בנו של יחיא חרירי נעצר בחשד לירי על ראש עיריית ג'לג'וליה

שתף כתבה עם חברים

במשטרה מייחסים לבן החזקת נשק, ירי לעבר הבית וקשירת קשר לפשע, אבל ראיות הם מתקשים לייחס לו

ירי בג'לג'וליה וראש המועצה דרוויש ראבי (צילומים: משטרה, מועצת ג'לג'וליה)

מוכר למשטרה מג'לג'וליה, בן 19, נעצר בחשד לירי לעבר ביתו של ראש מועצת ג'לג'וליה דרווייש ראבי, כך נודע לאתר "פוסטה".
החשוד מואחד אגבאריה, בנו של יחיא חרירי, אחד העבריינים המיתולוגים בחברה הערבית, ששנרצח בשנת 2004 בטייבה. בנו, שמאז הרצח מתגורר עם משפחתו בג'לג'וליה סיים את לימודיו אך חרף גילו הצעיר כבר הסתבך בעבר עם החוק.
המשטרה מייחסת לו עבירות של החזקת נשק, ביצוע ירי לעבר בית, היזק לרכוש וקשירת קשר לפשע. לאחר חקירה ראשונית הוא הובא לבית משפט השלום בפתח תקווה, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו בשלושה ימים.
בפתח הדיון אמר נציג המשטרה: "מדובר באירוע שהתרחש בשעות הערב. אנחנו חושדים שהחשוד ירה על ביתו של ראש מועצת ג'לג'וליה.  נגרם נזק לקיר חיצוני של הבית. ראש המועצה לא נפגע".
סנגורו, עו"ד אמיר נאטור, הכחיש את המיוחס למרשו ואמר: "מדובר בבחור צעיר. הטיחו בפניו שהוא מאוכן בזירה. זה ברור, כי הוא שכן של ראש המועצה, אבל ואין לו שום סכסוך איתו".

כך או כך, בתום הדיון, השופט אריאל סלטו, שעיין בחומרי החקירה ושמע את טיעוני הצדדים, קבע כי קיים חשד סביר הקשור את החשוד למיוחס לו. אולם, לדברי השופט, מדובר בחשד סביר ברמה נמוכה.
לאור קביעות אלו, הוא שוחרר בתנאים מגבילים, בהרחקה מג'לג'וליה עד 9 ביולי ואי יצירת קשר עם ראש המועצה למשך חודש.

עו"ד אמיר נאטור

יש לציין כי ב-24 ביוני התקבלו כבר דיווחים על ירי שבוצע לעבר ביתו של ראש המועצה. אולם, אז לא נעצרו חשודים. לאחר האירוע הקודם, עובדי המועצה הוציא גינוי רשמי, כשבין היתר נכתב בו: "מעשה זה אינו מקובל מבחינה מוסרית, דתית ואתית.  אנו דוחים את המתקפה הזו מכל וכל, השפה היחידה שבה עלינו להשתמש היא שפת הדיאלוג, לא שפת האיומים וההפחדה של אזרחים".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות