בקריות ובאשדוד: השוטרים שקיימו קשר אישי במכוני עיסוי

שתף כתבה עם חברים

סגן מפקד תחנת המשטרה בקרית אתא פוטר עקב יחסים עם עובדת במכון ועם המנהל * גם ראש צוות בילוש באשדוד פוטר עקב הלוואה שביקש ממכון מסאג' * הבלש מאשדוד עותר נגד פיטוריו ומבקש הזדמנות נוספת כמו שהבטיח לו ראש אגף משאבי אנוש במשטרה שערך לו ראיון 

מכון ליווי (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

סגן מפקד נקודת המשטרה בקרית אתא פוטר לאחרונה מהמשטרה, לאחר שבית הדין המשמעתי הרשיע אותו עקב מערכות יחסים שקיים עם בעלי מכון עיסוי בעיר, ועם אחת העובדות.
התיק נחקר במח"ש אך נסגר מחוסר ראיות, והמשך הטיפול בקצין הועבר למישור המשמעתי. מכתב האישום שהוגש לבית הדין למשמעת, עולה כי סגן מפקד התחנה הקטנה, רס"ב ש' ביקר על מדים בשני מכוני עיסוי בעיר, השייכים לאזרחית י.ש. אך רק בחלק מהמקרים הוא היה שם כדי לבצע פעולות אכיפה.

במקרה הראשון, השוטר נכנס למכון העיסוי "שוקולד", והסתגר באחד החדרים יחד עם אחת הבנות העובדות במקום. פקח עירוני שליווה אותו בסיור, ובמקרה היה גם קרוב משפחתו של השוטר, נשאר בחוץ והמתין מחוץ לחדר. מכתב האישום המתוקן עולה כי השוטר סגר את הדלת ו"שוחח עם נותנת שירותי המין במקום על ענייניה האישיים" וכי הוא עשה זאת לבקשתה לכאורה.
במקרה שני, רס"ב ש' הגיע למכון אחר של אותם בעלים, בקרית אתא, שוב במהלך משמרת, ושוב עם שותפו לסיור, הפקח קרוב המשפחה. גם במקרה זה השוטר נכנס לחדר והפקח היה בחוץ. התובע המשטרתי במקרה זה אינו מפרט מה עשה השוטר בחדר, כמה דקות. ש' טען כי נכנס לשירותים.

נוסף על כך, לפי כתב האישום, בחלק מביקוריו של ש' במכון העיסוי, הוא ישב עם ג' הבעלים, במשרדו של ג' במכון, שתה עמו קפה, ו"השניים ניהלו שיחות חולין". התלונה למח"ש נגד סגן מפקד התחנה הוגשה על ידי פקח אחר בשיטור העירוני שהיה מסוכסך איתו. גם בעניינו של המתלונן עולה תמיהה, משום שבמקביל לתפקידו כפקח בשיטור העירוני, הסתבר כי במשך תקופה הוא שימש גם כשומר באחד ממכוני העיסוי…
כך או כך, חקירת מח"ש נגד ש' התנהלה ארבע שנים (!), ולבסוף הוחלט על העמדה לדין משמעתי בלבד. הנאשם אמר שהוא "מצטער על התנהלותו" וכי "דם משטרתי זורם לו בידיים".

שופטי בית הדין מטעם המשטרה, נצ"מ רם אקשטיין, נצ"מ אברהם פרנקל וסנ"צ ניסים כחלון כתבו: "הנאשם הגיע במסגרת תפקידו כאוכף חוק למכון עיסוי, בו אף ניתנים שירותי מין בתשלום, ויצר מערכות יחסים אישיות עם עובדת במקום וכן עם בעלה של בעלת המקום. אנו סבורים שלאור מעשיו, היה מקום להורדתו בדרגה של הנאשם, אלמלא הסדר הטיעון שהוצג לפנינו". על פי ההסדר, הנאשם נענש בנזיפה וקנס של 3,000 שקל, בנוסף לפיטוריו מהמשטרה, ללא הורדה בדרגה שהיתה פוגעת בזכויותיו.

שוטר שנחקר על הלוואה שביקש ממכון מסז' עותר נגד פיטוריו
לבית משפט המחוזי בירושלים הוגשה עתירה של מפקד צוות בילוש ותיק בתחנת אשדוד, אשר נחקר עקב הלוואה כספית שביקש מבעל מכון ספא-מסז' באזור התעשייה באשדוד. השוטר, ששימש בתפקידי בילוש בימ"ר לכיש ובאשדוד 19 שנים, עותר נגד פיטוריו מהמשטרה.
גם במקרה זה, תיק מח"ש נסגר אך הודעת הפיטורים נמסרה לבלש הוותיק עוד טרם סגירתו. בתחילת החקירה, ב-2020, נעצר ראש צוות הבילוש בחשד שקיבל שוחד, בכסף, מבעל המכון, וגם שוחד מיני לכאורה מהעובדות, בתמורה לכאורה למסירת מידע על פשיטות משטרתיות. מח"ש כאמור סגרה את התיק לבסוף מחוסר ראיות.

לאחר שנדחתה בקשתו הראשונה לבטל את פיטוריו, ביקש השוטר ראיון מיוחד עם ראש אגף משאבי אנוש, ניצב בועז גולדברג, שניאות לכך עקב שירותו המוערך של ראש צוות הבילוש. בראיון עלה כי המשטרה החליטה לפטר אותו על סמך הודאתו כי ביקש הלוואה מבעל המכון, אף שלטענתו לא קיבל בסוף את הכספים. השוטר סיפר על שירותו – "בסביבה שבה גדלתי היו משתמשים בסמים, ולכן רציתי להתגייס לבילוש. 19 שנה אני משרת באשדוד. אני שוטר מהדור הישן, היו תקופות שהייתי מאויים, ניסו לדקור אותי כמה פעמים". ועוד סיפר כי פנה אל בעל המכון מתוך מצוקה כלכלית, מאחר שהתפתחו ביניהם יחסים חבריים, ובעל המכון אף מסר לו מידע, אבל הוא מכה על חטא, "אני מתבייש".

ניצב גולדברג בירר האם הבלש יהיה מוכן להיבדק בפוליגרף, וסיכם איתו כי יישאל שתי שאלות: האם היה במכון העיסוי לצורך בילוי וקיום יחסי מין? והאם קיבל כספים מבעל המכון? ככל שהתשובה תהיה שלילית, סוכם כי הפיטורים יבוטלו. "אם תכחיש ותצא דובר אמת, אפשר להחזיר אותך לשירות, עם כל ההסתייגות מהמעשים שעשית", הבהיר מפקד אגף משאבי אנוש.
מה שקרה לאחר מכן כבר לא היה בשליטתו של השוטר: זמן קצר אחרי עריכת השימוע, הוא עבר אירוע רפואי, והושתל בלבו קוצב לב. עקב כך נבצר ממנו לעבור את בדיקת הפוליגרף שנקבעה.

עו"ד אלחדד

בהמשך, המשטרה הקשיחה את ליבה וחזרה אל העמדה הראשונית: מאחר שנמנע מהבלש לעבור את בדיקת הפוליגרף, הודיעה לו כי פיטוריו מהמשטרה בתוקף. לאחר שימוע נוסף באמצעות עו"ד נעמה אלחדד, נמסר לו כי עילת הפיטורים תשתנה מ"קלון" ל"אי-התאמה", ובכך יישמרו זכויותיו הכלכליות, אך הבלש ה"מורעל" מסרב לקבל את גזירת הפיטורים.
כאמור, בעתירה שהגיש לאחרונה לבית המשפט המחוזי באמצעות עו"ד אלחדד, הוא מבקש להמשיך את שירותו במשטרה בתפקיד מנהלי. עו"ד אלחדד מדגישה את סגירת התיק הפלילי: השוטר ביקש הלוואה על בסיס חברי  ו"לא בעד פעולה הקשורה בתפקידו" כפי שנחשד תחילה.

"מדובר במי ששירת 20 שנים בתפקידי ליבה, כרכז בילוש בימ"ר ובתחנה, חירף את נפשו במבצעים הכי מסוכנים, ובא במגע עם העבריינים הכי מסוכנים. קיבל איומים על חייו פעם אחר פעם, לאור עודף האמביציה שהיתה לו בתפקיד", אומרת עו"ד אלחדד. "כפי שהראינו, שוטרים וקצינים במקרים אחרים לא פוטרו מהמשטרה, גם כאשר הוגשו נגדם כתבי אישום בתיקים חמורים, לרבות בעבירות מין, ולמרות תיק תלוי ועומד".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות