שלושה עצורים נוספים בתיק דליפת המידע המשטרתי לארגון דומרני

שתף כתבה עם חברים

לפי החשד, השלושה נהגו לבקש מהחשוד הראשון, שוטר מג"ב צעיר בשירות סדיר, מידע על גורמי פשיעה תמורת טובות הנאה

חקירה של המשטרה במקביל למח"ש (צילום אילוסטרציה למחשה)

פחות משבוע לאחר מעצרו של שוטר מג"ב בחשד להדלפת מידע משטרתי לארגון דומרני, חוקרי מח"ש והמשטרה עצרו שלושה אזרחים נוספים בחשד למעורבות בפרשה (8 מרס).

בשבוע שעבר, בתום חקירה סמויה של מספר חודשים עצרו חוקרי מח"ש שוטר משמר הגבול, חייל בשירות סדיר כבן 20 ממושב בדרום הארץ, בחשד שהיה מעורב בהעברת חומרים משטרתיים רגישים לארגון פשיעה, ככל הנראה ביחס לפעילות משטרתית מתוכננת נגד גורמי פשיעה.

ב-3 מרס הוא הובא לבית משפט השלום בירושלים, שם הוארך מעצרו עד 7 במרס.
הסנגורית שלו, עו"ד רלי אבישר רווה, אמרה לאחר הדיון כי "מדובר בחקירה רגישה, מרשי מסר בחקירה את גרסתו שהיא שונה במהותה מהמעשים המיוחסים לו".
בית המשפט קבע בהחלטתו כי ישנה אינדיקציה לחשד סביר. בהמשך הוארך מעצרו פעם נוספת, עד ל-10 במרס.

לצד חקירת מח"ש, גם בימ"ר לכיש לקחו חלק בחקירה ובתחילת השבוע ביצעו את מעצרם של שלושה תושבי אזור לכיש:
אור מאיר סבן (22) מקרית גת, קרוב משפחתו של השוטר שנעצר.
בר פרדי נחום (20) מאשקלון.
אביאל מרציאנו (22) ממושב נועם בחבל לכיש.

השלושה הובאו אתמול לבית משפט השלום באשקלון עם בקשה להאריך את מעצרם. בפתח הדיון בעניינו של החשוד סבן אמר נציג המשטרה, רס"ב שמעון ברץ, כי "מחומר החקירה בתיק עולה חשד כי החשוד ביחד עם אחרים, שעצורים גם הם בתיק, קשרו קשר מול אותו שוטר על מנת לקבל פרטים ומידע אודות פעילות משטרתית המתוכננת בעניינם או בעניין אחרים הקשורים אליהם. על פי החשד, השוטר לא פעל בריק, וככל הנראה קיבל תמורה מסויימת תמורת המידע שסיפק, לרבות בעת פעילות בזמן אמת".

עוד ציין נציג המשטרה בדיון: "על פי החשד, לא מדובר במקרה ספונטני או אקראי, אלא במשהו מתוכנן שמטרתו היא לפגוע בפעילות המשטרתית כנגד יעדים עבריינים, שלמיטב הבנתי וכעולה מהחומרים, לחשודים יש קשר כזה או אחר לאותה פעילות עבריינית. לא בכדי השוטר בחר לשלוח דווקא לאותם חשודים את המידע הרלוונטי ובזמן אמת".

עו"ד חיה ציון זכאי, המייצגת את החשוד, שגם אביו המנוח היה שוטר בעברו, התייחסה לחשדות ואמרה: "צוין שיש ראיות שמסבכות, אך לצערו אין באמתחתו של נציג המשטרה להציג לבית המשפט את כלל הראיות.  מדובר בחשוד ללא עבר פלילי, מלח הארץ, עובד כמאבטח בחברת אינטל, מסר גרסה ושיתף פעולה ומוכן להעמיד עצמו לכל בדיקה שתרצה המשטרה וגם נתן את הקוד לטלפון שלו ללא כל היסוס והיוועצות. אין לו כל קשר לחשדות המיוחסים לו בשום צורה".

בתום הדיון בעניינו, השופטת נגה שמואלי מאייר, שעיינה בחומרי החקירה, קבעה כי "קיים חשד סביר בעוצמה הנדרשת לשלב זה". לאור קביעה זו, ונוכח קיומן של עילות שיבוש ומסוכנות, מעצרו הוארך עד 9 במרס.

עו"ד חן בן חיים

בדיון בעניינו של החשוד פרדי נחום, נטען על ידי נציג המשטרה כי "התשתית הראייתית כנגד חשוד זה אף חמורה יותר, בשים לב לכך שלכאורה הפעולות המיוחסות לשוטר בוצעו באופן ישיר מול חשוד זה. השוטר העביר מידע לחשוד וחבריו על פי החשד בתמורה לבצע כסף או כל תמורה אחרת, וזאת במטרה לשבש את עבודת המשטרה מול החשודים שקשורים בפעילות עבריינים כזו או אחרת".  לטענת המשטרה, חרף הממצאים המסבכים לכאורה, החשוד מסר גרסה מיתממת ומרחיק את עצמו מהמעורבים האחרים.  עוד צוין כי ישנם חיזוקים לקיומה של עבירת שוחד. לאחר דיון קצר בעניינו של החשוד, שמיוצג על ידי עו"ד עדן כוכבי, מעצרו הוארך עד 9 במרס.

עו"ד חן בן חיים, הסנגורית של החשוד מרציאנו, אשר שוהה במעצר בית בתיק אחר, הכחישה אף היא את המיוחס למרשה.
במהלך הדיון בעניינו חלקו המדויק לא נחשף. כך או כך, בתום הדיון, גם מעצרו הוארך עד 9 במרס.

עדכון (9.3.21)
שלושת האזרחים שהיו עצורים בפרשה – שוחררו בתנאים מגבילים. בשלב זה עדיין עצור השוטר החשוד.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות