קונצרט המחאה של עו"ד ברק כהן

שתף כתבה עם חברים

האמן הרב תחומי החדש גיבש סביבו חמישה נגנים שהלהיבו את הקהל במופע רוק ים תיכוני עם כל הלהיטים על קצין המודיעין חמדני והשופטת דנה אמיר, בגיבוי של ח"כ עופר כסיף ומוסי רז, והדרן מיוחד של אבנר גדסי וחני נוה

"מופע קצבי מלהיב של רוק בטעמים מזרחיים טורקיים, כורדים אם תרצו". עו"ד ברק כהן (צילומים: פוסטה)

עו"ד ברק כהן, אחד מעורכי הדין היוצאי דופן שפעילים כיום בחברה הישראלית, הולך ולובש דמות של אמן חברתי רב תחומי.
הוא עורך דין כמובן, אבל גם פובלציסט מוערך שתופס תאוצה ברשתות החברתיות ובטלוויזיה, שם הוא צובע בצבעים עזים ביותר את הפינה היומית של גיא זהר, "מהצד השני" בכאן 11.

אתמול בערב (23 פברואר), על הבמה במועדון הגנגרין, בין שכונת פלורנטין לבניין מחוז תל אביב של משטרת ישראל, ברק נתן גושפנקא רשמית לתחביב המוזיקלי שלו, הוא מנגן על פסנתר שנים רבות. מלווה בחמישה נגנים, גיטרות, כינור חשמלי, תופים ודרבוקות, הוא נתן מופע קצבי מלהיב של רוק בטעמים מזרחיים טורקיים, כורדים אם תרצו, אשר שימח מאוד כ-300 צופים במועדון שמשפריץ רוקנרול תל אביבי קלאסי.

כהן שוזר במופע את כל האימרות החברתית שלו מהשנים האחרונות, כולל ההגיגים והשירים שהולידו את הפרשיות אשר הובילו אותו כנאשם לבית המשפט – השיר על קצין המודיעין הירושלמי אלון חמדני, ומופעי המחאה בבית הספר בו לומדת הילדה של מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק עמינח בצפון תל אביב.

עו"ד כהן ואבנר גדסי על הבמה. הרטיטו לבבות (פוסטה)

בהתרסה, כהרגלו, כוכב הרוק ברק כהן חשף את השופטת שלו בתיק ההטרדה של רוסק עמינח, דנה אמיר, שמחוברת לבן זוג שהוא משפטן המייצג בנקאים מהטיפוס שכהן מרבה לנגח, ולו רק עקב השיוך שלהם לבנק לאומי, ועל כך זכתה השופטת לשיר מיוחד על שמה. שיר המחאה הזה חובר קצת אחרי המשפט בפרשת השיר שחיבר על הבלש אלון חמדני, שאסף מודיעין סביב חוג "לה פמיליה" מיציעי אצטדיון טדי בירושלים, שכהן היה היועץ המשפטי שלהם.

בזמן שהגיטרות והכינור יבבו לקצב התופים והדרבוקות, כהן שר את שני השירים, שהפכו לסמל המסחרי שלו, במיוחד השיר על חמדני, אבל הוא הקפיד להימנע מהאמירות הדיבתיות שסבכו אותו בעבר, והמסר עבר היטב גם בלעדיהן: "נחש ירוק עיניים מסתובב ברחובות, אוסף ומתנכל, אוכל את הבריות… חמדני שוטר זוטר רכז מידע למען המשטר…".

video

אגב, לביצוע השיר על חמדני התכבד ועלה לשיר על הבמה, ח"כ עופר כסיף מחד"ש והרשימה המשותפת, כאשר בקהל מוחה לו כפיים ח"כ מוסי רז (מרצ). בשורות האחרונות לא הפסיקו להריע גם חבריו של ברק כהן מתקופת ההתמחות במשרד של מנחם רובינשטיין הפליליסט המיתולוגי, עורכי הדין שחר מנדלמן, ירון ברזילי וארז אבוהב.

בשיאו של האירוע סיפר כוכב הערב כמה הוא נפעם מהכבוד שנפל בחלקו, לארח על הבמה את אחד הזמרים הכי אותנטים ברוק הישראלי – הצברי והמזרחי – אבנר גדסי שהרטיט את הלבבות עם "הגברים בוכים בלילה".

חני נוה. המופע הוקדש לה (פוסטה)

ובלי אפי נוה הרי אי אפשר כאשר מדברים על מחאה של עו"ד ברק כהן. להזכיר, עקב ההרשעה של כהן בתיק ההטרדה של רוסק עמינח מיהרה לשכת עורכי הדין בהובלת נוה, להעמיד לדין משמעתי את ברק כהן, ואף להשעות אותו מעריכת דין. מכאן הפך נוה, שגם הוא מחובר בכל נימי נפשו לבנקאים מהסוג של לאומי, לאוייב נפש של כהן. לציין, עו"ד כהן זכה לקבל חזרה את התעודה שלו בזכות התערבות של בית משפט המחוזי בתל אביב, לכן לא היה מפתיע שאת המופע הוא הקדיש לחני נוה, גרושתו המצודדת של אפי נוה, שהתייצבה למופע עם שתי חברות וצלמה ללא הפסקה.

"אורחת מיוחדת יש לנו כאן, חני נוה המלכה, כפרה עליה, שעמדה איפה שקשה לעמוד", זעק כהן באחד ההדרנים וזכה לתשואות אדירות מהקהל, מרביתו תומכים של כל מאבק חברתי אפשרי. "אפי נוה פירק את המערכת, ואני מוסיף", הוא זעק והחל לשיר לצלילי בלוז ארוך ארוך: "יום אחד פתאום הוא צץ, והטלפון נפרץ, עם הוואטסאפ המחשמל, והנה אפי עף, יחד עם אתי כרייף". הקהל נכנס לאקסטזה.

בוגרי משרד מנחם רובינשטיין. שחר מנדלמן וירון ברזילי (פוסטה)

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות