כתב אישום: שוטר מג"ב שנקלע לחובות גנב M16 מחברו ואקדח מאביו

שתף כתבה עם חברים

מלבדו נאשמים בפרשה שני שוטרי מג"ב נוספים, בטענה שקשרו איתו לסחור בנשק ותיווכו בינו לבין מלווים בריבית

אילוסטרציה: סריה דיאמנט, פלאש 90

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד שלושה שוטרי מג"ב, ומייחסת להם עבירות גניבת נשק, קשירת קשר לביצוע עסקות בנשק, קבלת דבר במרמה ועבירות נוספות.

הנאשמים הם:
שרף נסר אלדין (26) מכיסרא. מואשם בעבירות עסקה אחרת בנשק, נשיאה והובלת נשק, גניבת נשק, החזקת נשק, עסקה אחרת בנשק, קשירת קשר לביצוע פשע, שיבוש מהלכי משפט, שינוי זהות של רכב, קבלת דבר במרמה, הונאה בכרטיס חיוב.
סאמר גאנם (32) מסאג'ור. מואשם בעסקה אחרת בנשק, קשירת קשר לביצוע פשע ונשיאה והובלת נשק.
לואי חסן (26) מסאג'ור. מואשם בקשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש מהלכי משפט.

מכתב האישום עולה כי על רקע הסתבכות אחד השוטרים בחובות כספיים, השניים האחרים שימשו כמתווכים לסדר לו הלוואות. בהמשך, כך נטען, הוא החל לגנוב כלי נשק כשבין היתר גנב את נשק אביו והם תיווכו קונים לנשקים

בכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד אליסף קליין נטען כי שירתו בקבע במשמר הגבול, ובין שרף לבין השניים האחרים קיימת היכרות מבית וגם משירותם. עוד נטען, כי בשנת 2019 פנה אלדין למספר אנשים וביקש הלוואות של עשרות אלפי שקלים. בין היתר הוא פנה לגאנם וביקש ממנו הלוואה של 27 אלף שקל וקיבל בסיועו הלוואות של עשרות אלפי שקלים מאחרים.

מכתב האישום עולה כי אלדין לא עמד במלוא החזרי ההלוואות ופנה לחסן כדי שיתווך מול אדם אחר לצורך קבלת הלוואה נוספת בסך 50 אלף שקל. בכתב האישום נטען כי חסן נענה לבקשה, ואלדין קיבל את הלוואה בסכום המבוקש. מאחר שלא הצליח להחזיר את ההלוואות, נקלע לחובות רבים, ואילו המלווים דרשו את כספם בחזרה.
בשלב זה, כך נטען, אביו של אלדין נחלץ לעזרתו והצליח להחזיר חלק מחובות בנו, לרבות המחאה בסך 50 אלף שקל שמועד פרעונה בשנת 2023. עם זאת, לאחר מספר שבועות פנה חסן לאלדין והודיע כי לא די בהמחאה שניתנה, ושהמלווה מבקש סכום כפול.

מח"ש טוענת כי ב-18 במרס השנה הציע אלדין להוריו לבקר אצל משפחה בכסרא. לפי כתב האישום, הוא עשה זאת מאחר שידע כי בן המשפחה, חברו הטוב המשרת במג"ב, לא נמצא בבית באותה עת. נטען כי בשעה שישבו כולם בחדר האירוח, אלדין יצא מהחדר, נכנס לחדר של חברו, ונטל מהארון רובה M16 משטרתי. אחר כך ירד לרכב, הכניס את הנשק לתא המטען וחזר לחדר האירוח. לאחר הביקור העביר את הנשק לרכבו הפרטי ובשלב מאוחר מסר את הנשק לאדם אחר.

באישום שני נטען כי אלדין העביר את אקדחו הפרטי מסוג גלוק לידי גאנם. לפי אישום זה, השניים קשרו קשר לביצוע עסקאות נשק, בכך שבמהלך שנת 2021 התכתבו בוואטסאפ תוך שימוש בקודים.
לפי האישום השלישי, אלדין שרף את אקדחו הפרטי של אביו מסוג ברנדלי, שהיה מצוי בכספת של האב. מכתב האישום עולה כי הוא טשטש והשחית את מספרו הסידורי של הנשק באמצעות מברג ושמר את האקדח בכספת אישית.
עוד נטען באישום זה, כי ב-8 בספטמבר 2021 אלדין וחסן בקודים, על אדם שמעוניין ב"מטאטאים, וקבעו כי עד יום מסוים "יסדרו להם את המנוע". לאחר מעצרו של שרף ב-21 במרס האחרון, חסן מחק את כל ההתכתבויות ביניהם.

לפי האישום, גנב רובה M16 מחברו (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

לפי אישום נוסף, אלדין טשטש את לוחית הזיהוי של רכבו בכדי להימנע מתשלומי נסיעה בכבישי אגרה ותשלומים דומים.
מח"ש מוסיפה וטוענת כי בשלהי אוקטובר 2021 ביקש אלדין מאדם אחר את כרטיס האשראי שלו בטענה שהוא זקוק לו לצורך ביטחון לשהות בבית מלון. האיש שסמך על שרף העביר לו את הכרטיס ואף צילום תעודה מזהה. אלא שמכתב האישום עולה, כי אלדין עשה שימוש בכרטיס האשראי של המתלונן ללא רשותו ומבלי שידע על כך, לצורך הזמנת נופש שעלותו כמעט 3,000 שקל.
כאשר המתלונן הבחין בחיוב הוא התלונן בחברת האשראי, שהודיעה כי היא מזכה אותו בשלב זה, עד שתברר את הפרטים. לאחר בירור החליטה החברה לחייב את המתלונן.

אלדין הודה במיוחס לו באישום הראשון, השלישי ובחלקו הארי של האישום החמישי. בתיק גם תוצרים מהטלפון של אלדין: השיחות בינו לבין הנאשמים האחרים בנושא כלי הנשק, כולל הקודים.
מלבד כתב האישום הוגשה נגד הנאשמים בקשה למעצר עד תום ההליכים, ממנה עולה כי הנאשמים מסרו גרסאות סותרות באשר להתכתבויות.
בתיק החקירה גם גרסת אביו של אלדין, המתייחסת לחובות הרבים שצבר בנו, לסיוע הכספי שנתן לו ולנשק שנגנב ממנו, לכאורה על ידי בנו.

עו"ד יוסי אמר מהסנגוריה הציבורית, שמייצג את אלדין, מסר בתגובה: "היום הוגש כתב האישום. מטבע הדברים טרם קיבלנו את חומרי החקירה. לאחר שנקבל ונלמד אותם נציג את טענותינו בפני בית המשפט".

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות