צעיר מהדרום נעצר בחשד לשוד מאות אלפי שקלים מקבלן פלסטיני

שתף כתבה עם חברים

החשוד היה לצדו של הקבלן ברכב בעת שנשדד וטוען שנשדד בעצמו, אבל המשטרה טוענת כי הוא תכנן את השוד יחד עם אחרים

השוטרים הגיעו לזירה במהירות (צילום ארכיון להמחשה: דוברות המשטרה)

תושב חורה שבדרום נעצר בחשד לשוד מאות אלפי שקלים מקבלן תושב השטחים, סמוך לתחנת הרכבת בקרית מלאכי (26 יוני).
שוטרים מתחנת קרית מלאכי הוזעקו לכביש 6 סמוך לתחנה בעקבות דיווח שהתקבל על אירוע שוד. המתלונן, קבלן בעיסוקו, עצר בצד הדרך ואז הגיעו אליו חשודים רעולי פנים, שבאמצעות כלי תקיפה איימו עליו ושדדו ממנו תיק שבו היו לטענתו כמה מאות אלפי שקלים.

פעולות חקירה מהירות הובילו למעצרו של אנוואר אלנעאמי (28), שבעת השוד היה לצדו של הקבלן שנשדד. המשטרה חושדת כי הוא היה מעורב בשוד. לאחר חקירה ראשונית הובא החשוד לבית משפט השלום באשקלון, שם ייחסה לו המשטרה עבירות קשירת קשר לפשע ושוד מזוין (27 יוני).
נציג היחידה החוקרת ביקש להאריך את מעצרו של החשוד בשבוע. "החשוד היה ביחד עם הקורבן בעת שנשדד", אמר נציג המשטרה, "החשוד מבקש להציג את עצמו כתמים, חברו של הקורבן אשר ליווה אותו בעת האירוע ללא קשר או מעורבות באירוע. מנגד, ישנם ממצאים שיש בהם ללמוד כי החשוד מעורב במיוחס לו".

מהדיון בבית משפט עלה, כי במשטרה חושדים שבשוד היו מעורבים לפחות שני אנשים. "יש ממצאים חקירתיים שיש בהם ללמוד על קשירת קשר של החשוד עם האחרים", אמר נציג המשטרה.
סנגורו של החשוד, עו"ד קובי פלומו, הכחיש את המיוחס למרשו: "החשוד אדם בעל עסק שיש לו הכרות מוקדמת ולאורך זמן עם מי שהמשטרה מכנה מתלונן בתיק. אין מחלוקת שאין ביניהם סכסוך עסקי או כספי אלא שהלקוח שלי נוהג ברכב עבור אותו מתלונן שהוא תושב שטחים. לגרסת החשוד, הוא זה שמנפיק ועוזר לו בהוצאת האישור. אומר המתלונן שהוא נשדד. אומר הלקוח שלי שהוא חלק מהנשדדים. כרגע אנו במצב מאוזן, יש שתי גרסאות של שני אנשים שנמצאים באותו רכב וטוענים שפלוני אלמוני שדד אותם. המשטרה מבקשת להעדיף את גרסתו של תושב השטחים שאיני יודע מה עברו לעומת גרסתו של החשוד הזה".

עוד אמר הסנגור: "לא יעלה על הדעת שמבקשים הארכת מעצר של שבעה ימים כשלא בדקו את המצלמות במקום. להבנתי אין מחלוקת שהחשוד הזה לא נקט באלימות וגם אם הולכים לשיטת המאשימה, ברף החמור של האירוע יש קשירת קשר. אם יש בידיהם איזה ממצא אובייקטיבי מעבר לגרסת המתלונן, הרי החשוד לא נקט באלימות, לא אחז בנשק. לייחס לו שוד כרגע זה מוקדם מדי, מהיר מדי ולא מותאם לנסיבות שקיימות".
השופטת מירב עמר כהן קבעה כי קיים חשד סביר, אך לא פירטה מעבר לכך. מעצרו של החשוד הוארך עד 30 ביוני.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות