מכתב האישום: נער זחל לנשק את רגליו של חני ג'רבי וחטף ממנו בעיטות לפנים

שתף כתבה עם חברים

התביעה המשטרתית הגישה כתב אישום חמור נגד חני ג'רבי בתיק האלימות במסיבה בשרון. "הוא הפיל אותי וכולם המשיכו לדרוך לי על הראש ולבעוט בי", סיפר אחד העדים, "התחננתי לרחמים"

חני ג'רבי. צילום ארכיון מוטי קמחי

"אני על ארבע, מתקרב לנשק לו את הרגליים וכשאני מגיע ומתקרב לרגליים שלו, סנטימטר לפני שאני מנשק אותן, הוא בועט לי בפנים. ואז הבוקסים מפסיקים וכולם התחילו לבעוט בי ולדרוך לי על הפנים והראש. חני ג'רבי התכופף אליי, החזיק אותי מהחולצה שלי, הרים אותי באוויר, הסתכל עליי ואמר לי: 'עכשיו אני אשחרר אותך'. ואז הפיל אותי חזרה וכולם המשיכו לדרוך לי על הראש ולבעוט בי. התחננתי לרחמים, אמרתי להם רחמים בבקשה, אני לא קשור. תעזבו אותי".

זהו חלק מעדותו של נער צעיר אשר לטענת המשטרה הוכה קשות על ידי מספר אנשים בעיצומה של מסיבה שנערכה במושב כפר ידידיה לפני כחצי שנה. עדות זו ואחרות מהוות חלק מהראיות נגד מבורך (חני) ג'רבי מקיסריה, נגדו הגישה היום התביעה המשטרתית כתב אישום חמור (חמישי, 7.11).

לפי כתב האישום, ב-18 במאי סמוך לשעה שמונה בערב, בעיצומה של המסיבה, התפתחה קטטה בין שתי קבוצות קטינים. מכתב האישום עולה כי נער בן 16 המקורב לג'רבי התקשר אליו לאחר שנחבל בקטטה, סיפר לו על מה שקרה וביקש ממנו להגיע למקום עם אנשים נוספים.

סמוך לשעה 21:30 הגיע ג'רבי למקום יחד עם מספר גברים. נטען כי קטין ששימש כסדרן סירב לבקשת החבורה לפתוח את השער, אך ג'רבי ומלוויו טיפסו מעל לגדר ונכנסו לשטח בו נערכה המסיבה.

ג'רבי, כך נטען, התקרב לאחד הצעירים והיכה אותו בפניו. לפי האישום, הצעיר נפל ארצה וספג מג'רבי והאחרים בעיטות בכל חלקי גופו. לאחר מכן, כך נטען, ג'רבי הרים את הצעיר תוך שהוא אוחז בעורפו, ושאל את הקטין שמקורב אליו האם הוא בטוח כי מדובר בצעיר שהיכה אותו. כאשר הנער השיב בחיוב, ג'רבי והאחרים המשיכו להכות את הצעיר באגרופים ובבעיטות. בהמשך, כך נטען, הפילו נער נוסף והיכו גם אותו באותה דרך.

חני ג'רבי עם הסגרתו מתאילנד

מהעדויות בתיק עולה כי אחד המשתתפים באירוע ניסה להפריד בין הצדדים, אך אז ג'רבי והאחרים היכו אותו באגרופים בפניו והפילו גם אותו. בעודו מוטל על הקרקע, כך נטען, התוקפים צעקו לו לנשק את רגליו של ג'רבי.

הקורבן העיד כי התקרב לעבר רגליו של ג'רבי וקירב את פיו לעבר נעליו, אך זה בעט בפניו ואילו האחרים המשיכו ובעטו בו. בשלב זה, נטען, ג'רבי הרים את הנער הזה מחולצתו, הפיל אותו שוב, והתוקפים המשיכו לבעוט בראשו. מעדותו של הנער עולה כי בהמשך שאל אותו ג'רבי האם הוא אוהב לדקור ילדים, וכאשר הוא השיב שאינו קשור לאירוע, ג'רבי והאחרים המשיכו לבעוט בפניו עד שלבסוף הצליח להימלט. בהמשך הוא פונה באמבולנס לבית חולים.

שני משתתפים נוספים הותקפו במהלך המסיבה הזו, אחד מהם אף התעלף.

חקירת שוטרי מרחב שרון העלתה כי פחות מיממה לאחר המסיבה ג'רבי נמלט לרומניה, משם הוא המשיך למספר יעדים נוספים, עד שהגיע לבנגקוק, שם גם נעצר לפני מספר ימים. כפי שכבר פורסם, המשטרה – בשיתוף המחלקה הבינלאומית בפרקליטות ורשויות החוק באותן מדינות – השלימו השבוע את הליך הסגרתו לישראל.

מעצרו של ג'רבי הוארך מעת לעת בבית המשפט, עד שהבוקר הוגש נגדו כאמור כתב האישום לבית משפט השלום בפתח תקווה. התביעה מייחסת לו שלוש עבירות של תקיפה וחבלה ממשית על ידי שניים או יותר.

רוב הראיות נגד ג'רבי מתבססות על עדויות המשתתפים במסיבה והנפגעים. ג'רבי עצמו הודה בחקירה כי הגיע למקום בעקבות אותה שיחת טלפון, אך טען כי כאשר הגיע הבחין שתוקפים את הנער שהתקשר אליו, חילץ אותו מידיהם והשניים נסעו מהמקום יחד עם חבריו של הקטין.

במהלך החקירה עומת ג'רבי עם מספר עדויות. באחת מהן סיפר העד: "ליד הרגליים שלי עף ילד… פתאום שלושה או ארבעה התחילו לבעוט בו ברמה הכי מזעזעת שנתקלתי בחיים שלי. התחלתי לצרוח עליהם מה אתם עושים ובאתי להתקרב. אני חשבתי שזה ילדים, ואז שהתקרבתי היה אדם עם חולצה שחורה שמשך אותי והעיף אותי אחורה. נפלתי על השולחן והוא המשיך לבעוט בבן אדם והוא לא זז על הרצפה, ואני פשוט נשכבתי עליו וצרחתי לעברם".

התביעה טוענת כי חלק מהעדים הביעו חשש מג'רבי או מי מטעמו. אחד מהם סיפר כי הגיע לביתו אביו של אחד המעורבים בקטטה וסיפר כי התקשרו אליו אנשים אשר הזהירו אותו לבל יתלונן במשטרה, אחרת יגיעו לבנו.

אמא לקטין אחר סיפרה כי שמעה ילדים שאמרו ש"הילד שנחבל בקטטה קשור למשפחת פשע". היא אמרה לאם אחרת שאיתה שוחחה כי אם אכן מדובר בו, הם "הסתבכו".

קטין נוסף שהעיד במשטרה סיפר כי חבריו מהמסיבה התקשרו אליו ואמרו לו שלא כדאי לו להסתבך "איתם" כי הם "משפחת פשע", והוסיף כי הם מחפשים אותו ומבררים עליו פרטים.

מלבד כתב האישום הוגשה נגד ג'רבי בקשת מעצר עד תום ההליכים. מצוין בה כי לג'רבי עשרות הרשעות קודמות במספר רב של תיקים בעבירות אלימות חמורות, סמים, רכוש ובריחה ממעצר. בין היתר, בשנת 2007 הוא נשפט לשתי תקופות מאסר של 18 חודשים בתיק עבירות מרמה וזיוף, ולשש שנות מאסר על אלימות חמורה.

ג'רבי מיוצג על ידי עורכי הדין שי לוי, צחי מצרי וגיא מימון, שמסרו בתגובה: "טרם קיבלנו את חומרי החקירה מידי המאשימה. נלמד את חומר החקירה ונביא את טענותינו בבית  המשפט".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
37 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות