חשד: המנעולן חיבל בצילינדרים, ותיקן אותם בתשלום

שתף כתבה עם חברים

יולי אפשטיין, מנעולן מקריית ים (54), נעצר שוב והפעם בחשד שהשאיר כרטיסי ביקור מגנט על דלתות שבהן חיבל, כדי שהבעלים יזמינו אותו לתקן. בית המשפט שחרר אותו בתנאים מגבילים

צילום להמחשה: Maria Ziegler מאתר Unsplash

משטרת זבולון עצרה בשבוע שעבר (רביעי, 30.10) "מנעולן" מקריית ים בשם יולי אפשטיין (54), בחשד שפעל באופן יצירתי בכדי "להתפרנס": לפי החשד, המנעולן אפשטיין חיבל בצילינדרים של דלתות, ולאחר מכן הותיר על הדלתות כרטיס ביקור מגנט עם פרטיו, בניסיון שהדיירים יזמינו אותו לתקן את התקלות שהוא עצמו יצר. לאחר שהוזמן, דרש סכומים גבוהים עבור התיקון.

למרות החשד שמדובר בדירות רבות, אפשטיין נחקר על שלושה מקרים בלבד שבגינם הוגשו תלונות: האחד בינואר, השני בספטמבר והשלישי ממש לאחרונה – ב-26 באוקטובר. בשניים מהמקרים מדובר באותו קורבן. המשטרה מייחסת לו היזק בזדון קבלת דבר במרמה – היזק לרכוש במזיד בשלושה אירועים שונים.

החשוד הובא לבית משפט השלום בקריות, שם ביקש נציג היחידה החוקרת, דני קייזר, להאריך את מעצרו. קייזר סיפר כי לאפשטיין עבר פלילי מכביד בעבירות מרמה, ואף תלוי נגדו עונש מאסר על תנאי. נציג המשטרה גם סיפר כי על הדלת וכרטיס ביקור נמצאו טביעות אצבעותיו של החשוד. נציג המשטרה הוסיף כי גם אם אפשטיין היה גובה שקל אחד, הרי שמדובר לכאורה בקבלת דבר במרמה.

הסנגור, עו"ד סאלח עבאס מהסנגוריה הציבורית, תקף את המשטרה בדיון ואמר כי הוא ומרשו שוקלים לתבוע את היחידה החוקרת על כך שהיא מביאה אנשים לבית משפט סתם כך. "הגיעו מים עד נפש בהתנהלות היחידה החוקרת מול החשוד הזה", אמר הסנגור וציין כי עם שחרורו ממאסר – אפשטיין חזר למוטב. עוד הוסיף הסנגור, כי החשוד נעצר מאז שחרורו חמש או שש פעמים. "כל חודש וחצי עוצרים אותו לאחר שמתקבלת תלונה של היזק לדלת מסוימת. בגלל שיש פרסומת שלו על אותה דלת, ואותה דלת מתקלקלת, פתאום זה הוא".

השופט מוחמד עלי דחה את בקשת המשטרה והורה לשחרר את החשוד בתנאים מגבילים. את החלטתו נימק השופט בכך שאמנם מדובר בראיות שמבססות חשד, אך מדובר בחשד קלוש שאיננו מצדיק המשך מעצר.  בהחלטתו ציין השופט כי בקשת המשטרה מתייחסת לשלושה מקרים, אולם בפועל הונחו בפניו שני תיקים בלבד – נתון שלגביו לנציג המשטרה לא היה הסבר. לבסוף שוחרר אפשטיין בערבות עצמית של 10,000 שקל ונאסר עליו ליצור קשר עם מי מהמתלוננים.

השופט מוחמד עלי

העבר הפלילי של אפשטיין די עשיר. בין היתר, הוא כולל שוד של קשישה בת 90, לאחר שעקב אחריה ממכשיר הכספומט בו משכה כסף. בעבר הורשע גם בעבירות מרמה, לאחר שבין השנים 2013-2015 פרסם מודעות בעיתון בשפה הרוסית, בהן הציע למכירה דלתות כניסה ופנים, ולמרות שלא היה בכוונתו לספק את הדלתות – הוא גבה תשלומים בסך כולל של 22 אלף שקל. הוא הורשע ב-11 מקרים וריצה שנה וחצי מאסר בפועל.

במקרה אחר, שדומה למקרים בהם הוא חשוד כעת, הוא הורשע בחבלה במזיד בדלת של אדם שאיתו התווכח. באותו מקרה החדיר אפשטיין דבק נוזלי למנעול של דירת המתלונן, שנאלץ להחליפו.

בשנים האחרונות נעצר אפשטיין עוד פעמים רבות, אך במקרים אלה התיקים לא הבשילו לכתב אישום.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות