הוארך ביומיים מעצרם של החשודים בתקיפת העיתונאי בשכונת שייח ג'ראח

שתף כתבה עם חברים

שני צעירים חשודים שתקפו במוט, אגרופים וגז פלפל את אייד חרב בעת שסיקר את הפרות הסדר במקום

video
צילום: סולימאן מסוודה, כאן 11
המשטרה עצרה שני תושבי מרכז הארץ בחשד למעורבותם באירוע תקיפה של העיתונאי אייד חרב (כאן 33 בערבית) במהלך הפרת סדר במזרח ירושלים (29 מאי).
לפי המשטרה, במהלך הפרת סדר שכללה זריקת אבנים בשכונת שייח ג'ראח, שני חשודים שהיו במקום תקפו את העיתונאי באלימות חמורה, שכללה לפי החשד מכות במוט, אגרופים וריסוס בגז פלפל.
חרב נכח במקום לצורך סיקור המתרחש. לפי החשד, החשודים עמיצור בן יוסף (19) מרמת גן ובנימין יהודה בן זמרה (18) ממעלה לבונה גם גנבו את מכשיר הטלפון הנייד שלו. כתוצאה מהתקיפה הוא נפגע ונזקק לטיפול רפואי.

נציגת תחנת שלם ביקשה מבית משפט השלום בעיר להאריך את מעצרם של החשודים בשמונה ימים (30 מאי). המשטרה מייחסת להם תקיפת אדם לשם שוד, קשירת קשר לעשות פשע ועבירות ממניע גזעני כלפי הציבור.
במהלך הדיון אמרה טוענת המעצרים, רס"מ קורל מזרחי: "המשיבים חשודים כמי שנטלו חלק בתקיפה של עיתונאי בעת התרחשות מצעד הדגלים. המשיבים תקפו אותו, גנבו ממנו את מכשיר הנייד שברשותו, זאת ככל הנראה לאחר שהקורבן צילם אותם במסגרת עבודתו".
בנוסף אמרה טוענת המעצרים כי חרב זיהה את החשודים בזמן אמת וגם במהלך החקירה. זאת ועוד, המשטרה איתרה את את מכשיר הטלפון של חרב.

סנגורם של החשודים, עו"ד עדי קידר, אמר מנגד: "הייתי מצפה שיבואו להארכת מעצר ראשונה לא רק על סמך עדות ראשונה, ושבטוח לא בסמוך, פתאום מזהה אנשים ואומר הם אלה שתקפו אותי… אין לי טענה ואני לא אומר שהמתלונן המציא אירוע, הוא חווה אירוע חמור כשלעצמו. אין פה מניע גזעני".
עו"ד קידר הלין על כך שהמשטרה לא שמה את ידה על מצלמות אבטחה שהיו באזור. לטענתו, האזור כולו מרושת במצלמות.

השופט ביאלין אלעזר אמר בתום הדיון: "על פניו מדובר באירוע חמור בו הותקף עיתונאי באופן קשה. החקירה בתיק זה תידרש למספר לא מועט של פעולות חקירה וימי חקירה. יחד עם זאת, בשלב זה ובשים לב לכך שטרם הונחה בפני בית המשפט גרסה מלאה של המתלונן, אני סבור שיש להיעתר לבקשה באופן מצומצם ביותר". לפיכך, מעצרם של החשודים הוארך ביומיים, עד 1 ביוני.

מהמשטרה נמסר: "אנו רואים בחומרה אלימות מכל סוג שהיא ובפרט כלפי עיתונאים המבצעים את תפקידם. נמשיך לפעול בנחישות נגד אלימות ובריונות, עד למיצוי הדין עם עבריינים המעורבים במעשים אלו".

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות