הסדר טיעון ו-10 חודשי מאסר בפועל לחני ג'רבי

שתף כתבה עם חברים

ג'רבי הואשם בתקיפת נערים במסיבה שהתקיימה במושב בשרון, אולם הרצון שלא להעיד את הקורבנות הצעירים הביאו לכתב אישום מתוקן ממנו נמחק חלק מהשתלשלות העניינים, כך שהורשע לבסוף בעבירה אחת של תקיפה בנסיבות מחמירות

חני ג'רבי

עשרה חודשי מאסר בפועל נגזרו על חני (מבורך) ג'רבי שהורשע בתקיפה בנסיבות מחמירות בתיק אלימות במסיבה בשרון. כך נודע לאתר "פוסטה". במסגרת הסדר טיעון מול הפרקליטות, מלבד המאסר נגזרו על ג'רבי מאסרים על תנאי. בנוסף, הוא ישלם קנס של 1,000 שקל ופיצוי לשלושה קורבנות, בסך כולל של 29 אלף שקלים. בהתאם להסדר, במידה ויפקיד 100 אלף שקל, יוחזר לו רכבו מסוג "אסטון מרטין".

תזכורת: ב-18 במאי אשתקד, סמוך לשעה 20:00, בעיצומה של מסיבה במושב כפר ידידיה, התפתחה קטטה בין שתי קבוצות קטינים. נער בן 16 המקורב לג'רבי התקשר אליו לאחר שנחבל בקטטה, סיפר לו על מה שקרה וביקש ממנו להגיע למקום עם אנשים נוספים. בכתב האישום המקורי נטען כי סמוך לשעה 21:30 הגיע ג'רבי למקום יחד עם מספר גברים. נטען כי קטין ששימש כסדרן סירב לבקשת החבורה לפתוח את השער, אך ג'רבי ומלוויו טיפסו מעל לגדר ונכנסו לשטח. ג'רבי, כך נטען בזמנו, התקרב לאחד הצעירים והיכה אותו בפניו. לפי האישום, הצעיר נפל ארצה וספג מג'רבי והאחרים בעיטות בכל חלקי גופו. לאחר מכן, כך נטען, ג'רבי הרים את הצעיר תוך שהוא אוחז בעורפו, ושאל את הקטין שמקורב אליו האם הוא בטוח כי מדובר בצעיר שהיכה אותו. כאשר הנער השיב בחיוב, ג'רבי והאחרים המשיכו להכות את הצעיר באגרופים ובבעיטות. בהמשך, לפי האישום המקורי, הפילו נער נוסף והיכו גם אותו באותה דרך. מהעדויות בתיק עולה כי אחד המשתתפים באירוע ניסה להפריד בין הצדדים, אך אז ג'רבי והאחרים היכו אותו באגרופים בפניו והפילו גם אותו. בעודו מוטל על הקרקע, כך נטען, התוקפים צעקו לו לנשק את רגליו של ג'רבי.

חני ג'רבי עם הסגרתו מתאילנד

הצעיר העיד כי התקרב לעבר רגליו של ג'רבי וקירב את פיו לעבר נעליו, אך זה בעט בפניו ואילו האחרים המשיכו ובעטו בו. בשלב זה, לפי האישום, ג'רבי הרים את הנער הזה מחולצתו, הפיל אותו שוב, והתוקפים המשיכו לבעוט בראשו. מעדות הנער עולה כי בהמשך שאל אותו ג'רבי האם הוא אוהב לדקור ילדים, וכאשר השיב שאינו קשור לאירוע – ג'רבי והאחרים המשיכו לבעוט בפניו עד שלבסוף הצליח להימלט. בהמשך פונה באמבולנס לבית חולים. שני משתתפים נוספים הותקפו במהלך המסיבה, אחד מהם אף התעלף.

חקירת שוטרי מרחב שרון העלתה כי פחות מיממה לאחר המסיבה ג'רבי נמלט לרומניה, ומשם המשיך למספר יעדים נוספים, עד שהגיע לבנגקוק – שם גם נעצר בסופו של דבר. לאחר מכן הוסגר לישראל.

במסגרת דין ודברים בין התביעה המשטרתית לבין סנגוריו של ג'רבי – עורכי הדין שי לוי, גיא מימון וטומי נדשי – הסנגורים הציגו קשיים ראייתיים בתיק, בעיקר כאלה שנגעו לשאלת הזיהוי של ג'רבי כמי שתקף באירוע. כמו כן, התביעה העדיפה שלא להעיד את הקורבנות, מה שהוביל כאמור להסדר טיעון, במסגרתו ג'רבי הורשע בכתב אישום מתוקן בעבירה אחת של תקיפה בנסיבות מחמירות, במקום שלוש עבירות שיוחסו לו בתחילה. חלק מהשתלשלות האירועים כפי שתוארו בכתב האישום המקורי – נמחקו במסגרת ההסדר.

השופטת מרב גרינברג אישרה את ההסדר, הרשיעה את ג'רבי וגזרה את דינו. היא ציינה כי "גם לאחר תיקון כתב האישום נותרו מעשיו של הנאשם חמורים ובעיקר בשל פער הגילאים ומשמצופה מהנאשם שהובהל למקום על ידי קטין להתנהל באחריות ובבגרות חלף התנהלות האלימה כפי שעולה מכתב האישום".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
8 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות