם לא כלי נשק נוסף ששימש לירי. כמו כן ציינו בפרקליטות, כי סכסוך כלשהו עומד במוקד האירוע.

עדכון (24.1.22)
כחודש לאחר הגשת כתב האישום, השופטת מרב גרינברג מבית המשפט המחוזי בלוד הורתה על שחרורו של הנאשם עתא סרסור, אשר מיוצג על ידי עורכי הדין וליד כבוב ושריהאן אבלאסי, למעצר בית איזוק אלקטרוני, לאחר שנקבע כי קיימת חולשה ראייתית לקשור את הנאשם לירי עצמו.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות