צעיר מנתניה נעצר בפרדס חנה עם הרואין, קוקאין, מריחואנה ופטריות הזיה

שתף כתבה עם חברים
צילומים: משטרה

בפעילות יזומה של משטרת זכרון יעקב נגד גנבי רכב בפרדס חנה, שהתבצעה בלילה בין שלישי לרביעי, הבחינו השוטרים ברכב שעורר את חשדם (5 ינואר). במהלך בדיקת הרכב עוכב לבדיקה אחד הנוסעים, והחל לברוח מהבלשים.
לפי המשטרה, הבלשים פתחו במרדף רגלי אחר החשוד וכעבור זמן קצר עצרו אותו. לטענת המשטרה, ברשות החשוד נתפסו עשרות גרם של חומרים החשודים כהרואין, קוקאין, דוסה, מריחואנה ופטריות הזיה. בנוסף נתפסו ברשות החשוד עשרות בולים החשודים כסמים שונים.
החשוד, נתנאל נגוסה (25) מנתניה, נלקח לחקירה והובא לבית משפט השלום בחדרה, שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרו בשבוע. לחשוד, המיוצג על ידי עו"ד מיכאל סיבוני, מיוחסות עבירות החזקה וסחר בסמים.
מהדיון בבית המשפט עלה כי ברכב שבו נסע החשוד היו שלושה אנשים. זהות חלקם ידועה והמשטרה מנסה לאתר אותם.
השופט אהוד קפלן קבע כי קיים חשד סביר והואריך את מעצרו של החשוד עד 7 בינואר.

עדכון (9 בינואר)

השופט אלכס אחטר דחה את בקשת המשטרה להאריך את מעצרו של החשוד בשישה ימים נוספים, תוך שקבע כי לא חלה התקדמות בחקירה והורה על שחרורו של החשוד למעצר בית.

במהלך הדיון, סנגוריו החדשים של החשוד, עורכי הדין איתי רוזין ונדב גרינוולד, הכחישו את המיוחס למרשיו ועתרו לשחררו. בהחלטתו ציין השופט: "עיינתי היטב בתיק החקירה, בחנתי את פעולות החקירה שבוצעו עד כה ולצערי אין לי אלא להביע תמיהה ופליאה וזאת בלשון המעטה אודות עבודתה של היחידה החוקרת, הן בהיבט המהותי, הן בהיבט הטכני וודאי בניגוד להחלטות בית המשפט אשר אפשרו לה לקדם את החקירה ולא רק במישור של זיהוי כמות הסם, בהיבט הפורנזי המעבדתי אלא גם בהיבטים אחרים ולצערי פעולות חקירה אלה לא בוצעו כלל ועיקר, אדגיש כי לא מצאתי בחומר החקירה אינדיקציה כלשהי שנעשה ניסיון ולו ראשוני מטעם היחידה החוקרת לקדם את יתר פעולות החקירה שלא כרוכות לקבלת חוות דעת סופית".

עוד הוסיף השופט: "היחידה החוקרת התעלמה כליל מהחלטת בית המשפט לא קידמה את פעולת החקירה לא רק שהחשוד שהה במהלך השבוע במעצר אלא החקירה שהייתה אמורה להתקדם בעניינו לא התקדמה כלל וכלל היחידה החוקרת ואין לי דרך אחרת לתאר זאת פשוט לא עשתה דבר".

שופט ציין עוד: "אם אצא מנקודת הנחה שהחשד התחזק ביחס לכך שחלק מהחומרים שנתפסו זוהו כסמים הרי שאין בכך כדי להצדיק את הארכת מעצרו של החשוד שכן ברור שהוא לא יכול לשבש את עבודת המז"פ ובאשר לפעולות החקירה שלא בוצעו עד כה נראה שהיחידה החליטה שאין מדובר בפעולות חקירה המחייבות את הישארותו במעצר מקום בו היא עצמה לא מצאה לנכון לקדם את החקירה".
לבקשת המשטרה ניתן עיכוב ביצוע בנוגע להחלטת השחרור והיחידה החוקרת הגישה ערר לבית המשפט המחוזי, אשר התקבל ומעצרו של החשוד הוארך עד יום רביעי (12 בינואר).

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות