כתב אישום נגד שלושה עורכי דין ממשרד הלל בבייב על עוקץ לקוחות במיליונים

שתף כתבה עם חברים

שיחות מבוימות עם מתחזים כנציגי חברות ביטוח: כתב האישום מציג לכאורה את "שיטת עו"ד בבייב" להונאת לקוחות משרדו וקבלת שישה מיליון שקל במרמה. הוא נאשם גם בהונאת נושים של 20 מיליון שקל, ובנסיון המלטות מהארץ בדרכון מזויף

הלל בבייב (צילום מתוך התוכנית "הנוכלים")
פרקליטות מחוז תל אביב הגישה כתב אישום נגד עו"ד הלל בבייב הכולל 44 אישומים של הונאה ומרמה בנסיבות מחמירות כלפי לקוחות המשרד, ואישומים נוספים של זיוף, התחזות, עבירות מס, הלבנת הון והונאת נושים.
מדובר באחד מכתבי האישום הקשים שהוגשו נגד עורך דין בשנים האחרונות. בכתב האישום נטען כי עו"ד בבייב הוציא במרמה מלקוחותיו מעל שישה מיליון שקלים, וכן הונה את נושיו במסגרת הליכי פשיטת רגל בסכום של 20 מיליון שקל.
יחד עם בבייב, נאשמים שני עורכי דין נוספים מהמשרד שלו – עו"ד לאה מלך ועו"ד אלן כהן שהיו לפי הנטען שותפים לחלק מההונאות, וכן שני עובדים נוספים של בבייב – אפי צפאני ויעקב אטיאס. נגדם נטען כי התחזו לעובדי חברות ביטוח בפגישות מבוימות עם לקוחות המשרד.
עו"ד בבייב נאשם גם בזיוף דרכון, שימוש במסמך מזויף ושיבוש הליכי משפט עקב נסיון הימלטות מהארץ. כפי שפורסם לראשונה בפוסטה, בבייב נעצר בשבוע שעבר במעבר אלנבי כאשר הוא מנסה לחצות את הגבול לירדן עם דרכון מזויף. זאת לאחר שוויתר על שימוע בתיק לפני הגשתו. הפרקליטות ביקשה הבוקר להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.
במרס 2017 על רקע חובות של 8 מיליון שקל, ניתן כנגד עו"ד בבייב צו כינוס והוא חוייב להפקיד את כל התקבולים מהמשרד בחשבון של מנהל מיוחד שמונה לנכסיו על ידי בית המשפט. לאחר מתן צו הכינוס המשיך לשלשל לכיסיו כספים שקיבל במרמה מלקוחותיו תוך הפרת הצווים. על פי האישום, הכספים שהגיעו לידיו הופקדו על ידי עורכי הדין האחרים במשרד, בחשבונותיהם, בכוונה לרמות את נושיו של בבייב.

לאחר תחילת הליכי פשיטת הרגל כנגדו, בבייב פעל יחד עם עובדי משרדו , בהם שני עורכי דין שכירים, על פי הנטען, כדי להונות לקוחות ששכרו את שירותיהם. ההונאה כללה הצגת מצגים כוזבים והבטחות שווא אשר כללו פגישות מבוימות עם שליחים של המשרד שהתחזו כנציגי חברות ביטוח.
על פי כתב האישום, בבייב הציג בכזב בפני הלקוחות הערכות יתר של תוצאות הליכים משפטיים, ודרש בגינם שכר טרחה מופקע או הוצאות משפט בדויות. עו"ד בבייב התחייב לבצע פעולות משפטיות אותן לא היה בכוונתו לבצע , ובגינן קיבל כספים רבים מלקוחותיו. סך הכספים שקיבלו במרמה על פי הנטען היה כאמור 6.5 מיליון שקל, ועוד חצי מיליון שקל נסיונות עוקץ.

על פי אחד האישומים, לקוח בן 72 ואשתו שכרו את שירותיו של עו"ד בבייב לצורך העלאת דרגת נכות. בפגישה במשרדו, על פי הנטען, קיים עו"ד בבייב בנוכחותם שיחה מבוימת עם מתחזה לנציג חברת הביטוח מנורה, שהודיע להם בכזב כי הלקוח זכאי לפיצוי בסך שני מיליון שקל. זאת כאשר עו"ד בבייב מעולם לא פנה לחברת הביטוח ולא פעל בעניין זה.
לפי האישום, בהמשך לשיחה המבוימת, דרש בבייב מהלקוח הקשיש והנכה 47 אלף שקל עבור "פקדון" לחברת הביטוח כביכול, והורה לו למסור בידיו שני שיקים פתוחים ללא שם המוטב. בשלב הבא, זימן עו"ד בבייב את הלקוח ואשתו פעם נוספת למשרד, ודרש מהם הפקדה נוספת של 70 אלף שקל כתנאי לקבלת הפיצויים המדומים בסך שני מיליון שקל. גם בפגישה זו נכח לפי הנטען מתחזה לנציג של חברת הביטוח. כאשר הלקוח אמר כי אין בידיו את הסכום של 70 אלף שקל, צייד אותו עו"ד בבייב, כך לפי הנטען, במכתב כוזב למנהל הבנק שלו המבטיח כי "בתוך 14 ימים הוא צפוי לקבל סכום כסף משמעותי ביותר". בהמשך, הוא דרש מהלקוח 60 אלף שקל נוספים, והכל לכאורה ללא טיפול כלשהו בתביעה.

מתלונן אחר פנה לעו"ד, וביקש לתבוע את בית החולים שניידר בגין רשלנות עקב הולדת ילדים תאומים על ידי אשתו עם בעיות בריאות. לפי כתב האישום, עו"ד בבייב הבטיח ללקוח כי ידאג כי חברת הביטוח של בית החולים תשלם פיצויים של שני מיליון שקל, ש"יועברו לידיו בתוך שבועיים".

לפי האישום, על מנת לרכוש את אמונו של הלקוח הוא קיים בפניו שיחות מבוימות עם מתחזה כחתם מ"חברת הביטוח" שהצהיר בפניו כי החברה מעוניינת להגיע לפשרה. בהמשך לכך, נטען, דרש העו"ד מהלקוח תשלומים אשר הלכו והצטברו לסכומים של כ-300 אלף שקל, אשר הלקוח מסר לכאורה בידיו של עו"ד בבייב, בצ'קים ללא ציון שם מוטב – הכל כ"תנאי" לכאורה לקבלת הפיצויים. בבייב טען כי הגיע להסכמות עם חברת הביטוח על הגדלת הפיצוי ל-7 מיליון שקלים.

לפי הפרקליטות, "שיטת בבייב" לעוקץ כספי של לקוחותיו הנזקקים, חלקם נתמכי סעד, חזרה על עצמה עשרות פעמים, כאמור.
בבקשה המצורפת לכתב האישום, מבקשת הפרקליטות לחלט 1.5 מיליון שקל שנתפסו בחשבונות הבנק של הנאשמת עו"ד לאה מלך, ועל פי הנטען שייכים לבבייב עצמו. כמו כן מבוקש לחלט יהלומים ושעונים שנתפסו אצל העורך דין.

מטעם הסנגור עו"ד דוד ונטורה המייצג את בבייב, טרם נמסרה תגובה.
עו"ד ליאור פרי המייצג את עורכת הדין מלך, מסר כי "החלק המיוחס לה בכתב האישום מינורי, והיא טוענת שעשתה רק מה שהמעסיק שלה הורה לה לעשות, ואין בהתנהלות שלה אלמנט פלילי".
השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות