העונש לארבעה שגנבו מזוודה עם תכשיטים בשווי מאות אלפי שקלים

שתף כתבה עם חברים

הנאשמים עקבו אחר הסוחר וניצלו שעת כושר כדי לנפץ את שמשת רכבו, לגנוב את הסחורה ולברוח. הם רק לא ידעו שבתוך המזוודה ישנם שני מכשירי איתור שהובילו את השוטרים עד למחסן בו חילקו את השלל

התכשיטים שנגנבו (צילום: משטרת ישראל, תיק החקירה)

בבית משפט השלום בפתח תקווה הוצג הסדר טיעון בעניינם של ארבעה תושבי פתח תקווה, שהואשמו בגניבת תכשיטים בשווי גבוה במיוחד:
אליצור בן שמע (64).
שבתאי בל (36).
אסף מלול (40).
גולן עקיבא (48).

הארבעה תכננו את ה"ג'וב" הזה היטב: באמצעות שלושה כלי רכב, אחד מהם גנוב עם לוחית רישוי מזויפת, הם עקבו אחר סוחר תכשיטים המחזיק גם חנות בעיר, בעת שזה הסתובב במקומות שונים כדי לתת שירות לחנויות ולקוחות שונים, כאשר ברשותו מזוודה מלאה בסחורה. המטרה: לפרוץ לרכבו ולגנוב את המזוודה.

ב-19 במאי התוכנית עלתה שלב. הסוחר יצא לדרכו כשברשותו המזוודה ובה תכשיטי זהב ויהלומים בשווי שוק כולל של 1.77 מיליון שקל. בשעות הערב הוא הגיע לעיר יהוד, והנאשמים עקבו אחריו באמצעות הרכבים. הסוחר המשיך ללקוח בפתח תקווה, כאשר הנאשמים בעקבותיו לסירוגין.
בשלב מסוים, בעת שהסוחר יצא מרכבו על מנת להיכנס לאחת החנויות, אחד מהנאשמים ניפץ את חלון רכבו האחורי ולקח מתוכו את המזוודה. מיד לאחר מכן נסעו הנאשמים למחסן במתחם ביתו של הנאשם מלול, ושם ישבו יחדיו וחילקו ביניהם את הרכוש.

מה שהגנבים לא ידעו הוא, שבתוך המזוודה היו שני מכשירי איתור, באמצעותם הגיעה המשטרה למחסן, ושם עצרה את הארבעה, כשברשותם מלבד התכשיטים גם שני משקלים אלקטרוניים ו-14 אלף שקל במזומן.

רכבו של הקורבן כפי שנקלט במצלמת אבטחה

נגד הארבעה הוגש נגדם כתב אישום שהתבסס בין היתר על עדות הקורבן, דוח של חברת איתורן ביחס למיקום התכשיטים, ודוח פעולה של השוטרים, בן נכתב כי כאשר הגיעו למחסן, הם הבחינו בארבעה יושבים סביב שולחן ובמרכזו התכשיטים שגנבו. תיק החקירה כלל גם צילומי אבטחה וראיות נוספות.
למרות כל הראיות, הנאשמים שמיוצגים על ידי עורכי הדין אייל אוחיון וגיורא זילברשטיין הכחישו את המיוחס להם ונמנעו משיתוף פעולה עם חוקריהם.

לאחר דין ודברים בין ההגנה לבין התביעה המשטרתית נחתם בין הצדדים הסדר טיעון שבמסגרתו הוגש לבית המשפט כתב אישום מתוקן, במסגרתו הורשעו הנאשמים בקשירת קשר לפשע, גניבה בנסיבות מחמירות, חבלה במזיד ברכב ופריצה לרכב בכוונה לגנוב. בכתב האישום המתוקן צוין כי מדובר בתכשיטים בשווי 700 אלף שקל בלבד – העלות בה רכש הסוחר את התכשיטים ולא 1.77 מיליון שקל לפי שוויים בשוק כפי שצוין בכתב האישום המקורי.

עם זאת, הצדדים לא הגיעו להסכמות מלאות לעניין העונש, כך שבמסגרת ההסדר הדיוני שהוצג לבית המשפט הסכימה התביעה להגביל עצמה לעונש מאסר בפועל של שנה מאסר, לצד ענישה נלווית. זאת במידה ותסקירי המבחן בעניינם של הנאשמים יהיו חיוביים.
מנגד, סוכם כי הסנגורים יטענו באופן חופשי, ואילו בית המשפט הורה בינתיים על קבלת חוות דעת מהממונה על עבודות השירות.
בסופו של ההליך, השופט עודד מורנו גזר על כל אחד מהנאשמים תשעה חודשי עבודות שירות, מאסרים מותנים, קנס כספי של 3,000 שקל, וגם פיצוי בסך 3,000 שקל לסוחר התכשיטים. מלבד זאת, הנאשמים יהיו בפיקוח שירות המבחן למשך שנה.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות