כתב אישום: שוטר מג"ב קנה אקדח ברטה ב-45 אלף שקל

שתף כתבה עם חברים

מח"ש טוענת כי הנאשם גם גנב כדורים מהבסיס בו שירת, ביצע ניסוי כלים סמוך לכפר בו הוא מתגורר ונהג בהשפעת אלכוהול ברכב ללא רישיון

אקדח ברטה (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה היום לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום נגד סעד כעביה (19), שוטר מג"ב, בו היא מייחסת לו עבירות בנשק.
מכתב האישום עולה כי ב-20 באוגוסט 2019 התגייס הנאשם לשירות צבאי במשמר הגבול ובמועד שאינו ידוע רכש ללא היתר אקדח ברטה מאדם אחר תמורת 45 אלף שקל. כמו כן נטען, כי במסגרת השירות נשא הנאשם רובה M16.
מח"ש טוענת כי בין ה-19 באוגוסט 2020 ל-26 בנובמבר 2021, הנאשם נטל מהבסיס בו שירת עשרות כדורי תחמושת המתאימים לשימוש ברובה שלו, ובלילה שבין ה-26 ל-27 בנובמבר ירה 14 כדורים באקדח ו-28 כדורים ברובה, ליד נחל ציפורי הסמוך לכפר כעביה.

הנאשם נעצר בעקבות דיווח על הירי. מכתב האישום עולה עוד, כי סמוך לאחר הירי נהג הנאשם ברכב לאחר ששתה משקאות משכרים, ללא רישיון רכב תקף וללא תעודת ביטוח. נטען כי הוא נשא והוביל הנאשם את האקדח והרובה כשמחסניות ריקות מחוברות לבית "בהכנס".
כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של נשיאת והובלת נשק, רכישת והחזקת נשק, החזקת נשק (תחמושת), ירי מנשק חם, גניבה, נהיגה תחת השפעת אלכוהול, נהיגה ללא רישיון רכב תקף, שימוש ברכב מנועי ללא פוליסת ביטוח. מח"ש גם מבקשת מבית המשפט להורות על מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים.

סנגוריו של הנאשם, עורכי הדין דנה אוחנה וזוהר ארבל, מסרו בתגובה: "זה עתה קיבלנו לידינו את כתב האישום. בימים הקרובים נלמד את חומר החקירה ונגיב לחשדות המיוחסים למרשנו".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות