חממה עם מעל ארבע טונות קנאביס נחשפה באזור עכו

שתף כתבה עם חברים

"זה היה מבצע די גדול כדי לקטוף את כל הסמים הללו", אמר גורם במשטרה לשופטת בדיוני הארכות המעצר בבית משפט השלום בעכו

חממת קאנביס גדולה ליד עכו (צילום: ארכיון המשטרה)המשטרה עצרה בימים האחרונים חמישה חשודים, תושבי עכו ותל שבע, בגידול כמות עצומה של סם מסוג קנאביס אשר גודלו בחממה – כך נודע לאתר "פוסטה".
החשודים שנעצרו על ידי שוטרי תחנת עכו הם:
מוחמד דוח'י (38)  מעכו
עבד אל כרים דוח'י (28) מעכו
אנואר אבו עסא (37) מתל שבע
מוחמד מסרי (27) מעכו
זיאד מג'דוב (27) מעכו

המעבדה נחשפה לפני כשבועיים בחממה בגזרת תחנת עכו וגודלה והמשאבים שהושקעו בה וכמות הסמים שנמצאה בה הפתיע גם את ותיקי ובכירי המשטרה. במקום אותרו שתילי סם רבים , בגדלים שונים, לצד ציוד רב ששימש לגידול הסמים. יש לציין כי לפחות חלק מהחשודים ניסו להימלט כשהבחינו בשוטרים ונעצרו בתום מרדף משטרתי.

על פי אומדן המשטרתי, במקום נתפסו סמים מעל ארבע טונות קנאביס. נוכח כמות הסמים הרבה והחריגה, למשטרה לקח זמן רב לבצע את קטיף השתילים על מנת להעבירם לשקילה וקבלת חוות דעת מסודרת. לאור ההיקף החריג של החממה, על עבודות הקטיף פיקח ראש מעבדת סמים ארצי שהגיע במיוחד למקום. "זה היה מבצע די גדול כדי לקטוף את כל הסמים הללו", אמר גורם במשטרה בדיוני הארכות המעצר בבית משפט השלום בעכו. "הממצאים שיש לנו הם רבים. מדובר בכמות עצומה של סמים, מעל ארבע טונות. יש לנו עוד חשודים לעצור".

קטיף שתילי הסם לקח, כאמור, זמן לא מועט ועד להשלמתו הייתה שמירה רציפה על החממה על מנת שאף גורם לא ישבש את הממצאים. נוכח כמות הסמים שנתפסה, בשלב זה טרם התקבלה חוות דעת מלאה ורשמית.
מעצרם של החשודים, שמיוצגים על ידי עו"ד שאדי דבאח, הוארך מעת לעת כשבמהלך הדיונים, כולל אתמול, המשטרה הצהירה כי החשד נגדם התחזק. החשודים הכחישו כל קשר לגידול הסמים וטענו כי הם בסך הכל עבדו באותו מטע ללא ידיעה לגבי הסמים שגודלו בסמוך.

מהדיון אתמול התברר כי החשוד מג'דוב נטל על עצמו אחריות למקום, אך שמר על זכות השתיקה בחלק ניכר מחקירתו. לאור כך, קבעה השופטת אביגיל זכריה כי "אין לתת משקל רב לעצם הודאתו בחלקים מהנטען".  לגבי האחים החשודים קבעה השופטת כי החשד הסביר בעניינם התחזק במידה משמעותית. בתוך כך, ביחס לחשודים הנוספים נקבע כי החשד הסביר מתאים לשלב בו מצוי ההליך.
בתום הדיון, מעצרם של החשודים הוארך בארבעה ימים, ועד ל – 26 במאי.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות