"עימות התוכים" בישיבת המועצה של לשכת עוה"ד

שתף כתבה עם חברים
מחוללי ה"סערה". ביטון, אברהמוביץ ,והתוכים. ברקע חימי

עימות בישיבת המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין שנערכה הערב במחוז מרכז, בראשון לציון (15 פברואר). עימות נוסף יש לומר בסדרה ארוכה בין ראש הלשכה אבי חימי ותומכיו לחברי האופוזיציה הנחושים.

הישיבה נערכה על רקע סערת המלצות ועדת האתיקה של הלשכה, להטיל חובות כבדים של אבטחת מידע על עורכי הדין, וסנקציות בצד הפרתן. לכך נוספה תקרית נוספת שאירעה בימים האחרונים, בדיון בכנסת בנושא (שוב) המתמחים וכשלים בבחינת ההסמכה.
ראש הלשכה חימי נשאל בכנסת על מכתב שיצא בחתימתה של עו"ד דנה בלום, רכזת ועדת הבחינות בלשכה. חימי הסביר לחברי הכנסת, אולי בהתנסחות פחות מוצלחת, כי בלום היא "תוכי", משמע כלי של ראשי הוועדה, והמכתב לא נוסח על ידה.

חברי המועצה הארצית רועי ביטון ורועי אברהמוביץ הביאו לדיון שנערך במועצה הערב כלוב תוכים, לקנטר את חימי ולדרוש התנצלות. בשלב מסוים, בדומה לישיבות האחרונות של המועצה, התלהטו הרוחות, נשמעו גידופים מכל הצדדים, גם דרישות מחלק מאנשי האופוזיציה לצאת מהחדר. האופוזיציונר נידאל עוואדה טען כי הותקף על ידי אחד הפעילים התומכים בחימי שהיה בחדר אך אינו חבר מועצה. עוואדה הזמין משטרה.
כשנרגעו הרוחות, חברי המועצה רועי ביטון וערן בן ארי דרשו לבטל את החלטות ועדת האתיקה בנושא הגנת הסייבר. המועצה כולה החליטה בסופו של דבר להקפיא את יישום הרפורמה עד לעריכת הליך מסודר של קבלת החלטות.

והיו גם נושאים אחרים. חברי המועצה בחרו בעו"ד אלעד דנוך יו"ר מחוז דרום, לכהן כנציג הלשכה בוועדה לבחירת רשמי הוצאה לפועל.
חימי כתב הערב בתגובה לארועים, כי "בישיבת המועצה הארצית דנו בנושאים חשובים כמו מסקנות ועדת חשין שדנה במתכונת ההסמכה, ופרשת תוכנות הרוגלה. לצערי, שני חברי אופוזיציה בחרו בגישה מעט שונה, ועוררו פרובוקציה מבישה באמצעות הבאת תוכים (בלי להעליב חלילה את קהילת התוכים). תודה לחברי המועצה הרבים וראשי מחוזות הלשכה, שיחד איתם נמשיך בעשיה שלנו לטובת המקצוע".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות