חשיפה: נדחתה בקשת חני נוה להעיד נגד בעלה לשעבר ואשתו החדשה

שתף כתבה עם חברים

בעקבות הפרסום ב"פוסטה": חני נוה פנתה לפרקליטות וביקשה להעיד בתיק נגד עו"ד נוה ובר כץ – "ראיתי כתבה שפורסמה והתקוממתי על הטענות השקריות של הנאשמים"

ביקשה להשמיע את קולה. חני נוה (צילום: אור גפן, יח"צ)

"עו"ד רייס בוקר טוב. אני חני נוה, גרושתו של אפי נוה. ראיתי כתבה שפורסמה בפוסטה והתקוממתי מאוד על הטענות השקריות העולות מקו ההגנה. אשמח מאוד לשוחח איתך או להיפגש".
כך כתבה ב-6 בפברואר חני נוה לעו"ד רועי רייס – הפרקליט המנהל את התיק נגד עו"ד אפי נוה ובר כץ בפרשת נתב"ג. ההודעה צוטטה היום בפנייה של הפרקליטות לבית המשפט.

נוה קראה באתר פוסטה את הכתבה שפורסמה ב-3 בפברואר, בעקבות עדותם של הנאשמים – הגרוש שלה אפי נוה ואשתו כיום – אשר ניתנה בדלתיים סגורות. הכתבה התבססה על דברי הסנגור עו"ד בועז בן צור לפני תחילת עדותם, וכותרתה הייתה "קו ההגנה בתיק נתב"ג: בר כץ פחדה מאשתו של אפי נוה".

היום ביקש עו"ד רייס מהשופטת עינת רון, להיענות לבקשתה של חני נוה, ולזמן אותה כעדה מטעם בית המשפט, באופן חריג – לאחר שהתביעה כבר סיימה להעיד את עדיה, ומחר אמורה להסתיים גם שמיעת עדי ההגנה.

בכתבה אשר עוררה את חמתה של הגרושה נוה ואת בקשתה למסור עדות בתיק  – פורסם כי עו"ד בן צור טען ש"עו"ד נוה וגברת כץ היו נתונים לאיומים והטרדות מצד חני נוה, בעיקר בסמוך לנסיעות שלהם לחו"ל". על רקע זה נולדה, לדברי עו"ד בן צור, הפרשה מ"נסיבות אנושיות" כשראש לשכת עורכי הדין מסר לזוגתו החדשה את כרטיס הגייט-פאס (אישור החתמת דרכון) שלו, על מנת שלא תירשם בביקורת הגבולות כשהיא נוסעת אתו לחופשה בתאילנד, וחוזרת איתו לישראל.
על פי קו ההגנה, התנהלות מאיימת כביכול של חני נוה כלפי חברתו החדשה של בעלה, שקדמה לכך, גרמה לה ולעו"ד נוה לעשות את אשר עשו בנתב"ג.

אפי נווה ובת זוגו בר כץ בבית המשפט

פרסום הדברים כאן, כאמור גרמו לחני נוה לפנות לפרקליט ולבקש כי יזמין אותה לבית המשפט למתן עדות, על מנת להפריך את קו ההגנה המדובר.

וכך הודיע היום עו"ד רייס לשופטת: "במסגרת השיחה ביניהם, ביקשה חני נוה לאפשר לה להשמיע את קולה בפני בית המשפט למען גילוי האמת, וכדי שלא ייקבעו ממצאים כלשהם נגדה מבלי שתישמע".

יש לציין כי פרטי עדותם של אפי נוה ובר כץ, המתארים לפרטים את המעקבים וההתנהלות כביכול של חני נוה  – נותרו חסויות לפי החלטת בית המשפט, עד שיחליט מה להתיר לפרסום מעדותם.

התובע רייס כתב לשופטת, כי הפרקליטות אינה סבורה שיש מקום להיכנס לפרטי-הפרטים של סכסוך הגירושין, ודי לה בכך שייקבע כי התנהלות הנאשמים בנתב"ג הושפעה מתיק הגירושין עם חני נוה. לטענת הפרקליטות, אפי נוה עצמו אמר זאת כביכול בהודעתו במשטרה. על רקע זה גם הואשמו השניים ב"קבלת דבר במרמה".

במצב רגיל, כתב עו"ד רייס, הפרקליטות לא הייתה סבורה כי יש לזמן את חני נוה לעדות בתיק זה. ואולם, לדבריו, לאור "המקום המרכזי במיוחד שמעניקים הנאשמים ובאי כוחם להתנהלותה של חני נוה (כהסבר להתנהלותם, ז"ק), ומשום ש"חלק ניכר מפרשת ההגנה הוקדש לטענות קשות שונות כנגד ובגנות גב' חני נוה והתנהלותה, וככל שעלולות להיקבע עובדות באשר להתנהלותה של גב' נוה, סבורה המאשימה שאין זה הוגן לעשות כן מבלי לשמוע את גב' נוה ולאחר שתובא התמונה במלואה בפני בית המשפט. קל וחומר, מקום בו נוה פנתה וביקשה במפורש ביוזמתה להישמע".

עו"ד רייס ציין כי לפרקליטות לא היה קשר עם חני נוה בתיק זה, לפני שפנתה אליו בעקבות אותו פרסום באתר פוסטה כאמור על הדברים הנאמרים בבית המשפט.

השופטת רון נתנה החלטה היום, לאחר מספר שעות, ודחתה את הבקשה לזימונה של הגרושה: "מצאתי לדחות הבקשה עוד טרם קבלת עמדת ב"כ הנאשמים. הגם שהליך הגירושין בין בני הזוג נוה עומד ברקע ההליך דנן, ויתכן שיש לו אף משמעות מסוימת להכרעה בתיק זה…. אין כל מקום להרחבת ההליך הפלילי למסגרות אלה".

מחר, 17 בפברואר, תישמע בבית המשפט בראשון לציון עדת ההגנה האחרונה, רפ"ק רוני שדה, ששירתה כקצינת חקירות בנתב"ג, ולאחר מכן יישמעו סיכומי הצדדים בתיק.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות