מאסר על תנאי למעורב בפרשת הונאת תאונות דרכים של חברות ביטוח

שתף כתבה עם חברים

צעיר ששיתף פעולה עם יזם של הונאה רחבת היקף הרבה יותר, הוטל עונש קל של ארבעה חודשים על תנאי, בזכות מעורבותו המינורית וגילו

כספי ביטוח במרמה (צילום אילוסטרציה מיוטיוב)

בית משפט השלום בראשון לציון קיבל אתמול (10.10) הסדר טיעון שהושג בין הפרקליטות לצעיר י' (24), שהואשם במעורבות בפרשיית ביום תאונות דרכים. באותה פרשה נדון אחר, הנאשם המרכזי ע', שהורשע בקבלת מיליון שקל במרמה מחברות ביטוח, לשנתיים וחצי מאסר (לידיעה המלאה בנושא).

הנאשם המרכזי ו-י' קשרו קשר לדיווח על תאונת דרכים מבוימת בה פגע י' לכאורה במכונית ב.מ.וו של אשתו של ע' ובגינה קיבל האחרון שיפוי של עשרות אלפי שקלים מחברת הביטוח. ע' הורשע בקרוב ל-20 אירועי ביום תאונות וחילוץ כספים מחברות הביטוח, בין היתר באמצעות בעל מוסך שהיה שותף לקשר המרמה.

י' היה מעורב באירוע אחד. בהסדר בין תביעות להב 433, שיוצגו על ידי עו"ד נועה טל יוסף, לבין סנגורו של יפה, עו"ד בנימין מלכא, הגיעו הצדדים להסכמה על כך ש-י' יודה בקשירת קשר לעוון וקבלת דבר במרמה ויוטל עליו עונש של ארבעה חודשי מאסר על תנאי וקנס של 7000 שקלים. 

עו"ד מלכא

"מדובר בבחור צעיר העומד בימים אלה לשקם את חייו", הסביר עו"ד מלכא, שביקש להתחשב גם במצבו הרפואי של י'. "עבורו זו היתה מעידה חד פעמית, והוא חסך בזמן ציבורי ושיפוטי יקר".

הנשיאה עינת רון אישרה את הסדר הטיעון, והסבירה כי אל מול חומרת המעשים עומדים לזכותו של הנאשם מעורבותו המינורית בפרשה וגילו. "מדובר בנאשם צעיר", כתבה בהחלטתה, "עברו נקי, והוא הודה ולקח אחריות על מעשיו. הוא עושה מאמצים להשתלב בדרך חיים נורמטיבית".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות