חשד: פרצו וגנבו סיגריות בשווי יותר מרבע מיליון שקל

החשודים גנבו ממחסן העסק באזור התעשייה "איירפורט סיטי" ונעצרו בתום מרדף כשהם בשני רכבים שונים
גניבת סיגריות בכמות גדולה (צילום ארכיון להמחשה)

חמישה תושבי השפלה והנגב נעצרו באישון ליל על ידי יחידה מרכזית של מג"ב בחשד שגנבו סיגריות בשווי יותר מרבע מיליון שקל.
החשודים – מוהנד (29) ומועתאז (33) אבו לבן,  פאריד (42) ו-ואאל (23) אבו עסא ואברהים אמסאעד (29) – נעצרו על ידי בלשי ימ"ר כפרי אלמוג בתום מרדף, בחשד שהיו מעורבים בהתפרצות לעסק באזור התעשייה "איירפורט סיטי" שבשטח המועצה האזורית חבל מודיעין. מהחקירה עולה כי לאחר הגניבה הם נמלטו מהמקום בשני כלי רכב. בסיומו של המרדף נעצר ואאל אבו עסא לבדו כשהוא נוהג בשברולט סילברדו עם הסחורה הגנובה, בעוד שמוהנד אבו לבן נהג ברכב פורד שבו היו גם החשודים האחרים. לאתר "פוסטה" נודע, כי סחורה נוספת אותרה בשטח ולפי ההערכה חברי הכנופיה התכוונו לחזור ולקחת אותה.

בבית משפט השלום בפתח תקווה התקיים דיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם של החשודים (10 מאי). היחידה החוקרת ביקשה להאריך את מעצרם בשמונה ימים. בדיון התברר כי במשטרה בודקים כעת מצלמות אבטחה ממחסן העסק שנפרץ, על מנת להבין את חלקו של כל אחד מהחשודים בתיק, וכיצד בדיוק פרצו לתוך העסק.

השופט נחום שטרנליכט ציין בהחלטתו: "מדובר בחמישה חשודים, שלכאורה, חברו יחדיו, לתוך תכנון מוקדם, ביצעו עבירת רכוש מורכבת. הדבר מלמד, לכאורה, על נועזות החשודים, ומצביע על מסוכנותם… קיימות סתירות מהותיות בגרסאות החשודים. הדבר מחזק את התשתית הראייתית, המספיקה בשלב מוקדם זה של החקירה. גם נסיבות מעצרם של ארבעה מהחשודים וניסיונם להתחמק מן המעצר מחזק את החשדות". לגבי החשוד החמישי ציין השופט כי "החשדות חזקים מאוד לנוכח תפיסתו והמטען שנשא בעת תפיסתו". מהחלטת השופט עולה גם כי לכל אחד מן החשודים עבר פלילי מכביד בעבירות שונות ומגוונות.
בתום הדיון הוארך עד ה-14 במאי מעצרם של החשודים, המיוצגים על ידי עורכי הדין סרין עיסא, שאדי כבהא, אורנית מרום ומתן סדן.

עדכון (14.5.20)

בבית משפט השלום בפ"ת הוארך מעצרם של חמשת החשודים שנעצרו בתחילת השבוע, וכן של חשוד נוסף, עומר אבו רקייק (42) מתל שבע שנעצר ביממה האחרונה ונחשד גם במעורבות בשתי התפרצויות נוספות למחסני לוגיסטיקה בחודשים אפריל ומאי.

בדיון – שבו יוצגו החשודים על ידי עורכי הדין שאדי כבהא, סרין עיסא, אורנית מרום, אייל אביטל ואסף גונן – המשטרה ביקשה בדיון להאריך את מעצרם בשמונה ימים.

בתום הדיון, מעצרם של ששת החשודים הוארך עד 18 במאי

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט