סגן ראש עיריית ראש העין טוען: הלוביסט סחט אותי

שתף כתבה עם חברים

מיכאל מלמד החשוד בקבלת שוחד מהלוביסט עומר כרמי ואחרים טען בחקירה שכרמי הלווה לו כסף באופן פרטי, ולאחר מכן סחט אותו

מיכאל מלמד (פייסבוק)

התפתחות בחקירת סגן ראש עיריית ראש העין, מיכאל מלמד, שנעצר בחשד לקבלת שוחד מהלוביסט עומר כרמי ואחרים, עבור הטיית מכרזים לכאורה. סגן ראש העיר טען בחקירתו שכרמי הלווה לו כסף בהלוואה פרטית שלא קשורה לעירייה, ומאחר שהוא (סגן ראש העיר) לא החזיר, כרמי לכאורה סחט אותו בדרישה שייענה לדרישות כאלו ואחרות. סגן ראש העירייה טוען כי בסופו של יום לא נטל לכיסו מאומה.
לאור עדות זו ואחרות, המשטרה מייחסת כעת לכרמי ולשותפו שלמה ינאי עבירות סחיטה באיומים, נוסף על חשדות למתן ותיווך בשוחד, רישום כוזב במסמכי תאגיד, קבלת דבר במרמה, עבירות מס והלבנת הון. בבקשות המעצר נטען כי הלוביסטים "השתמשו בקשריהם להטיית מכרזים וקבלתם במרמה באמצעות עובדי ציבור" בעיריית ראש העין. יצוין כי כרמי נתן שירותי לובי ויח"צ רשמיים לעירייה וכן לפוליטיקאים חרדים שונים (מלמד עצמו הוא נציג סיעת יהדות התורה) וליזמים.
הלוביסט שותק בחקירתו. השופט גיא אבנון ציין כי חומרי החקירה מציבים אותו "כעבריין המרכזי ומחולל העבירות בפרשיה המיוחסת לו".
עו"ד אבי חימי, המייצג את סגן ראש העיר, ועו"ד ניר ליסטר ועו"ד אייל אבולפיה המייצגים את כרמי, לא מסרו תגובה. עו"ד גלעד מנשה המייצג את ינאי טוען כי גם מרשו הוא קורבן של כרמי.

עצור נוסף הוא היזם מיכאל מכלוף נידאם אשר ניגש למכרז להפעלת מעונות יום של העירייה, ושילם לכרמי עבור קידומו. הסנגור, עו"ד צדוק חוגי, אומר כי נידאם שילם עבור פעילות שיווק ותדמית לגיטימית, עד מאות אלפי שקלים ללוביסט, אבל לא מדובר בעבירה פלילית. לדבריו נידאם אף לא זכה במכרז.

שני חשודים שוחררו למעצר בית: יעקב מויאל (24), נהגו של הלוביסט כרמי, שיוצג על ידי עו"ד שרון נהרי ועו"ד קובי קמר, וכן עודד ינאי שיוצג על ידי עו"ד מנשה. מעצרם של שאר החשודים הוארך בארבעה ימים נוספים, למעט מעצרו של כרמי שהוארך בשמונה ימים עד ראשון 5 ביולי.

לכתבה המלאה והעדכונים

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות