10 עצורים בגין גידול מאות ק"ג מריחואנה

שתף כתבה עם חברים
hydro tel aviv yamar 403 17 10 12
אחת החממות שנחשפו (צילום: דוברות משטרת ישראל)

ימ"ר תל אביב חשפה פרשיית גידול סמים בהיקף של קרוב לטון  מריחואנה אשר הופצו ברחבי תל אביב. 

החשודים, תושבי תל אביב, נעצרו בערב חג סוכות השני, בחשד כי ניהלו מספר חממות לגידול המריחואנה בשתי זירות, במרכז ובצפון הארץ. שלושה מהחשודים נעצרו בכביש סמוך ליקנעם. חשוד נוסף נעצר בצפון הארץ, שעה שהיה בדרכו לאחת החממות. וארבעה חשודים נוספים נעצרו בדירות באור יהודה ובחולון.

בחממות שנחשפו לאחר חקירה סמויה שארכה כמה שבועות נמצאו שתילי מריחואנה בכמות עצומה במשקל של כטון, כלים ומכשירים המשמשים להשבחת הגידולים. במקביל החזיקו החשודים מעבדה גם בדירה באור יהודה. לפי המשטרה, השווי הכולל של הסמים שנתפסו הינו למעלה מ-50 מיליון שקל.

סרטון על המבצע של ימ"ר תל אביב

 מהמשטרה נמסר: "גידול כמויות עצומות של סמים, הפקתם והסחר בהם, גורם לציבור נזק בריאותי בלתי הפיך בעוד לציבור הסוחרים הוא מהווה כסף קל עם רווחים בהיקפים גדולים. משטרת ישראל תמשיך לפעול נגד נגע הסמים שהינו פגע רע בכל חברה. ניקוי שטחים גדולים של שדות מריחואנה תביא לפגיעה קשה בסוחרים ובמגדלים ותצמצם את היקף הפגיעה בקהל המשתמשים".

הארכות מעצר של החשודים

החשודים שהובאו לבית משפט השלום בתל אביב הם: שי יוספשווילי (35) מגני תקווה, חיים טל (42) מגני תקווה, אדר קלר (29) משלומי, חיים בן שטרית (35) מרחובות, יוסף בן משה (41) מתל אביב, יניב טוויג (42) מבת ים, רגיף נזרוב (44) מתל אביב ודודו טלבי (30) מרחובות.

מדיון הארכת מעצרם של החשודים עלה כי החקירה הסמויה החלה לפני כשבועיים שבמהלכם עלו שמותיהם של החשודים כמי שמעורבים לכאורה בגידול הסמים. עוד מתברר כי סך הסמים שנתפסו עומד על כ – 700 ק"ג נטו אשר אותרו בשלוש משתלות בצפון הארץ ובמעבדה במרכז הארץ.

 od salton menashe150 150  od tubul rotem new 150
 עו"ד סלטון   עו"ד טובול 

השופטת קבעה כי ביחס לכל החשודים קיימת תשתית ראייתית המקימה חשד סביר למעורבות בעבירות סמים, אך מידת המעורבות של כל אחד מהם שונה מבחינה נסיבתית וראייתית. מעצרם של יוסבשווילי, טל וטוויג הוארך עד 20 באוקטובר. מנגד מעצרם של בן שטרית, בן משה ונזרוב הוארך עד 17 באוקטובר. מעצרו של קלר הוארך רק עד 15 באוקטובר. בתוך כך, החשוד טלבי שוחרר למעצר בית למשך חודש. בעקבות ערר שהגישה המשטרה בעניינו, מעצרו הוארך עד ה – 15 באוקטובר.  החשודים מיוצגים על ידי עורכי הדין מנשה סלטון, אייל שמחוני, קובי אבוטבול ממשרדה של רותם טובול, אשרף אבו רזק ורותם סרי. 

 עדכון (19.10.17)

המשטרה עצרה את אמיל טבדידי (41) ממודיעין ונחמן (מנחם) חן (45) מצפת – החשודים במעורבות כזו או אחרת בגידול הסמים. בדיון בעניינם התברר המשקל הכולל של הסמים שאותרו עומד על כ – 610 קילוגרם בשלוש משתלות בצפון ועוד 179 קילוגרם נוספים של מריחואנה שאותרו במעבדה באור יהודה.

בתום הדיון של השניים, אשר מיוצגים על ידי עורכי הדין שמשון חן וניבה נקש, קבע השופט איתי הרמלין כי קיים חשד סביר, והאריך את מעצרם עד 20 באוקטובר

בתוף כך, בתחילת השבוע, הוארך פעם נוספת מעצרו של אדר קלר עד 20 באוקטובר ושל דודו טלבי עד 17 באוקטובר. 

כמו כן, ביום שלישי השבוע התקיים דיון נוסף בעניינם של חיים בן שטרית, יוסף בן משה, רגיב נזרוב ודודו טלבי. בתום הדיון השופטת חיותה כוחן עומר קבעה כי "לכל אחד מהחשודים היה חלק  בפרשה  ואף אחד מהם אינו  תמים כפי  שהיה ניסיון לטעון בפניי". לאור כך, מעצרם הוארך עד 24 באוקטובר. 

עדכון (20.10.17)

בדיון שהתקיים בעניינם  של החשודים אמיל טבדידי, חיים טל,  יניב טוויג, שי יוסבשווילי ואדר קלר הודה לראשונה נציג המשטרה כי בתיק החקירה ישנן האזנות סתר. עוד חשף נציג היחידה החוקרת כי החוקרים מיפשים אחר חשודים נוספים, שזהותם של חלקם ידועה. 

od sananes tamir6   od shahar hezroni 130
 עו"ד סננס  עו"ד חצרוני

לאור המלצת השופט שמאי בקר בית המשפט, הסכימו הסנגורים שמשון חן,  רותם טובול, תמיר סננס, שחר חצרוני ומיטל אור שלם להארכת מעצרם של מרשיהם עד  24 באוקטובר, אז יוגש לבית המשפט מסמסך מטעם הפרקליטות בו יפורט חלקו של כל אחד מהחשודים לקראת הגשת  הצרת תובע בתיק. 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות