העליון רמז על בעיה בערעור ואיש שוק ההון טפירו שהורשע בהונאה מחליף ייצוג

שתף כתבה עם חברים

עקב החלטת השופט שטיין שדחה על הסף בקשה לעיכוב המאסר עקב חולשת נימוקי הערעור, הנאשם מיהר למנות את עו"ד אייל בסרגליק שיגיש הודעת ערעור חדשה בנסיון לדחות את תחילת המאסר

יחיאל טפירו

איש שוק ההון יחיאל (חיליק) טפירו, שהורשע בהונאת משקיעים בסכום של 80 מיליון שקל והגיש ערעור לבית המשפט העליון, מחליף ייצוג בשלב חריג, לאחר שכבר הגיש הודעת ערעור על פסק הדין של השופט המחוזי חאלד כבוב אשר שלח אותו לחמש שנות מאסר.

טפירו מינה את הסנגור הבכיר עו"ד אייל בסרגליק להמשיך בהליכי הערעור, ולבוא במקומם של משרד עו"ד אדרת ומשרד עו"ד איתן מעוז, אשר בקשתם לעיכוב עונש המאסר, נדחתה על ידי שופט בית המשפט העליון אלכס שטיין.
כעת עו"ד בסרגליק צפוי להגיש בקשה לתיקון הודעת הערעור, ובקשה נוספת לעיכוב המאסר, שאותו אמור טפירו להתחיל לרצות בחודש נובמבר.

טפירו ושותפו עו"ד אמיר בירמן הורשעו על ידי השופט כבוב לאחר ניהול הוכחות, בעבירות של גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות מנהלים ועבירות על חוק ניירות ערך. לפי הכרעת הדין, הם גייסו עשרות מיליוני שקלים ממאות משקיעים כהלוואות לכאורה לפרויקטים של תמ"א 38, ובפועל על פי הכרעת הדין, החברה השקיעה חצי מהכספים שגוייסו ביעד המובטח, בעוד המחצית האחרת של הכספים החדשים שימשה לכאורה להחזר הלוואות למשקיעים קודמים, לצרכים אחרים של החברה ולשימושים אישיים של הבעלים.

בבית המשפט המחוזי ייצג את טפירו עו"ד איתן מעוז. לערעור צירף טפירו את עו"ד יפעת מנור נהרי ממשרד אדרת, באמצעותם הגיש בקשה גם לעיכוב עונש המאסר שהשופט שטיין דחה תוך שהוא מציין כי סיכויי הערעור על פי ההנמקות שהוצגו לו, נמוכים. "הערעור שהגיש המערער על הכרעת הדין מושתת בעיקרו על טענות משפטיות מובהקות, ואינו תוקף את ממצאיו העובדתיים של בית המשפט המחוזי", כתב השופט שטיין על הבקשה. "המערער לא הצביע על טעמים ברורים, ומשכנעים לכאורה, אשר עשויים להצדיק את התערבותה של ערכאת הערעור בממצאים אלה".

עו"ד אייל בסרגליק

בניגוד לטפירו, השופט שטיין דווקא כן אישר את בקשת המערער השני בתיק, בירמן, לעיכוב עונש המאסר שהוטל, לאור הסכמת המדינה ובשל אורך המאסר הקצר יותר (שלוש שנים).
לנוכח המסר החבוי בהחלטות של השופט שטיין על סיכויי הערעור, טפירו החליט לבקש מבית המשפט אישור להגשת הודעת ערעור חדשה, באמצעות עו"ד בסרגליק, כדי שיתקוף את קביעות המרמה בהכרעת הדין של השופט כבוב ויגיש בקשה נוספת לעיכוב ביצוע.
הדיון בערעור של טפירו קבוע בשלב זה לחודש אפריל הקרוב.
עו"ד בסרגליק: "זה עתה קיבלנו את התיק לייצוג בערעור, נעשה את כל אשר נדרש כדי להוציא את צדקתו לאור ועל מנת להוכיח את חפותו".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות