שוב: חוליות זייפני כרטיסי אשראי בכספומטים נעצרו בתל אביב ובת ים

שתף כתבה עם חברים

המשטרה ביצעה מעצרים נפרדים, ובהמשך גילתה כי החשודים לכאורה קשורים זה לזה. אחד תועד מתקין "שפתיים" על גבי כספומט

sfataim2
שפתיים שקוראות נתוני כרטיסים (צילום ארכיון להמחשה)

ביום שישי (17.11) עצרה המשטרה בנפרד שלושה אנשים בתל אביב ושניים בבת ים, זמן קצר לאחר שמשכו על פי החשד אלפי שקלים מכספומטים באמצעות כרטיסי אשראי מזויפים. ביום שני (20.11) אוחדו דיוני המעצר של החמישה, לאחר שהתברר לדברי המשטרה שהם "כנופיה אחת". אחד החשודים צולם כאשר הוא מתקין מכשיר "שפתיים" על גבי כספומט.

ה"שפתיים" המותקנות בחריץ המכשיר קוראות את נתוני כרטיסים שעוברים בו (באמצעות הפס המגנטי), מה שמאפשר לאחר מכן לשכפל את אותם כרטיסים. חוקרים ואנשי בטחון של חברות האשראי הזעיקו את המשטרה בשני המקרים, לאחר שהשימושים בכרטיסים המזויפים זוהו במוקד החברות. בתל אביב נעצרו על ידי שוטרי מרחב ירקון דימטרי ליטבינסקי (36) במקור מאופקים, ובני הזוג פבל ואירינה פודולסקי, הורים לילדים מקרית ארבע. בתא הכפפות ברכב בו הם נעצרו נמצא כרטיס אשראי מזויף ו-4,000 שקל שלפי החשד נמשכו באמצעותו.

באותו יום נעצרו בבת ים על ידי שוטרי מרחב איילון ולדיסלב דודקין (22) וטיימורז קריחלי (25). ברכב השכור בו נסעו נתפסו שלושה כרטיסים מזויפים ו-2000 שקל. גם סכינים נתפסו ברכב. אבל בהמשך גילתה המשטרה כי ביום שלפני המעצר, דודקין וקריחלי ביצעו על פי החשד משיכות נוספות של 15 אלף שקל באמצעות שישה כרטיסים משוכפלים שברשותם.

המשטרה מצאה קשר בסופו של דבר בין החוליות והחקירה הועברה למפלג הונאה. לשניים מהחשודים, קריחלי וליטבינסקי, עבר פלילי. לזוג פודולסקי תיקים פתוחים. המשטרה טוענת כי החבורה ביצעה עשרות שימושים בכרטיסים שזייפה.

od melinger roi 195 210    
עו"ד רואי מלינגר    

לפני שבועיים פורסם בפוסטה כי על פי נתוני המשטרה, רק השנה, 2017, התגלו 125 מכשירי כספומט בבנקים שונים בהם הותקן על ידי עבריינים ציוד להעתקת כרטיסי אשראי. מספר הכרטיסים שהועתקו בדרך זו הוא לפחות אלף,  וסך הכספים שניסו עבריינים למשוך באמצעות כרטיסים אלה הוא 12.5 מיליון שקל.

את החשודים מייצגים עו"ד ירוסלב מץ, עו"ד ניסן וקוטוק, עו"ד דניאל דרוביצקי ועו"ד רואי מלינגר. קריחלי ודודקין המיוצגים על ידי עו"ד מלינגר שוחררו בימים רביעי וחמישי. מעצרם של החשודים האחרים הוארך.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות