חשד: מטענים הוטמנו תחת רכבים בירושלים כאמצעי לחץ בסכסוך אזרחי

שתף כתבה עם חברים

המשטרה חושדת כי שני חשודים שלחו חשוד שלישי להטמין מטעני חבלה תחת רכבים בשכונת בית צפאפא בירושלים, במטרה להפחיד משפחה שהגישה תביעה אזרחית על רקע סכסוך קרקעות. אחד המטענים התפוצץ, והתובעים הגישו בקשה לביטול התביעה

הרכב שהתפוצץ (צילומים: משטרה)

בלילה שבין ה-12 ל-13 באוקטובר, בשעה 1:30 אחר חצות, נשמע קול נפץ עז בשכונת בית צפאפא בירושלים. שוטרים שהוזעקו אל המקום גילו כי רכב התפוצץ, ובדיקת חבלן העלתה כי הפיצוץ אירע כתוצאה ממטען חבלה שהוטמן תחת הרכב. בתחתיתו של רכב נוסף שחנה במקום אותר מטען חבלה נוסף, שלא התפוצץ.

חוקרי משטרת ירושלים פתחו בחקירה סמויה. בעיצומה, ב-31 באוקטובר, עצרו במחסום בכביש המנהרות בירושלים את אסף אברמוביץ' (42) מהוד השרון, בעת שניסה להיכנס עם רכבו באחד ממעברי עוטף ירושלים, לאחר ששב מחברון ברכב שכור. בחיפוש ממושך אותר רובה 16M שהוסלק בתחתית רכבו של אברמוביץ', שהיה בעבר בעל פיצוצייה בעירו.

במשטרה אומרים כי צוות החקירה של ימ"ר ירושלים גיבש, תוך עבודה מורכבת של איסוף ממצאים ובשילוב אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, "פסיפס של ראיות" שהוביל לזהותם של שני חשודים נוספים – איקרימה עאמר (36) מכפר קאסם ובקר אבו חביב (27) מטייבה. לפי החשד, השניים היו אלה ששלחו את אברמוביץ' להפעיל את מטעני החבלה באופן אלחוטי מרחוק. מהחקירה עולה כי אברמוביץ' הפעיל את המטען הראשון, ולאחר שכשל בהפעלת המטען השני – נמלט מהאזור ועשה דרכו לכיוון מרכז הארץ.

הרובה שנתפס בתחתית רכבו של אברמוביץ'

לפי החשד, המניע להטמנת המטענים הוא סכסוך על קרקעות, שאף הגיע לכדי הליכים משפטיים והגשת תביעה אזרחית לבית המשפט. המשטרה חושדת כי המטענים הוטמנו כחלק ממסכת סחיטה של אחד הצדדים, לה קדמו איומים כלפי אחד מהצדדים המעורבים בסכסוך. במסגרת החקירה נעצרו חשודים נוספים, כולל אישה, אך בסופו של דבר נותרו במעצר רק שלושת החשודים שצוינו כאן. היום (ראשון, 24.11) הוגשה נגדם הצהרת תובע.

"יש לו חלק מאוד דומיננטי בכל קשור להטמנת והפעלת מטעני חבלה שאחד מהם התפוצץ והביא להרס של רכב ומטען נוסף שנתפס ולא התפוצץ", אמר נציג המשטרה בדיון להארכת מעצרו של אברמוביץ' בבית משפט השלום בירושלים, והוסיף כי בעקבות הטמנת המטענים – חלק מבני המשפחה שניהלו הליך אזרחי במסגרת הסכסוך, חזרו בהם ואף הגישו בקשה לביטול התביעה האזרחית.

ממה שידוע כעת, התשתית הראייתית נגד החשודים מתבססת, ככל הנראה, על אמירות של אברמוביץ' בפני מדובב שהוכנס לתאו, האזנות סתר, צילומי אבטחה וכן טביעות אצבע של אחד מהחשודים ברכב שבו נמצא הנשק.

החשודים – המיוצגים על ידי עורכי הדין יהודה שושן, אלי כהן ואלון טנקג'י – נחקרו בחשד לעבירות נשיאת נשק, סחיטה באיומים וקשירת קשר לעשות פשע, ומעצרם הוארך היום עד ל-28 בנובמבר, אז יוגשו נגדם כתבי אישום ובקשות להארכת מעצרם עד תום ההליכים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות